در حال بارگذاری ...
 • فراهم شدن امکان ثبت نام غیر حضوری کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری

  با توجه به اینکه مقرر شده است تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت پذیرد ، لذا کلیه رانندگان و مالکین وانت بار برای فعالیت در جاده های برون شهری بایستی اسناد حمل وانت بار ( کارت هوشمند راننده ، کارت هوشمند وانت بار ، بارنامه و ....) دریافت نمایند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ به منظور تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری ، امکان ثبت نام غیر حضوری از طریق مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند ، فراهم شده است .

  عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت : بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل می باشد .

  وی افزود : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری ، ارتقای سطح ایمنی در جاده های کشور ، ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است . با توجه به اینکه مقرر شده است تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت پذیرد ، لذا کلیه رانندگان و مالکین وانت بار برای فعالیت در جاده های برون شهری بایستی اسناد حمل وانت بار ( کارت هوشمند راننده ، کارت هوشمند وانت بار ، بارنامه و ....) دریافت نمایند .

  حسن نیا افزود : برای رفاه حال متقاضیان ، امکان ثبت نام غیر حضوری فراهم گردیده است و رانندگان و مالکان وانت بار که تاکنون نسبت به دریافت کارت اقدام نکرده اند می توانند به یکی از روشهای ذیل نسبت به ثبت نام اقدام نمایند :

  ۱ - ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir​

  ۲ -  ثبت نام حضوری با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود .

  گفتنی است ، جهت تسهیل ورود متقاضیان حداقل شرایط و مدارک لازم از رانندگان اخذ می گردد . برگ سلامت جسمی و روحی ، ارائه گواهی عدم اعتیاد ، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه پس از ثبت نام از متقاضیان اخذ خواهد شد .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت : هزینه صدور کارت هوشمند راننده و ناوگان هر کدام مبلغ ۲۰ هزار تومان تعیین شده است . متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها و نمایندگی شهرستانها مر اجعه نمایند .

  حسن نیا یاد آور شد : در حال حاضر کلیه زیر ساخت های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فراهم بوده و از بهمن ماه سالجاری ، سوخت ناوگان وانت بار بر اساس پیمایش ثبت شده در بارنامه تخصیص خواهد یافت . بر همین اساس به کلیه رانندگان و مالکین وانت بار های بین شهری توصیه می گردد هرچه سریعتر به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند ، تا در ماههای آتی از بابت  فعالیت حمل و نقلی و اختصاص سوخت ناوگان خود دچار مشکل نگردند .
  مطالب مرتبط

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  از ۲۵۱ نقطه پر تصادف معرفی شده در مرداد ماه از سوی پلیس راه به وزارت راه و شهرسازی ، پس از ابلاغ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۶۸ نقطه طی ۳ ماه برطرف شد و ۱۴۱ نقطه دیگر نیز در دست اجرا است که تا پایان سال جاری رفع می‌شود . همچنین اصلاح ۶۱ نقطه پر هزینه نیز در سال آینده پس ...

  |

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  طبق آمار به دست آمده نزدیک به ۱۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان با انسداد راه‌های دسترسی مواجه هستند اما با تدابیر اندیشیده شده ماشین آلات به ترتیب عملیات بازگشایی راه های روستایی را آغاز می‌کنند .

  |

  تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  بر اثر وقوع سیل حدود ۱۶ دستگاه پل و آبرو کاملا تخریب شده است و حدود ۱۶۲ ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است ، همچنین ۱۷۶۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۳۸۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است .

  |

  نظرات کاربران