در حال بارگذاری ...
 • افتتاح سه پروژه فرودگاهی همزمان با سفر رئیس جمهور به اردبیل

  با اتمام پروژه بهسازی باند ۳۳-۱۵ این فرودگاه قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ از قبیل A300-A340 و بوئینگ 777 را داشته و نسبت به اخذ گواهینامه بین المللی فرودگاهی آن اقدام خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل ، پروژه های فاز اول بهسازی باند ۳۳-۱۵ ، ترمینال شماره یک و پاویون فرودگاه اردبیل افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید .

  فخرالدین هاشمی مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل گفت : ترمینال جدید (یک) فرودگاه اردبیل به مساحت ۸۱۰۰ مترمربع با هزینه یی بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران احداث شده است که گنجایش پذیرش همزمان سه پروار را داراست .

  وی همچنین در خصوص پروژه بهسازی سطوح پروازی این فرودگاه گفت : این پروژه نیز شامل بهسازی باند اصلی(زیرسازی و چهار لایه آسفالت) ، تاکسی وی و اپرون است که بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته که فاز نخست آن همزمان با حضور رئیس جمهور محترم افتتاح می شود .

  به گفته هاشمی با اتمام پروژه بهسازی باند ۳۳-۱۵ این فرودگاه قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ از قبیل A300-A340 و بوئینگ 777 را داشته و نسبت به اخذ گواهینامه بین المللی فرودگاهی آن اقدام خواهد شد .

  مدیرکل فرودگاه اردبیل دیگر پروژه این فرودگاه را افتتاح پایون عنوان کرد که با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال بهسازی شده و با حضور رئیس جمهور بهره برداری می شود.
  مطالب مرتبط

  آینده سفرهای هوایی در دوران پساکرونا

  آینده سفرهای هوایی در دوران پساکرونا

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گروه همکاری های بین المللی دفتر برنامه ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با توجه به تحولات بین المللی و ...

  |

  بسیج مدیران اپرون برای انجام پروتکل های بهداشتی در سطوح پروازی

  بسیج مدیران اپرون برای انجام پروتکل های بهداشتی در سطوح پروازی

  با توجه به اینکه کنترل و نظارت بر تمام فرودگاه ها با ممیزی حضوری و ابزارهای پیش از آن بسیار دشوار بود و ایمنی فردی را به خطر می­ انداخت و با هزینه ­های بالایی انجام می شد ، سازمان هواپیمایی کشوری نظارت بر اجرای پروتکل ­های بهداشتی از شرکت ­های هواپیمایی و هندلینگ در سطوح پروازی ...

  |

  نظرات کاربران