در حال بارگذاری ...
 • اضافه‌شدن ۱۵۰۰ کیلومتر ریل به شبکه ریلی کشور تا پایان دولت دوازدهم

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حرکت از خودرو محوری به ریل پایگی گام بزرگی است ، کاهش چشمگیر ترافیک بزرگراه کرج - تهران را از اثرات مثبت افتتاح مترو هشتگرد برشمرد .

  محمد اسلامی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد ، با اشاره به اینکه امروز یکی از وعده‌های دولت عملی شد ، گفت : حرکت از خودرو محوری به ریل‌پایگی در حوزه حمل‌و‌نقل گام بزرگی است که در دولت تدبیر و امید با اهتمام ویژه به سوی آن حرکت کرده‌ایم .

  وی با اشاره به اینکه تا پایان دولت دوازدهم ، حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر ریل جدید به شبکه ریلی کشور اضافه می‌‌شود ، افزود : این توسعه شامل خطوط جدید و خطوط دوم برای افزایش راندمان و ایمنی بیشتر محورهای ریلی است که بخشی از آن خطوط حومه‌ای نظیر مترو هشتگرد است .

  اسلامی خاطرنشان کرد : با افتتاح این قطار حومه‌ای ، معضل بزرگ ترافیک اتوبان کرج به‌ویژه منطقه کردان که مردم بسیاری از آن آسیب می‌بینند ، تا اندازه زیادی حل می‌شود و با احداث مترو ، راه‌حلی اساسی برای آن پیش‌بینی شده است .

  وی عنوان کرد : تا پایان دولت دوازدهم ۵۸۰ کیلومتر آزادراه به آزادراه‌های کشور اضافه می‌شود که یکی از این آن‌ها ، پروژه‌ ۱۶۰ کیلومتری آبیک - گرمسار است . این آزادراه یک بار بزرگ ترافیکی را از اتوبان کرج خارج کرده و آسایش مردم را موجب می‌شود .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان البرز شاهد بهترین روند توسعه در زیرساخت‌های حمل‌ونقل است ، ابراز امیدواری کرد : با بهره‌برداری از این خطوط ، مردم از آسایش و کیفیت‌ بیشتری در زندگی خود برخوردار شوند .
  مطالب مرتبط

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  ممیزی عملکرد اعضای کمیسیون ایمنی راه‌ها برای دادن اعتبارات در بودجه سال ۱۴۰۰

  یکی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بحث افزایش ایمنی راه‌ها ، کمربندی جنوبی تهران است که سازمان راهداری با همه محدودیت‌های مالی در این مسیر یک کار جهادی انجام داده تا گره از کار این مسیر پرترافیک باز کند و به زودی افتتاح خواهد شد .

  |

  آمادگی کامل ایران برای گسترش زیرساخت ها و ارتباطات ریلی منطقه ای

  آمادگی کامل ایران برای گسترش زیرساخت ها و ارتباطات ریلی منطقه ای

  دو طرف با اشاره به حمایت و تاکید روسای جمهور دو کشور بر لزوم توسعه همکاری های در زمینه های حمل و نقلی و ترانزیتی ، ابراز امیدواری کردند با تکمیل پروژه های مشترک بتوانند همکاری های فی مابین را گسترش دهند .

  |

  نظرات کاربران