در حال بارگذاری ...
 • تشکیل قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی در استان آذربایجان غربی

  با تشکیل این قرارگاه آمادگی اکیپ های راهداری جهت واکنش به موقع در قبل ، حین و بعد ازبحران ارتقا یافته و ساز و کارهای لازم جهت تسریع در امدادرسانی و خدمات رسانی به مناطق بحران زده تعریف می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه های استان از تشکیل قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی استان همزمان با سراسر کشور خبر داد .

  دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه ها آذربایجان غربی با اعلام خبر فوق اظهار داشت : در امسال قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی همزمان در سراسر کشور در استان آذربایجان غربی نیز با ابلاغ به مسئولین شهرستان ها بعنوان اعضای قرارگاه تشکیل شد . یکی از اهداف تشکیل این قرارگاه مدیریت صحیح و برنامه ریزی دقیق و تقسیم وظایف طرح راهداری زمستانی برای تردد روان ، ایمن و بهینه رانندگان در شرایط بحرانی فصل سرما و هشدار و اطلاع رسانی به موقع  از طرف مسئولین قرارگاه با استفاده از سامانه های موجود و تلفن گویای ۱۴۱ می باشد .

  وی تصریح کرد : با تشکیل این قرارگاه آمادگی اکیپ های راهداری جهت واکنش به موقع در قبل ، حین و بعد ازبحران ارتقا یافته و ساز و کارهای لازم جهت تسریع در امدادرسانی و خدمات رسانی به مناطق بحران زده تعریف می شود .

  به گفته دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راههای استان آذربایجان غربی در این قرارگاه همچنین هماهنگی های لازم قبل از شروع بارش ها برای انجام عملیات راهداری زمستانی انجام می شود و کشیک های شبانه روزی در اتاق مدیریت بحران اداره کل و ادارات شهرستانی تعیین شده اند که وظیفه نظارت مستمر بر وضعیت راهها و محورهای مواصلاتی استان را برعهده دارند . قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی با ابلاغ ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادارات کل استان ها به ریاست مدیرکل ، جانشینی معاون راهداری و دبیری مرکز مدیریت راههای ادارات کل تشکیل شده است .

  شکری از آمادگی کامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی برای اجرای طرح راهداری زمستانی خبر داد و افزود : ۶۸ اکیپ راهداری در راهدارخانه های ثابت ، سیار و استیجاری مستقر و کنترل عملیات برفروبی در ۱۲ هزار کیلومتر از انواع راه ها و ۸۹ گردنه ( ۱۸ گردنه در راه های اصلی و ۷۱ گردنه در راههای فرعی و روستایی ) را بر عهده دارند و در واقع بالغ بر ۹۰۰ نفر پرسنل پشتیبانی ، راهدار ، کارگر فصلی آماده راهداری زمستانی میباشند و امسال ماشین آلات این اداره کل مجهز به سیستم GPS هستند که از طریق سامانه FMS کنترل خواهند شد .

  وی به ذخیره ۱۵ هزار تن نمک و ۳۰ هزار تن ماسه در راهدارخانه ها و محورها و گردنه های برف گیر اشاره نمود و گفت : طرح راهداری زمستانی از ۲۰ آذر ماه سال جاری با همکاری سایر دستگاه های ذینفع آغاز خواهد شد که البته اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تا کنون سه دفعه عملیات برفروبی خود را در محورهای جنوب (تکاب) و شمال (چالدران و سلماس) انجام داده است .

  شکری از فرمانداران شهرستانهای استان درخواست نمود طبق مصوبه قرارگاه حمل و نقل و راهداری زمستانی کشور هر گونه اعلام برای انسداد راهها باید فقط با مشورت و نظر پلیس راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام  شود و از طریق مرکز مدیریت راهها اطلاع رسانی گردد .

  دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راههای استان به گشت ها و نظارتهای مشترک با پلیس راه اشاره کرد و افزود : نظارت کامل بر تجهیز وسایل نقلیه عمومی و شخصی در محورهای مواصلاتی استان به امکانات ایمنی هنگام بارش برف ، عدم صدور صورت وضعیت به اتوبوس ها و بارنامه به کامیون ها و تریلی هایی که در محورهای درگیر برفروبی تردد میکنند ، از جمله برنامه های مشترک است .

  وی از دستگاه های اجرایی خواست در مواقع بحرانی جهت برفروبی با در اختیار گذاشتن وسایل نقلیه سنگین با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همکاری های لازم را داشته باشند و همچنین شرکت نفت برای مواقع ضروری ذخیره سوخت را در راهدارخانه ها فراهم نماید .

  این مقام مسئول در پایان اشاره نمود اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در بحث امداد و بازسازی مناطق سیل زده و زلزله زده و نیز حمل نهاده ها و کالاهای اساسی جز ده استان برتر بوده است .
  مطالب مرتبط

  اجرای عملیات خط کشی در محورهای مواصلاتی استان مازندران

  اجرای عملیات خط کشی در محورهای مواصلاتی استان مازندران

  از ابتدای سال تا به امروز اجرای عملیات خط کشی در محورهای بابل - بابلسر ، بابلسر - فریدونکنار ، کمربندی بابلسر ، آمل - بابل ، آمل - بابل قدیم ، قائمشهر - بابل و قائم شهر - جویبار به طول بیش از ۱۱۰ کیلومتر توسط این اداره کل به اجرا در آمد .

  |

  کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، شرکت ها و موسسات مسافربری لازم است ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، نسبت به ضدعفونی وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از حرکت و همچنین الزام پرسنل ، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک اقدام کنند .

  |

  نظرات کاربران