در حال بارگذاری ...
 • کمک به تعادل بخشی بازار مسکن با فعالیت مترو هشتگرد

  جمعیت کنونی شهر جدید هشتگرد حدود ۵۵ هزار نفر است که دلیل رشد کم این شهر ، دسترسی نامناسب مردم به کلانشهر تهران و کرج بود . افتتاح این خط مترو می‌تواند نقش مهمی در این زمینه به‌ویژه برای اقشار متوسط و ضعیف داشته باشد . همچنین کاهش آلودگی هوا در کلانشهرهای تهران و کرج نتیجه قطعی این پروژه خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افتتاح مترو گلشهر به هشتگرد به تعادل‌بخشی بازار مسکن تهران کمک می‌کند ، گفت : این خط ریلی توانایی انتقال ۲۵۰ هزار سفر جاده‌ای به ریل را دارد .

  حبیب‌اله طاهرخانی ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در آیین افتتاح و بهره‌برداری از مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد که با حضور رییس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد ، امسال را سال خاصی برای این پروژه برشمرد و با اشاره به اینکه در پروژه مترو گلشهر - هشتگرد ، امسال بیش از ۲۵ درصد پیشرفت را شاهد بودیم ، گفت : در ۹ ماهه گذشته ، پروژه ، تنها چهار روز تعطیل بود و مجموعه پیمانکاران به‌صورت دو و سه شیفته فعالیت کردند تا این پروژه به نتیجه برسد .

  وی در ادامه به بیان مشخصات فنی این پروژه پرداخت و افزود : پروژه مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد ، ۲۵/۸ کیلومتر طول دارد که ۴/۸ کیلومتر آن به شکل تونل و زیرسطحی و ۲۱ کیلومتر به صورت رو سطحی ساخته شده است ؛ این قطار شهری توانایی جابه‌جایی روزانه ۲۵۰ هزار نفر را دارد و می‌تواند ۲۵۰ هزار سفر را از جاده به ریل منتقل کند که عدد قابل‌توجهی است و کمک شایانی به کاهش ترافیک و آلودگی هوا می‌کند .

  طاهرخانی خاطرنشان کرد : محوطه  ایستگاه متروی هشتگرد ۲۲ هزار مترمربع است که بزرگترین ایستگاه مترو روسطحی کشور به‌شمار می‌رود و می‌تواند کارکرد منطقه‌ای داشته باشد . این خط مترو به ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت غرب استان البرز خدمت‌رسانی کند و باعث توسعه این منطقه شود . دو توقفگاه اتوبوس و تاکسی و یک پارکینگ خودرو به ظرفیت هزار خودرو در ایستگاه پیش‌بینی شده است و مجموعه کاربری‌های مکمل این پروژه به خوبی دیده شده است .

  تاثیر متروی هشتگرد بر کاهش آلودگی هوای کلانشهر تهران

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه متروی هشتگرد می‌تواند به تعادل‌بخشی بازار مسکن تهران کمک کند ، تصریح کرد : جمعیت کنونی شهر جدید هشتگرد حدود ۵۵ هزار نفر است که دلیل رشد کم این شهر ، دسترسی نامناسب مردم به کلانشهر تهران و کرج بود . افتتاح این خط مترو می‌تواند نقش مهمی در این زمینه به‌ویژه برای اقشار متوسط و ضعیف داشته باشد . همچنین کاهش آلودگی هوا در کلانشهرهای تهران و کرج نتیجه قطعی این پروژه خواهد بود .

  وی عنوان کرد : تمرکز بر این موضوع که مساله آلودگی هوای کلان‌شهر تهران در محدوده این کلانشهر قابل حل است ، اشتباه است و به‌نظر می‌رسد ، رشد حمل و نقل عمومی باید به‌سرعت در دستور کار دولت و شهرداری‌ها قرار گیرد . افتتاح این پروژه همچنین هزینه قابل‌توجهی را در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد کرد و به توسعه منطقه منجر می‌شود .
  مطالب مرتبط

  تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای جلوگیری از شیوع کرونا در انواع مدل‌های حمل و نقل

  تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای جلوگیری از شیوع کرونا در انواع مدل‌های حمل و نقل

  نمایندگان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در پایانه‌ها ، ایستگاه‌های راه‌آهن ، فرودگاه و بنادر حضور دارند و طبق پروتکل‌های خود ، غربالگری‌ها را انجام می‌دهند . به نظر می‌رسد که حمل و نقل عمومی خیلی بهتر از حمل و نقل شخصی از مسافر محافظت می‌کند و در ‌کنترل بیماری مؤثر ...

  |

  افزایش کیفیت زندگی ساکنان شهر پردیس با راه اندازی مترو تهران – پردیس

  افزایش کیفیت زندگی ساکنان شهر پردیس با راه اندازی مترو تهران – پردیس

  قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تجارب گسترده ای در حوزه توسعه مترو در کلانشهرها و ایجاد سیستم های ریلی در سراسر کشور دارد که این ورود قطعا به سرمایه گذاران بخش خصوصی این جسارت و اطمینان را خواهد دارد که در حوزه پروژه های ریلی می توانند به صورت مشارکتی وارد شده و زمینه توسعه این ...

  |

  نظرات کاربران