در حال بارگذاری ...
 • تشریح دستاوردهای مرکز آموزش ، توسعه و فناوری شرکت راه‌آهن طی یک سال گذشته

  خوشبختانه طی یک سال پژوهشی گذشته دستاوردهای خوبی در مرکز آموزش ، توسعه و فناوری شرکت راه آهن به دست آمده که می توان از این دست آوردها به برگزاری ۷ همایش در حوزه حمل‌ونقل ریلی اشاره کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر مرکز آموزش ، توسعه و فناوری شرکت راه‌آهن گفت : طی یک سال گذشته ۱۷۳ پروژه پیمانی ، ۲۱۶ پروژه امانی ، ۶۷۸ طرح نخبگی و حمایت از ۲۶۸ پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی از دستاوردهای این مرکز بوده است .

  زهرا قیومی در رابطه با فعالیت‌های این مرکز در سال پژوهشی گذشته اظهار داشت : عمده‌ترین فعالیت‌های مرکز آموزش ، توسعه و فناوری شرکت راه آهن شامل انجام پروژه‌های تحقیقاتی راه‌آهن ، ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی داخل و خارج کشور (دفتر ارتباط با دانشگاه) ، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاهی ، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای فنی و تخصصی ، ارائه خدمات علمی و فنی از طریق آرشیو فنی تخصصی ، انجام پروژه توسط نخبگان معرفی شده از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح ، بررسی اختراعات و ابتکارات نخبگان کشور ارسالی از اداره کل مالکیت صنعتی و همکاری با سازمان ملی استاندارد و کمیته بین‌المللی متناظر ایزو در خصوص به روز کردن استانداردهای ریلی می‌شود .

  وی ادامه داد : خوشبختانه طی یک سال پژوهشی گذشته دستاوردهای خوبی در مرکز آموزش ، توسعه و فناوری شرکت راه آهن به دست آمده که می توان از این دست آوردها به برگزاری ۷ همایش در حوزه حمل‌ونقل ریلی اشاره کرد .

  وی با اشاره به اینکه ۶ همایش نیز در حوزه ارتقاء ایمنی و پشگیری از سوانح در سال گذشته برگزار شده است ، افزود : از دیگر دستاوردهای پژوهشی این مرکز می توان ۴۸ سمینار تخصصی علمی ارائه دستاورهای پژوهشی برای کارکنان، ۵ سمینار ارائه پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی و ۵۰ سمینار مختلف علمی در حوزه‌های دیگر را ذکر کرد .

  مدیر مرکز آموزش ، توسعه و فناوری شرکت راه‌آهن یکی از برنامه‌های گرامیداشت هفته پژوهش را تقدیر از پژوهشگران نمونه در مراسم بزگداشت روز پژوهش در ساختمان مرکزی با حضور مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت : ۳۰ دوره و کارگاه آموزشی طی یک سال گذشته در مرکز برگزار شده که از مهمترین آن‌ها دوره‌های آموزشی جهت ارتقا دانش فنی کارکنان دراین مرکز بوده است .

  قیومی فعالیت های پژوهشی در حوزه حمل و نقل ریلی را برای بالا بردن سطح آگاهی و علمی جامعه هدف ضروری دانست و افزود : طی یک سال گذشته ۱۷۳ پروژه پیمانی ، ۲۱۶ پروژه امانی ، ۶۷۸ طرح نخبگی و حمایت از ۲۶۸ پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی از دستاوردهای این مرکز بوده است .

  وی افزود : برخی از پروژه‌های مهمی که طی یک سال پژوهشی گذشته صورت گرفته است‌‌‌‌‌‌ ، شامل تحلیل تقاضا و ظرفیت شبکه ریلی، توسعه نرم‌افزارهای شبیه سازی ، پروژه سیمولاتور لکوموتیو برای اولین بار ، تبدیل لکوموتیو مانوری قدیمی به هیبرید ، نمونه‌سازی اولین دستگاه پردازش تصویر اندازه‌گیری پروفیل چرخ ، بومی‌سازی بسیاری از قطعات و تجهیزات پرمصرف ، تست و پایش پل‌های راه آهن ، تهیه سند چشم انداز ۱۴۰۴، افزایش کارایی ماشین‌آلات تعمیرات مکانیزه خط، افزایش کارایی کشش لکوموتیوها و قطارهای خودکشش و تهیه گزارش‌های تخصصی و فنی (تحلیل سوانح ریلی ، اولویت بندی پروژه های کلان ریلی، تحلیل خرابی و …) می‌شود .

  قیومی مجموع پروژه‌های نخبگی از سال ۸۸ تا ۹۸  را  ۱۰۸ مورد عنوان کرد و بیان داشت: طی یک سال گذشته تفاهمنامه‌های بسیاری در حوزه تحقیقات با دانشگاه‌های متعدد منعقد شده که سهم این قراردادها حداقل ۴۰ درصد می‌باشد .
  مطالب مرتبط

  بررسی آخرین وضعیت همکاری میان دو شرکت راه آهن و ایران خودرو

  بررسی آخرین وضعیت همکاری میان دو شرکت راه آهن و ایران خودرو

  خانواده بزرگراه آهن در سال جهش تولید و با هدف قطع وابستگی صنعت ریلی کشور به خارج و همچنین با همکاری عموم صنعتگران و شرکت های دانش بنیان ، زمینه را برای داخلی سازی قطعات و تجهیزات ریلی فراهم کرده و بدین منظور سامانه جامع رونق و جهش تولید صنعت ریلی را ایجاد کرده است .

  |

  تشویق بخش غیر دولتی به سرمایه‌گذاری در توسعه حمل و نقل ریلی استان یزد

  تشویق بخش غیر دولتی به سرمایه‌گذاری در توسعه حمل و نقل ریلی استان یزد

  امن بودن و کاهش خطرات احتمالی در راه آهن در مقایسه با تلفات جاده ای ، کاهش آلایندگی های زیست محیطی ، صرفه اقتصادی در حمل و نقل و .... در مقایسه با سایر بخش های حمل نقلی؛ نشان از سودمندی راه آهن در اقتصاد کلان کشور است .

  |

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  در راستای تحقق شعار سال سامانه یکپارچه رونق تولید در سایت راه‌آهن در دسترس است ؛ سامانه در ۲ بخش طراحی شده که در یک بخش آن مجموعه قطعات ساخته شده شبکه ریلی با شماره فنی قطعات و کارخانجات تولیدکننده آنها معرفی شده است .

  |

  شهید ، بهترین الگوی خدمت در ایران اسلامی

  شهید ، بهترین الگوی خدمت در ایران اسلامی

  در دوران دفاع مقدس ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تمام امکانات و باور کارکنان شریف و متعهد خود ، در خدمت به جبهه و دفاع مقدس قرار گرفت و در عرصه ها و صحنه های مختلف، خدمات ارزشمندی ارائه کرد .

  |

  نظرات کاربران