در حال بارگذاری ...
 • افتتاح مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد با حضور رئیس‌جمهور

  این پروژه ۲۶ کیلومتر طول دارد که پنج کیلومتر از آن به روش تونلی و زیر زمینی احداث شد و مابقی مسیر به صورت روزمینی و سطح الارضی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، آیین افتتاح مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد .

  آیین افتتاح و بهره برداری متروی گلشهر به شهر جدید هشتگرد ، امروز ، سه‌شنبه دهم دی‌ماه ، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ، رییس‌جمهوری و محمد اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی در ایستگاه تازه تاسیس متروی هشتگرد برگزار شد .

  عملیات اجرایی این خط برقی ۲۶ کیلومتری از سال ۸۷ آغاز شده و بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن هزینه شده است . با راه‌اندازی این قطار شهری ، روزانه بیش از ۶۰ هزار مسافر از این طریق جا‌به‌جا می‌شوند .

  ۸۰ درصد تجهیزات مورد استفاده در مترو هشتگرد بومی است

  محمد رستمی ، مدیرعامل هلدینگ تخصصی نیرو وابسته به قرارگاه خاتم‌الانبیا و پیمانکار این خط در جمع خبرنگاران حاضر در آیین افتتاح مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینکه برای ساخت این مترو اعتباری در حدود هزار میلیارد تومان هزینه شده است ، گفت : این پروژه ۲۶ کیلومتر طول دارد که پنج کیلومتر از آن به روش تونلی و زیر زمینی احداث شد و مابقی مسیر به صورت روزمینی و سطح الارضی است .

  وی افزود : امروز می‌توانیم اعلام کنیم که ۸۰ درصد تجهیزات مورد استفاده در این پروژه بومی‌سازی شده و توسط سازندگان داخل کشور برای اولین بار ساخته و در این پروژه نصب شد .
  مطالب مرتبط

  اتخاذ راهکارهایی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان در برابر سیلاب

  اتخاذ راهکارهایی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان در برابر سیلاب

  اقدامی که وزارت نیرو برای ساماندهی رودخانه‌ها انجام می‌دهد بسیار مهم است ،‌ زیرا با این اقدام ، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با ایمن سازی و بدنه سازی در نقاط تلاقی جاده و رودخانه ، راه‌ها را از نفوذ آب نجات دهد .

  |

  دستور وزیر راه و شهرسازی برای برخورد قاطع با مقصران سوانح ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده ای

  دستور وزیر راه و شهرسازی برای برخورد قاطع با مقصران سوانح ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده ای

  پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، با هدف افزایش ایمنی سفرهای ناوگان اتوبوسی جاده‌ای ، ارتقای سطح خدمات و افزایش توانمندی و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافربری ، ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری ابلاغ شد .

  |

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  از ۲۵۱ نقطه پر تصادف معرفی شده در مرداد ماه از سوی پلیس راه به وزارت راه و شهرسازی ، پس از ابلاغ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۶۸ نقطه طی ۳ ماه برطرف شد و ۱۴۱ نقطه دیگر نیز در دست اجرا است که تا پایان سال جاری رفع می‌شود . همچنین اصلاح ۶۱ نقطه پر هزینه نیز در سال آینده پس ...

  |

  نظرات کاربران