در حال بارگذاری ...
 • رشد ٥٧ درصدی اعتبار پروژه های فنی و مهندسی بندر امیرآباد در سال جاری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون فنی و مهندسی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت : پروژه های فنی و مهندسی بندرامیرآباد در سال ۹۸ با محوریت پروژه های زیرساختی و زیربنایی به میزان ۱۷۹۵ میلیارد ریال تأمین اعتبار و در حال اجراست .

  کمال عبداللهی با بیان اینکه مجموع اعتبار پروژه های فنی و مهندسی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۵۷ درصدی برخوردار بوده است ، افزود : پروژه های زیرساختی و زیربنایی به میزان ۱۷۹۵ میلیارد ریال تأمین اعتبار و در حال اجراست .

  وی با اشاره به اینکه در سال جاری تسریع احداث و تکمیل ۴ پروژه زیربنایی با اعتبار دولتی هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال در بخش های بندری و دریایی در دستور کار قرار دارد از مطالعه بر روی ۱۱ پروژه فنی و مهندسی در بندرامیرآباد در سال آینده خبر داد .

  وی بر تعامل بندر امیرآباد با روستاها و شهرهای اطراف بر اساس مسئولیت اجتماعی این بندر در قالب " تعامل شهر و بندر " تأکید و اجرای پروژه های تعریض ، روکش آسفالت و نصب علائم ایمنی محور ورکلا -  گهرباران و راه دسترسی بندر به رستمکلا به ترتیب با اعتبار ۳۰۰ و ۱۲۰ میلیارد ریال را در این راستا عنوان کرد .

  معاون فنی و مهندسی بندرامیرآباد تعداد کل پروژه های مطالعاتی ، در حال احداث و سرمایه گذاری های را ۴۲ مورد برشمرد و ابراز امیدواری کرد : با بهره برداری از این پروژه ها شاهد افزایش بیش از پیش میزان تخلیه و بارگیری کالا ، جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و تولید کالا در بندر امیرآباد باشیم .

   
  مطالب مرتبط

  ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال جاری

  ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال جاری

  در بنادر کشور همواره علاوه بر تخلیه و بارگیری کالا به مقوله توسعه توجه ویژه ای شده است و هیچ بندری هم اکنون وجود ندارد که پروژه توسعه ای برای آن تعریف نشده و یا در حال اجرا نباشد و سازمان بنادر و دریانوردی توسعه و ایجاد زیرساخت ها و ظرفیت های جدید را در دستور کار دارد .

  |

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  افزایش ظرفیت مسافری بنادر طی یک دهه اخیر (۹۸-۸۸) با میانگین رشد سالیانه ۱۲,۶ درصدی ، از ۷.۷ میلیون نفر در ابتدای سال ۸۸، به ۲۴.۵ میلیون نفر در پایان سال ۹۸ رسیده و در مجموع از رشد ۲۱۸ درصدی نسبت به سال ۸۸ برخوردار شده است .

  |

  نظرات کاربران