در حال بارگذاری ...
 • بهره‌وری اصلی‌ترین شعار راه آهن جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۸

  شبکه ریلی بیشتر مسافری است و در این شبکه کارخانجات ، معادن و سیلوها کمتر به شبکه ریلی متصل هستند و رفع این ضعف بزرگ در دستور کار شرکت راه آهن جمهوری اسلامی قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : ۴۶۵ دستگاه انواع واگن در ۹ ماه امسال به شبکه ریلی کشور اضافه شده که نسبت به مدت مشابه ۹۵ درصد رشد داشته است .

  سعید رسولی شامگاه یکشنبه در بازدید از راه آهن اراک در جمع خبرنگاران افزود : امسال در ۲ مرحله بهره برداری از ناوگان ریلی جدید انجام شد که شامل ۲۱۳ دستگاه در مرحله اول و ۲۴۳ دستگاه در مرحله دوم بوده که در داخل کشور تولید شده و وارداتی نیست . بر اساس گزارش مدیرعامل واگن پارس ، این شرکت در ۹ ماه امسال رکورد تولید ۲۰ ساله را پشت سرگذاشته و تا پایان سال تعداد قابل توجهی واگن به ناوگان ریلی کشور افزوده می‌شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : اصلی‌ترین شعار راه آهن جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۸ که در دستور کار این شرکت قرار دارد ، بهره‌وری است . امروز همه کارخانجات تولید واگن داخل کشور سفارش تولید دارند و امید است در ماه های باقی مانده از سال و همچنین در بودجه ۹۹ سال آینده قدم‌های بلندی برای استفاده از ظرفیت تولید داخل کشور برداشته شود .

  مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : کارخانجات واگن سازی که در گذشته با مشکلات کارگری و کمبود سفارش تولید مواجه بودند ، اکنون با شکوفایی مشغول تولید هستند . در حوزه ریلی تامین قطعات لوکوموتیو از جمله واگن مسافربری ، دستگاه تهویه ، چرخ قطار به خارج کشور وابستگی وجود داشت که اکنون به دست تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : شبکه ریلی بیشتر مسافری است و در این شبکه کارخانجات ، معادن و سیلوها کمتر به شبکه ریلی متصل هستند و رفع این ضعف بزرگ در دستور کار شرکت راه آهن جمهوری اسلامی قرار دارد .

  شبکه ریلی کشور ۱۴ هزار کیلومتر طول دارد که ۱۱ و نیم کیلومتر آن خطوط اصلی را شامل می‌شود .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران