در حال بارگذاری ...
 • افتتاح مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد با حضور رئیس‌جمهور

  این پروژه ۲۶ کیلومتر طول دارد که پنج کیلومتر از آن به روش تونلی و زیر زمینی احداث شد و مابقی مسیر به صورت روزمینی و سطح الارضی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، آیین افتتاح مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد .

  آیین افتتاح و بهره برداری متروی گلشهر به شهر جدید هشتگرد ، امروز ، سه‌شنبه دهم دی‌ماه ، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ، رییس‌جمهوری و محمد اسلامی ، وزیر راه و شهرسازی در ایستگاه تازه تاسیس متروی هشتگرد برگزار شد .

  عملیات اجرایی این خط برقی ۲۶ کیلومتری از سال ۸۷ آغاز شده و بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن هزینه شده است . با راه‌اندازی این قطار شهری ، روزانه بیش از ۶۰ هزار مسافر از این طریق جا‌به‌جا می‌شوند .

  ۸۰ درصد تجهیزات مورد استفاده در مترو هشتگرد بومی است

  محمد رستمی ، مدیرعامل هلدینگ تخصصی نیرو وابسته به قرارگاه خاتم‌الانبیا و پیمانکار این خط در جمع خبرنگاران حاضر در آیین افتتاح مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینکه برای ساخت این مترو اعتباری در حدود هزار میلیارد تومان هزینه شده است ، گفت : این پروژه ۲۶ کیلومتر طول دارد که پنج کیلومتر از آن به روش تونلی و زیر زمینی احداث شد و مابقی مسیر به صورت روزمینی و سطح الارضی است .

  وی افزود : امروز می‌توانیم اعلام کنیم که ۸۰ درصد تجهیزات مورد استفاده در این پروژه بومی‌سازی شده و توسط سازندگان داخل کشور برای اولین بار ساخته و در این پروژه نصب شد .
  مطالب مرتبط

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در آغاز پروژه بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در آغاز پروژه بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد

  پروژه بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه بین‌المللی مهرآباد ، از سوی امیرمکری ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، به عنوان مهمترین پروژه سال ۱۴۰۰ صنعت فرودگاهی ایران نامگذاری شده است .

  |

  ایجاد ظرفیت‌های جدید برای فعالان اقتصادی و شرکت‌های حمل‌و‌نقلی با احداث پل آستاراچای بین ایران و آذربایجان

  ایجاد ظرفیت‌های جدید برای فعالان اقتصادی و شرکت‌های حمل‌و‌نقلی با احداث پل آستاراچای بین ایران و آذربایجان

  تفاهم‌نامه و سندی که بین دو کشور ایران و آذربایجان به امضا رسید ، احداث پلی جدید بر رودخانه آستاراچای است . با احداث این پل ، در کنار ترمینال ریلی ، ترمینال اتومبیل‌رو با هزینه مشترک پنجاه - پنجاه بین دو کشور احداث خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران