در حال بارگذاری ...
 • اضافه‌شدن ۱۵۰۰ کیلومتر ریل به شبکه ریلی کشور تا پایان دولت دوازدهم

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حرکت از خودرو محوری به ریل پایگی گام بزرگی است ، کاهش چشمگیر ترافیک بزرگراه کرج - تهران را از اثرات مثبت افتتاح مترو هشتگرد برشمرد .

  محمد اسلامی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد ، با اشاره به اینکه امروز یکی از وعده‌های دولت عملی شد ، گفت : حرکت از خودرو محوری به ریل‌پایگی در حوزه حمل‌و‌نقل گام بزرگی است که در دولت تدبیر و امید با اهتمام ویژه به سوی آن حرکت کرده‌ایم .

  وی با اشاره به اینکه تا پایان دولت دوازدهم ، حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر ریل جدید به شبکه ریلی کشور اضافه می‌‌شود ، افزود : این توسعه شامل خطوط جدید و خطوط دوم برای افزایش راندمان و ایمنی بیشتر محورهای ریلی است که بخشی از آن خطوط حومه‌ای نظیر مترو هشتگرد است .

  اسلامی خاطرنشان کرد : با افتتاح این قطار حومه‌ای ، معضل بزرگ ترافیک اتوبان کرج به‌ویژه منطقه کردان که مردم بسیاری از آن آسیب می‌بینند ، تا اندازه زیادی حل می‌شود و با احداث مترو ، راه‌حلی اساسی برای آن پیش‌بینی شده است .

  وی عنوان کرد : تا پایان دولت دوازدهم ۵۸۰ کیلومتر آزادراه به آزادراه‌های کشور اضافه می‌شود که یکی از این آن‌ها ، پروژه‌ ۱۶۰ کیلومتری آبیک - گرمسار است . این آزادراه یک بار بزرگ ترافیکی را از اتوبان کرج خارج کرده و آسایش مردم را موجب می‌شود .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان البرز شاهد بهترین روند توسعه در زیرساخت‌های حمل‌ونقل است ، ابراز امیدواری کرد : با بهره‌برداری از این خطوط ، مردم از آسایش و کیفیت‌ بیشتری در زندگی خود برخوردار شوند .
  مطالب مرتبط

  اتخاذ راهکارهایی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان در برابر سیلاب

  اتخاذ راهکارهایی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان در برابر سیلاب

  اقدامی که وزارت نیرو برای ساماندهی رودخانه‌ها انجام می‌دهد بسیار مهم است ،‌ زیرا با این اقدام ، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با ایمن سازی و بدنه سازی در نقاط تلاقی جاده و رودخانه ، راه‌ها را از نفوذ آب نجات دهد .

  |

  دستور وزیر راه و شهرسازی برای برخورد قاطع با مقصران سوانح ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده ای

  دستور وزیر راه و شهرسازی برای برخورد قاطع با مقصران سوانح ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده ای

  پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، با هدف افزایش ایمنی سفرهای ناوگان اتوبوسی جاده‌ای ، ارتقای سطح خدمات و افزایش توانمندی و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافربری ، ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری ابلاغ شد .

  |

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  از ۲۵۱ نقطه پر تصادف معرفی شده در مرداد ماه از سوی پلیس راه به وزارت راه و شهرسازی ، پس از ابلاغ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۶۸ نقطه طی ۳ ماه برطرف شد و ۱۴۱ نقطه دیگر نیز در دست اجرا است که تا پایان سال جاری رفع می‌شود . همچنین اصلاح ۶۱ نقطه پر هزینه نیز در سال آینده پس ...

  |

  نظرات کاربران