در حال بارگذاری ...
 • برگزاری دومین نشست تخصصی ترویج ایمنی هوانوردی در شرکت فرودگاه ها

  عادات رفتاری در عدم رعایت دستورالعمل‌های عملیاتی (practical drift) یکی از شایع‌ترین عوامل رفتاری در بروز سوانح و حوادث جدی هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دومین نشست تخصصی ترویج ایمنی هوانوردی با عنوان «سوانح هوایی چگونه به وقوع می پیوندند» ، برگزار می شود .

  دومین نشست تخصصی ترویج ایمنی با عنوان «سوانح هوایی چگونه به وقوع میپیوندند» با هدف واکاوی عوامل دخیل در بروز سوانح هوایی برگزار می شود .

  این نشست روز دوشنبه نهم دی ماه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ در سالن اجتماعات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برگزار می‌شود و کارشناسان شرکت فرودگاه‌ها ، سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌ها ضمن تشریح عوامل فنی ، عوامل انسانی و عوامل سازمانی چگونگی به وقوع پیوستن سوانح را موشکافی می‌کنند . همچنین علاوه بر موارد یاد شده ، سانحه پرواز ایرفرانس ۳۵۸ نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

  گفتنی است عادات رفتاری در عدم رعایت دستورالعمل‌های عملیاتی (practical drift) یکی از شایع‌ترین عوامل رفتاری در بروز سوانح و حوادث جدی هستند . همچنین اشتباه‌ها و خطاهای سهوی (error) و تخطی عامدانه از دستورالعمل‌ها (violation) نیز گروه دیگری از عوامل رفتاری متخصصان است که باعث وقوع سوانح و حوادث هوانوردی می‌شود . این موضوعات نیز در نشست پیش رو مورد واکاوی کارشناسان قرار می‌گیرد .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران