در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ ضوابط جدید حمل و نقل برون‌شهری مسافر توسط سازمان راهداری

  در جهت ایجاد شفافیت بیشتر در ضوابط جاری و حذف انحصارات نیز ، برخی مقررات دست و پاگیر جرح و تعدیل گردیده و شفافیت لازم در مقررات از جمله تعیین شرایط فسح قراردادهای شبکه سیر و نحوه سرویس‌دهی در زمان تعطیلی اعضای شبکه‌ها ، یکپارچه‌سازی سامانه‌های فروش اینترنتی بلیت و غیره پیش‌بینی شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با هدف افزایش ایمنی سفرهای ناوگان اتوبوسی جاده‌ای ، ارتقا سطح خدمات و افزایش توانمندی و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافربری ، ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری ابلاغ شد .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان با بیان این مطلب ، اظهار داشت : در پی استقبال هم‌وطنان از ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای و دستور رئیس جمهور محترم برای نظارت و برنامه‌‌ریزی‌های مؤثر ارتقا ایمنی در سفرهای عمومی جاده‌ای ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاد‌ه‌ای پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی سلسله اقداماتی را در دستور کار قرار داده است که از جمله مهمترین این اقدامات ، ابلاغ ضوابط جدید تأسیس و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل و نقل مسافربری برون شهری و اصلاح ضوابط حمل و نقل مسافر می‌باشد .

  وی با بیان این که با اجرای دستورالعمل جدید ، چشم‌انداز متفاوتی نسبت به گذشته در ارتقا ایمنی و افزایش رضایت‌مندی هم‌وطنان از سطح خدمات ارائه شده ، فراهم می‌شود ، افزود : تعیین معیار برای انتخاب شرکت‌های سر شبکه ، تعیین وظایف مشخص برای شرکت‌های سر شبکه ، لزوم سرمایه‌گذاری و ارایه ناوگان ملکی برای شکل‌گیری و افزایش مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی شرکت‌های شبکه سیر حمل و نقل مسافر از جمله اقدامات و اصلاحات ابلاغی در جهت نظام‌مند نمودن و بهبود اجرای این تحول می‌باشد .

  قربانی خاطرنشان کرد : با ابلاغ اصلاحات جدید ، هرگونه افزایش شرکت‌های مسافربری متضمن سرمایه‌گذاری و تدارک الزامات ایمنی می‌باشد و در راستای تأمین هرچه بیشتر ایمنی سفرها ، شرکت‌های سرشبکه و سایر شرکت‌های زیرمجموعه مکلف شدند ، اتاق ویژه کنترل و مانیتورینگ ناوگان به منظور پایش رفتار لحظه‌‌ای رانندگان از مبداء تا مقصد سفرها و پاسخگویی تمام وقت به مسافران و رسیدگی به شکایات آنان ، راه‌اندازی نمایند .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، همچنین اظهار داشت : در جهت ایجاد شفافیت بیشتر در ضوابط جاری و حذف انحصارات نیز ، برخی مقررات دست و پاگیر جرح و تعدیل گردیده و شفافیت لازم در مقررات از جمله تعیین شرایط فسح قراردادهای شبکه سیر و نحوه سرویس‌دهی در زمان تعطیلی اعضای شبکه‌ها ، یکپارچه‌سازی سامانه‌های فروش اینترنتی بلیت و غیره پیش‌بینی شده است .

  وی افزود : در راستای ارایه و توسعه خدمات حمل و نقلی به مناطق محروم ، مشوق‌های لازم در ضوابط ، پیش‌بینی شده و به منظور تقویت مدیریت شبکه‌های سیر ، امکان اداره امور شبکه با مکانیزم مدیریت مشارکتی نیز در نظر گرفته شده است .
  مطالب مرتبط

  بیش از ۹۶۰ میلیون دلار مصرف سوخت مازاد یکی از خسارت‌‌های ناوگان فرسوده کامیونی

  بیش از ۹۶۰ میلیون دلار مصرف سوخت مازاد یکی از خسارت‌‌های ناوگان فرسوده کامیونی

  وقتی ناوگان استانداردهای لازم را داشته باشد و وارد مرحله فرسودگی نشده باشد ، در ارتقاء افزایش ایمنی جاده‌ای ، کاهش مصرف سوخت ، بهبود شاخص‌های محیط زیست و افزایش توان عملکردی ناوگان حمل و نقل داخلی و بین‌المللی مؤثر است ، ضمن آنکه افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد .

  |

  انجام عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای مواصلاتی استان زنجان

  انجام عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای مواصلاتی استان زنجان

  از اوایل اردیبهشت‌ماه به‌ویژه در دو هفته اخیر، فعالیت اکیپ‌های لکه‌گیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در هشت شهرستان استان آغاز شد و عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای استان در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران