در حال بارگذاری ...
 • فراهم شدن امکان ثبت نام غیر حضوری کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری

  با توجه به اینکه مقرر شده است تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت پذیرد ، لذا کلیه رانندگان و مالکین وانت بار برای فعالیت در جاده های برون شهری بایستی اسناد حمل وانت بار ( کارت هوشمند راننده ، کارت هوشمند وانت بار ، بارنامه و ....) دریافت نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ به منظور تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری ، امکان ثبت نام غیر حضوری از طریق مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند ، فراهم شده است .

  عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت : بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل می باشد .

  وی افزود : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری ، ارتقای سطح ایمنی در جاده های کشور ، ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است . با توجه به اینکه مقرر شده است تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت پذیرد ، لذا کلیه رانندگان و مالکین وانت بار برای فعالیت در جاده های برون شهری بایستی اسناد حمل وانت بار ( کارت هوشمند راننده ، کارت هوشمند وانت بار ، بارنامه و ....) دریافت نمایند .

  حسن نیا افزود : برای رفاه حال متقاضیان ، امکان ثبت نام غیر حضوری فراهم گردیده است و رانندگان و مالکان وانت بار که تاکنون نسبت به دریافت کارت اقدام نکرده اند می توانند به یکی از روشهای ذیل نسبت به ثبت نام اقدام نمایند :

  ۱ - ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir​

  ۲ -  ثبت نام حضوری با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود .

  گفتنی است ، جهت تسهیل ورود متقاضیان حداقل شرایط و مدارک لازم از رانندگان اخذ می گردد . برگ سلامت جسمی و روحی ، ارائه گواهی عدم اعتیاد ، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه پس از ثبت نام از متقاضیان اخذ خواهد شد .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت : هزینه صدور کارت هوشمند راننده و ناوگان هر کدام مبلغ ۲۰ هزار تومان تعیین شده است . متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها و نمایندگی شهرستانها مر اجعه نمایند .

  حسن نیا یاد آور شد : در حال حاضر کلیه زیر ساخت های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فراهم بوده و از بهمن ماه سالجاری ، سوخت ناوگان وانت بار بر اساس پیمایش ثبت شده در بارنامه تخصیص خواهد یافت . بر همین اساس به کلیه رانندگان و مالکین وانت بار های بین شهری توصیه می گردد هرچه سریعتر به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند ، تا در ماههای آتی از بابت  فعالیت حمل و نقلی و اختصاص سوخت ناوگان خود دچار مشکل نگردند .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر افزایش آرامش و امنیت رانندگان در مرزهای جاده ای

  تاکید بر افزایش آرامش و امنیت رانندگان در مرزهای جاده ای

  با افتتاح تیرپارک آنا وطن در جوار پایانه مرزی بازرگان ، رانندگان ترانزیت و حمل و نقل بین المللی به راحتی ضمن استفاده از خدمات رفاهی مستقر در تیرپارک ، امکان طی برخی از رویدادهای زمانبر گمرکی را نیز به تدریج خواهند یافت ‌و با سیستم مکانیزه نوبت دهی که توسط بهره بردار تیرپارک ...

  |

  صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی با به‌روزرسانی ۳۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی

  صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی با به‌روزرسانی ۳۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی

  شاخص‌ترین بازسازی انجام گرفته در بحث بولدوزرها بوده است که با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان یک دستگاه بولدوزر بازسازی شد که در صورت موجود بودن در بازار بیش از ۱۰ میلیارد قیمت خواهد داشت .

  |

  صدور حواله دریافت ۶۶۵۳ حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده ای در استان قم

  صدور حواله دریافت ۶۶۵۳ حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده ای در استان قم

  لاستیک های تخصیصی که توسط وزرات صنعت ، معدن و تجارت تهیه و در شبکه توزیع قرار داده می شوند از ۲ نوع خارجی و ایرانی است که نوع خارجی آن به بهای ارز دولتی و لاستیک های ایرانی نیز براساس نرخ مصوب در اختیار مالکان ناوگان جاده ای قرار می‌گیرند .

  |

  نظرات کاربران