در حال بارگذاری ...
 • بهسازی ۳۶ کیلومتر از راه های روستایی شهرستان خاش از شهریورماه سال جاری تاکنون

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست اکیپ راهسازی و راهداری تفتان شهرستان خاش از بهسازی و بازسازی افزون بر ۳۶ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان از شهریورماه سال جاری تاکنون توسط نیروهای راهسازی و راهداری خبر داد .

  غلامرضا ریگی با بیان اینکه مرحله اول طرح ابرار به منظور بازسازی راه های روستایی و با اولویت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و تکمیل راه‌های دسترسی روستاهای دارای بیش از ۵۰ خانوار ، تا پایان سال‌جاری هدف‌گذاری شده است ، افزود : روکش و ماسه آسفالت و سیلکت محور کارواندر ، گونیچ و سرتلاب به طول ۱۶ کیلومتر ، ریزش برداری راه روستایی بیداستر به طول چهار کیلومتر ، بازگشایی راه های روستایی یوسف آباد به پالیزان و قادرآباد مجموعاً به طول ۷ کیلومتر و بهسازی و اجرای سیلکت جاده گوهر کوه به طول ۷ کیلومتر از مهمترین اقدامات این اکیپ در این مدت به شمار می رود .

  وی ادامه داد : همچنین نیروهای راهداری اکیپ تفتان خاش بازگشایی و شانه سازی محور سنگان ناشی از آبردگی و سیل زدگی در بارندگی های اخیر ، زیرسازی ، رگلاژ ، آبپاشی و غلتک کوبی مسیر راه روستایی شهرک پیمان به طول حدود ۲ کیلومتر و راه روستایی تلاروک به طول ۲ کیلومتر ، قیرپاشی محورهای کارواندر به سرتلاب و محور کوشه تمندان و بازگشایی پل های منطقه کوهستانی دره گل تفتان ، رفع نقطه پرتصادف میرآباد واقع در محور زاهدان - خاش توسط ماشین آلات سنگین راهداری و شانه سازی لاین کندرو محور خاش – ایرانشهر ، را در این مدت انجام داده اند .

  سرپرست اکیپ راهسازی و راهداری تفتان شهرستان خاش در پایان گفت : در تلاشیم با همت تمامی دست‌اندرکاران و استفاده از ظرفیت و قابلیت عوامل و امکانات این اکیپ ، تا پایان سال اجرای مرحله نخست طرح ابرار در روستاهای مشمول طرح پایان یابد .

   
  مطالب مرتبط

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  از مزایا اجرای این طرح ایجاد امنیت جانی شهروندان در حمل ونقل و تسهیل عبور و مرور ، افزایش ظرفیت سواره رو با حذف تداخل جریان عابران و افزایش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی عابران پیاده برشمرد .

  |

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  طبق آمار به دست آمده نزدیک به ۱۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان با انسداد راه‌های دسترسی مواجه هستند اما با تدابیر اندیشیده شده ماشین آلات به ترتیب عملیات بازگشایی راه های روستایی را آغاز می‌کنند .

  |

  نظرات کاربران