در حال بارگذاری ...
 • نجات مادر باردار گرفتار در سیلاب توسط راهداران جنوب سیستان و بلوچستان

  خسارت‌های سنگینی به زیرساخت ها وارد شده است و ۲۸۷۸ روستای دارای سکنه در جنوب استان وجود دارند که همگی دچار سیل زدگی هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان از نجات مادر باردار توسط راهداران جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت : با چنگ و دندان راه‌های شریانی را باز نگه داشته‌ایم .

  ابراهیم جاوشیری با اشاره به بارش‌های شدید در سه روز اخیر و اقدامات انجام شده در این خصوص اظهار داشت : طی سه روز گذشته شاهد بارندگی سنگین در شهرستان‌های گوناگون به ویژه شهرستان نیکشهر بودیم که ارتفاع بارش‌ها تا ۲۳۰ میلیمتر هم رسید و از طرفی اکثر روستاهای جنوب استان تحت تاثیر قرار گرفت . پیش از وقوع بارش‌ها و پس از دریافت اطلاعیه سازمان هواشناسی ، اکیپ‌های راهداری در محورهای اصلی و فرعی مستقر شدند تا از انسداد محورهای شریانی و حتی برخی از راه‌های فرعی جلوگیری شود .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه « ۸۶۶۵ کیلومتر راه روستایی و دو هزار کیلومتر راه فرعی و  ۱۴۰۰ کیلومتر راه اصلی همه تحت تاثیر بارندگی قرار دارند» گفت :‌ خسارت‌های سنگینی به زیرساخت ها وارد شده است و ۲۸۷۸ روستای دارای سکنه در جنوب استان وجود دارند که همگی دچار سیل زدگی هستند .  

  جاوشیری با اشاره به فعالیت ۳۲۰ راهدار عملیاتی و ۱۸۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری گفت : با چنگ و دندان و تلاش شبانه روزی برای بازنگاه داشتن راه‌های شریانی و برقراری تردد ایمن تلاش می‌کنیم به طوری که طی روزهای گذشته افرادی که در محاصره سیلاب قرار داشتند ضمن نجات به مراکز امن منقل شدند و از جمله آن می‌توان به نجات مادر باردار توسط نیروهای راهدار و انتقال به مرکز بهداشت و درمان اشاره کرد . تلفاتی در سطح جاده‌های جنوب استان بر اساس بروز سیل نداشتیم .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان در ادامه از پیگیرهای لحظه به لحظه رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تقدیر و تشکر کرد و یادآور شد : تمهیدلات لازم از سوی سازمان اندیشیده شده است و در صورت تشدید مشکلات نیروهای کمکی به جنوب استان اعزام می‌شود .
  مطالب مرتبط

  آغاز مجدد طرح معاینه حضوری رانندگان بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای استان قم

  آغاز مجدد طرح معاینه حضوری رانندگان بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای استان قم

  با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده ، وفق پروتکل‌های بهداشتی مقرر شد از اول تیرماه امسال این طرح مطابق سنوات گذشته به صورت حضوری انجام شده و رانندگان جهت دریافت و یا تمدید کارت هوشمند خود ملزم به مراجعه مراکز طب کار استان هستند .

  |

  نظرات کاربران