در حال بارگذاری ...
 • تشکیل قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی در استان آذربایجان غربی

  با تشکیل این قرارگاه آمادگی اکیپ های راهداری جهت واکنش به موقع در قبل ، حین و بعد ازبحران ارتقا یافته و ساز و کارهای لازم جهت تسریع در امدادرسانی و خدمات رسانی به مناطق بحران زده تعریف می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه های استان از تشکیل قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی استان همزمان با سراسر کشور خبر داد .

  دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه ها آذربایجان غربی با اعلام خبر فوق اظهار داشت : در امسال قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی همزمان در سراسر کشور در استان آذربایجان غربی نیز با ابلاغ به مسئولین شهرستان ها بعنوان اعضای قرارگاه تشکیل شد . یکی از اهداف تشکیل این قرارگاه مدیریت صحیح و برنامه ریزی دقیق و تقسیم وظایف طرح راهداری زمستانی برای تردد روان ، ایمن و بهینه رانندگان در شرایط بحرانی فصل سرما و هشدار و اطلاع رسانی به موقع  از طرف مسئولین قرارگاه با استفاده از سامانه های موجود و تلفن گویای ۱۴۱ می باشد .

  وی تصریح کرد : با تشکیل این قرارگاه آمادگی اکیپ های راهداری جهت واکنش به موقع در قبل ، حین و بعد ازبحران ارتقا یافته و ساز و کارهای لازم جهت تسریع در امدادرسانی و خدمات رسانی به مناطق بحران زده تعریف می شود .

  به گفته دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راههای استان آذربایجان غربی در این قرارگاه همچنین هماهنگی های لازم قبل از شروع بارش ها برای انجام عملیات راهداری زمستانی انجام می شود و کشیک های شبانه روزی در اتاق مدیریت بحران اداره کل و ادارات شهرستانی تعیین شده اند که وظیفه نظارت مستمر بر وضعیت راهها و محورهای مواصلاتی استان را برعهده دارند . قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی با ابلاغ ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادارات کل استان ها به ریاست مدیرکل ، جانشینی معاون راهداری و دبیری مرکز مدیریت راههای ادارات کل تشکیل شده است .

  شکری از آمادگی کامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی برای اجرای طرح راهداری زمستانی خبر داد و افزود : ۶۸ اکیپ راهداری در راهدارخانه های ثابت ، سیار و استیجاری مستقر و کنترل عملیات برفروبی در ۱۲ هزار کیلومتر از انواع راه ها و ۸۹ گردنه ( ۱۸ گردنه در راه های اصلی و ۷۱ گردنه در راههای فرعی و روستایی ) را بر عهده دارند و در واقع بالغ بر ۹۰۰ نفر پرسنل پشتیبانی ، راهدار ، کارگر فصلی آماده راهداری زمستانی میباشند و امسال ماشین آلات این اداره کل مجهز به سیستم GPS هستند که از طریق سامانه FMS کنترل خواهند شد .

  وی به ذخیره ۱۵ هزار تن نمک و ۳۰ هزار تن ماسه در راهدارخانه ها و محورها و گردنه های برف گیر اشاره نمود و گفت : طرح راهداری زمستانی از ۲۰ آذر ماه سال جاری با همکاری سایر دستگاه های ذینفع آغاز خواهد شد که البته اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تا کنون سه دفعه عملیات برفروبی خود را در محورهای جنوب (تکاب) و شمال (چالدران و سلماس) انجام داده است .

  شکری از فرمانداران شهرستانهای استان درخواست نمود طبق مصوبه قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی کشور هر گونه اعلام برای انسداد راهها باید فقط با مشورت و نظر پلیس راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام  شود و از طریق مرکز مدیریت راهها اطلاع رسانی گردد .

  دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راههای استان به گشت ها و نظارتهای مشترک با پلیس راه اشاره کرد و افزود : نظارت کامل بر تجهیز وسایل نقلیه عمومی و شخصی در محورهای مواصلاتی استان به امکانات ایمنی هنگام بارش برف ، عدم صدور صورت وضعیت به اتوبوس ها و بارنامه به کامیون ها و تریلی هایی که در محورهای درگیر برفروبی تردد میکنند ، از جمله برنامه های مشترک است .

  وی از دستگاه های اجرایی خواست در مواقع بحرانی جهت برفروبی با در اختیار گذاشتن وسایل نقلیه سنگین با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همکاری های لازم را داشته باشند و همچنین شرکت نفت برای مواقع ضروری ذخیره سوخت را در راهدارخانه ها فراهم نماید .

  این مقام مسئول در پایان اشاره نمود اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در بحث امداد و بازسازی مناطق سیل زده و زلزله زده و نیز حمل نهاده ها و کالاهای اساسی جز ده استان برتر بوده است .
  مطالب مرتبط

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  از مزایا اجرای این طرح ایجاد امنیت جانی شهروندان در حمل ونقل و تسهیل عبور و مرور ، افزایش ظرفیت سواره رو با حذف تداخل جریان عابران و افزایش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی عابران پیاده برشمرد .

  |

  الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  از هموطنانی که به ناوگان اتوبوسی سفر می‌کنند ، درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه وضعیت نامطلوب در حین رانندگی و نارضایتی از نحوه خدمات رسانی سریعاً از طریق تلفن گویای ۱۴۱ با این سازمان ارتباط برقرار کنند تا از سوی مسئولان و کارشناسان به موارد مطرح شده و شکایات رسیدگی شود .

  |

  نظرات کاربران