در حال بارگذاری ...
 • نجات مادر باردار گرفتار در سیلاب توسط راهداران جنوب سیستان و بلوچستان

  خسارت‌های سنگینی به زیرساخت ها وارد شده است و ۲۸۷۸ روستای دارای سکنه در جنوب استان وجود دارند که همگی دچار سیل زدگی هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان از نجات مادر باردار توسط راهداران جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت : با چنگ و دندان راه‌های شریانی را باز نگه داشته‌ایم .

  ابراهیم جاوشیری با اشاره به بارش‌های شدید در سه روز اخیر و اقدامات انجام شده در این خصوص اظهار داشت : طی سه روز گذشته شاهد بارندگی سنگین در شهرستان‌های گوناگون به ویژه شهرستان نیکشهر بودیم که ارتفاع بارش‌ها تا ۲۳۰ میلیمتر هم رسید و از طرفی اکثر روستاهای جنوب استان تحت تاثیر قرار گرفت . پیش از وقوع بارش‌ها و پس از دریافت اطلاعیه سازمان هواشناسی ، اکیپ‌های راهداری در محورهای اصلی و فرعی مستقر شدند تا از انسداد محورهای شریانی و حتی برخی از راه‌های فرعی جلوگیری شود .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه « ۸۶۶۵ کیلومتر راه روستایی و دو هزار کیلومتر راه فرعی و  ۱۴۰۰ کیلومتر راه اصلی همه تحت تاثیر بارندگی قرار دارند» گفت :‌ خسارت‌های سنگینی به زیرساخت ها وارد شده است و ۲۸۷۸ روستای دارای سکنه در جنوب استان وجود دارند که همگی دچار سیل زدگی هستند .  

  جاوشیری با اشاره به فعالیت ۳۲۰ راهدار عملیاتی و ۱۸۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری گفت : با چنگ و دندان و تلاش شبانه روزی برای بازنگاه داشتن راه‌های شریانی و برقراری تردد ایمن تلاش می‌کنیم به طوری که طی روزهای گذشته افرادی که در محاصره سیلاب قرار داشتند ضمن نجات به مراکز امن منقل شدند و از جمله آن می‌توان به نجات مادر باردار توسط نیروهای راهدار و انتقال به مرکز بهداشت و درمان اشاره کرد . تلفاتی در سطح جاده‌های جنوب استان بر اساس بروز سیل نداشتیم .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان در ادامه از پیگیرهای لحظه به لحظه رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تقدیر و تشکر کرد و یادآور شد : تمهیدلات لازم از سوی سازمان اندیشیده شده است و در صورت تشدید مشکلات نیروهای کمکی به جنوب استان اعزام می‌شود .
  مطالب مرتبط

  دستور وزیر راه و شهرسازی برای برخورد قاطع با مقصران سوانح ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده ای

  دستور وزیر راه و شهرسازی برای برخورد قاطع با مقصران سوانح ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده ای

  پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، با هدف افزایش ایمنی سفرهای ناوگان اتوبوسی جاده‌ای ، ارتقای سطح خدمات و افزایش توانمندی و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافربری ، ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری ابلاغ شد .

  |

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  طبق آمار به دست آمده نزدیک به ۱۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان با انسداد راه‌های دسترسی مواجه هستند اما با تدابیر اندیشیده شده ماشین آلات به ترتیب عملیات بازگشایی راه های روستایی را آغاز می‌کنند .

  |

  نظرات کاربران