در حال بارگذاری ...
 • آمادگی فرودگا‌ه‌های مناطق سردسیر کشور برای انجام عملیات زمستانی

  شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، امسال تجهیزات مطلوبی در حوزه عملیات زمستانی فرودگاه‌ها تهیه کرده است ؛ در این راستا می‌توان به تأمین ۵۹ تیغه برف‌روب ، ماشین‌های برف خوار و سایر تجهیزات موردنیاز عملیات برف‌روبی ، یخ‌زدایی و مایع‌پاش اشاره کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دبیر کمیته عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آمادگی فرودگا‌ه‌های مناطق سردسیر کشور از نظر تجهیزات و امکانات برای انجام عملیات زمستانی بر اساس دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد .

  حمید حاجی‌بیگی با اعلام این خبر بیان کرد : با توجه به اهمیت تامین ایمنی پروازها ، در ۶ ماه دوم سال جاری ، جلسات مکرری برای آماده شدن کارکنان و به‌روز‌رسانی دستورالعمل‌های عملیات زمستانی در فرودگاه‌های کشور برگزار شده است .

  وی درباره عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‌ها و آماده‌باش تجهیزات در مناطق سردسیر بیان کرد : دستورالعمل عملیات زمستانی فرودگاه تبریز به روزرسانی شده و مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفته است همچنین‌ دستورالعمل سایر فرودگاه‌ها نیز بر همین اساس تدوین شده است .

  دبیر کمیته عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به برگزاری مانور عملیات زمستانی با هدف شناسایی نقاط قوت و ضعف موجود در فرودگاه‌های کشور اشاره کرد و افزود : در حال حاضر همه فرودگاه‌های کشور آماده انجام عملیات زمستانی هستند .

  مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران درباره تأمین تجهیزات برف‌روبی و زمستانی فرودگاه‌ها ، بیان کرد : ‌شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، امسال تجهیزات مطلوبی در حوزه عملیات زمستانی فرودگاه‌ها تهیه کرده است ؛ در این راستا می‌توان به تأمین ۵۹ تیغه برف‌روب ، ماشین‌های برف خوار و سایر تجهیزات موردنیاز عملیات برف‌روبی ، یخ‌زدایی و مایع‌پاش اشاره کرد .

  وی به برف‌روبی اخیر در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد اشاره کرد و گفت : ‌از ساعت ۲۲ شامگاه ۲۱ دی‌ماه تا ساعت ۹ صبح‌ روز ۲۲ دی‌ماه ، هفت مرتبه عملیات برف‌روبی ، یخ زدایی و اوره پاشی ‌در فرودگاه مشهد انجام و سپس پروازها برقرار شد . همچنین با وجود بارش برف در فرودگاه‌های مختلف ، با انجام به‌موقع عملیات زمستانی ، مشکلی در برقراری پرواز فرودگاه‌ها ایجاد نشده است .

  دبیر کمیته عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد : در حال حاضر همه فروگاه‌های تحت پوشش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران عملیاتی‌ است .

  حاجی‌بیگی با اشاره به اینکه در فصل پربارش زمستان قرار داریم ، اضافه کرد : از مسافران تقاضا می‌شود پیش از عزیمت به فرودگاه، با شماره تلفن ۱۹۹ تماس بگیرند و از وضعیت پروازها اطلاع حاصل کنند .
  مطالب مرتبط

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  فرودگاه شهدای نوشهر با قدمت ۷۰ سال یکی از فرودگاه های فعال و مهم در راستای ارایه خدمات پروازی و حمل و نقل هوایی محسوب می شود . در این فرودگاه سالیانه حدود ۷۵ هزار مسافر در قالب بیش از ۸۰۰ سورتی پرواز اعزام و پذیرش می شود .

  |

  نظرات کاربران