در حال بارگذاری ...
 • اضافه‌شدن ۱۵۰۰ کیلومتر ریل به شبکه ریلی کشور تا پایان دولت دوازدهم

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حرکت از خودرو محوری به ریل پایگی گام بزرگی است ، کاهش چشمگیر ترافیک بزرگراه کرج - تهران را از اثرات مثبت افتتاح مترو هشتگرد برشمرد .

  محمد اسلامی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد ، با اشاره به اینکه امروز یکی از وعده‌های دولت عملی شد ، گفت : حرکت از خودرو محوری به ریل‌پایگی در حوزه حمل‌و‌نقل گام بزرگی است که در دولت تدبیر و امید با اهتمام ویژه به سوی آن حرکت کرده‌ایم .

  وی با اشاره به اینکه تا پایان دولت دوازدهم ، حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر ریل جدید به شبکه ریلی کشور اضافه می‌‌شود ، افزود : این توسعه شامل خطوط جدید و خطوط دوم برای افزایش راندمان و ایمنی بیشتر محورهای ریلی است که بخشی از آن خطوط حومه‌ای نظیر مترو هشتگرد است .

  اسلامی خاطرنشان کرد : با افتتاح این قطار حومه‌ای ، معضل بزرگ ترافیک اتوبان کرج به‌ویژه منطقه کردان که مردم بسیاری از آن آسیب می‌بینند ، تا اندازه زیادی حل می‌شود و با احداث مترو ، راه‌حلی اساسی برای آن پیش‌بینی شده است .

  وی عنوان کرد : تا پایان دولت دوازدهم ۵۸۰ کیلومتر آزادراه به آزادراه‌های کشور اضافه می‌شود که یکی از این آن‌ها ، پروژه‌ ۱۶۰ کیلومتری آبیک - گرمسار است . این آزادراه یک بار بزرگ ترافیکی را از اتوبان کرج خارج کرده و آسایش مردم را موجب می‌شود .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان البرز شاهد بهترین روند توسعه در زیرساخت‌های حمل‌ونقل است ، ابراز امیدواری کرد : با بهره‌برداری از این خطوط ، مردم از آسایش و کیفیت‌ بیشتری در زندگی خود برخوردار شوند .
  مطالب مرتبط

  به هیچ کس در هیچ رده ای اجازه تصمیم گیری در حمل و نقل را نمی دهیم

  به هیچ کس در هیچ رده ای اجازه تصمیم گیری در حمل و نقل را نمی دهیم

  در این شرایط بحث ترانزیت اهمیت بسزایی داشته و باید تجارت به عنوان یک فاکتور مهم برقرار بماند چرا که دشمنان ما در این شرایط تجارت ، کار و تولید را هدف قرار داده‌اند . همان طور که شاهد هستید دشمنان ما حرف‌هایی می‌زنند که به ظاهر شکلی خیرخواهانه دارد اما محتوای آن شیطانی است .

  |

  نظرات کاربران