در حال بارگذاری ...
 • بررسی راهکارهای نحوه مشارکت انجمن خیرین راه و ترابری در حوزه فعالیت‌های سازمان راهداری

  انجمن خیرین راه و ترابری به منظور ایجاد بستر و تسهیل امکانات حمل و نقل در نقاط نیازمند ، آسیب‌دیده و محروم توسط جمعی از خیرین تشکیل شده است و آماده ارائه خدمات به جذب و هویت کمک‌‌های فکری ، مادی و معنوی خیرین مرتبط در این زمینه می‌باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ راهکارهای نحوه مشارکت انجمن خیرین راه و ترابری در حوزه فعالیت‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حضور اعضای این انجمن و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بررسی شد .

  حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در این جلسه خیرین راه وترابری را از نمادهای عینی احسان و نیکوکاری در جامعه برشمرد که می‌توانند با همدلی و باور به یکدیگر در خدمت به مردم و افزایش ایمنی راه‌ها ، قدم‌های بلندی بردارند .

  وی با اشاره به سیل مخرب فروردین ماه امسال گفت : با حرکت جهادگرانه راهداران ، رانندگان و نیروهای مردمی امکان بازسازی محورها و ابنیه راه‌ها در استان‌های مربوطه و فائق شدن بر مشکلات فراهم شد .

  حسن‌نیا از آسیب ۱۰۰۰ متر از پل‌های بزرگ کشور در جریان سیل فروردین ماه و آماده‌سازی و نصب ۱۵۰۰ متر پل خرپایی از قطعات پل‌های بلااستفاده در کشور خبر داد .

  وی همچینن با اشاره به تلاش‌ رانندگان و راهداران در خلق صحنه‌های خارق‌العاده در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ، انسجام و هماهنگی رانندگان غیور در جابجایی خیل عظیم زائران اربعین را کاملاً ستودنی توصیف کرد .

  رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به توانمندی‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ظرفیت بسیار خوبی که در حوزه خیرین راه جهت کمک به مردم و افزایش ایمنی راه‌های کشور وجود دارد ، گفت : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ظرفیت و توانمندی این حوزه با هدف گردهم آوردن مجامع خیر برای حل بحران در مواقع ضروری استقبال می‌کند .  

  این گزارش همچنین حاکی است در این جلسه اعضای انجمن خیرین به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص هم‌افزایی و مشارکت هرچه بیشتر با سازمان راهداری و خیرین سراسر کشور پرداختند و افزودند : این تشکل مردم نهاد تمام مساعی خود را برای ایجاد هماهنگی ، هم‌افزایی ، تسهیل امور مربوط به پروژه‌های خیرساز و کمک به ساماندهی مجامع و مؤسسات خیریه سراسر کشور به کار خواهد بست .

  اعضای حاضر در جلسه همچنین بر ضرورت اصلاح یا ایجاد یک ساختار در جهت مشارکت‌های مردمی، هماهنگی و ارتباط دو سویه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با انجمن خیرین راه و ترابری تاکید کردند .

  همچنین در این جلسه بر بهره‌گیری از الگوی خیرین آموزش و پرورش و خیرین سلامت تأکید و عنوان شد که این تشکل مردم نهاد تمام تلاش خود را برای ایجاد هماهنگی ، هم‌افزایی و تسهیل کاربران جاده ای و افزایش ایمنی جاده ها با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و خیرین  بکار خواهد بست .

  شایان ذکر است انجمن خیرین راه و ترابری به منظور ایجاد بستر و تسهیل امکانات حمل و نقل در نقاط نیازمند ، آسیب‌دیده و محروم توسط جمعی از خیرین تشکیل شده است و آماده ارائه خدمات به جذب و هویت کمک‌‌های فکری ، مادی و معنوی خیرین مرتبط در این زمینه می‌باشد . 
  مطالب مرتبط

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  از ۲۵۱ نقطه پر تصادف معرفی شده در مرداد ماه از سوی پلیس راه به وزارت راه و شهرسازی ، پس از ابلاغ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۶۸ نقطه طی ۳ ماه برطرف شد و ۱۴۱ نقطه دیگر نیز در دست اجرا است که تا پایان سال جاری رفع می‌شود . همچنین اصلاح ۶۱ نقطه پر هزینه نیز در سال آینده پس ...

  |

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  طبق آمار به دست آمده نزدیک به ۱۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان با انسداد راه‌های دسترسی مواجه هستند اما با تدابیر اندیشیده شده ماشین آلات به ترتیب عملیات بازگشایی راه های روستایی را آغاز می‌کنند .

  |

  تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  تشریح اقدامات سازمان راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده سیستان و بلوچستان

  بر اثر وقوع سیل حدود ۱۶ دستگاه پل و آبرو کاملا تخریب شده است و حدود ۱۶۲ ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است ، همچنین ۱۷۶۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۳۸۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است .

  |

  نظرات کاربران