در حال بارگذاری ...
 • پردازش اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی توسط تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری

  خلبان این پرواز هیچ گونه اعلام وضعیت اضطراری نداشته است اما به هر حال باید نوار مکاتبات خلبان را در جعبه سیاه بشنویم تا این موضوع به دقت بررسی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت : اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی که امروز سقوط کرد توسط تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری پردازش می‌شود .

  علی عابدزاده صبح امروز در حاشیه مراسم تجلیل دست‌اندرکاران صنعت حمل‌ونقل هوایی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران درباره جزئیات سانحه سقوط صبح امروز گفت : جعبه‌های سیاه هواپیما پیدا شده است و پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات جعبه سیاه ، علل وقوع سانحه اعلام رسمی می‌شود . این پرواز ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشت که حدود ۱۴۰ نفر از مسافران ایرانی بودند .

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه از تأخیر پرواز این هواپیما و نقص فنی آن اطلاعی ندارم ، گفت : خلبان هیچ تماسی با برج مراقبت و اپروچ نداشته است .

  وی با بیان اینکه بوئینگ سانحه‌دیده ، بوئینگ مکس نبوده است ،‌ گفت : بوئینگ مکس در هیچ جای دنیا اجازه پرواز ندارد .

  عابدزاده گفت : خلبان این پرواز هیچ گونه اعلام وضعیت اضطراری نداشته است اما به هر حال باید نوار مکاتبات خلبان را در جعبه سیاه بشنویم تا این موضوع به دقت بررسی شود .

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد : اطلاعات جعبه سیاه توسط تیم بررسی‌ سانحه سازمان هواپیمایی کشوری پردازش می‌شود و به خارج کشور نمی‌رود . تجزیه و تحلیل جعبه سیاه بستگی به یکسری موارد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارد که پس از پردازش کامل اطلاعات علل وقوع سانحه اعلام رسمی می‌شود .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران