در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی مرکز آموزش هوانوردی عمومی اراک در اواسط ماه جاری

  عملیات بهسازی فرودگاه اراک شامل بهسازی ترمینال ، محاوط ، ساختمان جانبی و جاده اتصال ایمنی زمینی به باند در حال انجام است که به پیشرفت ۶۵ درصدی رسیده و اواسط سال آتی به پایان می رسد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر فرودگاه اراک از اختصاص ساختمانی مناسب متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی برای راه اندازی مرکز آموزش هوانوردی عمومی در اواسط ماه جاری خبر داد .

  رحیم حسین نسب با اعلام این خبر عنوان کرد : یکی از برنامه های ما بر اساس طرح جامع فرودگاه اراک ، توسعه صنعت هوانوردی عمومی است که بستر آموزشی آن پیش از این فراهم شده و در زمینه آموزش خلبانی گام هایی برداشته شده است .

  مدیر فرودگاه اراک ادامه داد : اخیرا برای توسعه صنعت هوانوردی عمومی سند همکاری را با دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک بر اساس تفاهمنامه منعقد شده میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به امضا رسانده ایم و قرار است از ظرفیت موجود و ساختمان مناسبی متعلق به این دانشگاه برای آموزش ، تعمیر و ساخت هواپیما و اشیای پرنده استفاده کنیم که این مرکز تا اواسط ماه جاری افتتاح می شود.

  وی همچنین گفت : عملیات بهسازی فرودگاه اراک شامل بهسازی ترمینال ، محاوط ، ساختمان جانبی و جاده اتصال ایمنی زمینی به باند در حال انجام است که به پیشرفت ۶۵ درصدی رسیده و اواسط سال آتی به پایان می رسد .
  مطالب مرتبط

  دستور رئیس‌جمهور به وزیر صمت برای ترخیص ۲۰۰۰ دستگاه کامیون معطل مانده در گمرک

  دستور رئیس‌جمهور به وزیر صمت برای ترخیص ۲۰۰۰ دستگاه کامیون معطل مانده در گمرک

  کامیون‌ها توسط شرکت‌ها وارد شده است و منشأ ارز آن هم داخلی نیست . شرط ترخیص هم کسب گواهی استاندارد ، ایمنی ، کیفیت آلایندگی و خدمات پس‌از فروش است که تمام این موارد کسب شده و کامیون‌ها برای ترخیص ممانعتی از این نظر ندارد . همچنین در قبال هر کامیون وارداتی باید شرکت‌های ...

  |

  پیش بینی کاهش ۴۶ درصدی تعداد مسافران فرودگاهی کشور

  پیش بینی کاهش ۴۶ درصدی تعداد مسافران فرودگاهی کشور

  در صورت تبعیت صنعت هوانوردی ایران از مدل های پیش بینی بین المللی برای خاورمیانه شاهد کاهش ۴۶ درصدی در تعداد مسافران هوایی خواهیم بود که به تبع آن درآمدهای هوانوردی و غیر هوانوردی فرودگاهی نیز کاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت .

  |

  برگزاری نشست ویدئو کنفرانسی شورای سیاستگذاری نخستین رویداد تخصصی راهداری

  برگزاری نشست ویدئو کنفرانسی شورای سیاستگذاری نخستین رویداد تخصصی راهداری

  تاکنون بالغ بر ۶۰ طرح فناورانه داخلی و چندین طرح بین‌المللی در حوزه‌های مرتبط با موضوع به دبیرخانه رویداد راهداری ارسال و مقرر است با تمدید زمان دریافت طرح تا پانزدهم آذرماه ، طرح‌های دانش‌بنیان منتخب ، در نخستین رویداد بین‌المللی طراحی و توسعه محصولات فناورانه حوزه ...

  |

  نظرات کاربران