در حال بارگذاری ...
 • ارتقا ایمنی و کیفیت آسفالت ۳۲۰ کیلومتر از راه‌های استان آذربایجان غربی

  به دلیل اهمیت بخش حمل و نقل و ایمن سازی محورهای مواصلاتی همزمان با اجرای عملیات آسفالت راه های ارتباطی ، ۵۰ کیلومتر انواع علائم و حفاظ ها ، ۳۲۰ کیلومتر روکش و بهسازی و آسفالت ، بالغ بر ۳ هزار کیلومتر خط کشی وسط و حاشیه جاده انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده پلیس راه استان گفت : در راستای تسهیل تردد حمل و نقل جاده ای بالغ بر ۳۲۰ کیلومتر از انواع راههای استان با اجرای اقدامات راهداری گسترده ارتقا می یابد .

  ارسلان شکری در مراسم تکریم و معارفه فرمانده پلیس راه استان ضمن اشاره به خبر فوق اظهار داشت : ۹۵ درصد حمل و نقل مسافر و کالا در استان آذربایجان غربی از طریق جاده انجام میگیرد که این موضوع لزوم توجه به جاده ها و ایمن سازی آنها را دوچندان کرده است . برای وجود حمل و نقل ایمن و روان به عنوان اساسی ترین مؤلفه توسعه اقتصادی نیازمند زیر ساخت های کارا و ایمن هستیم و توجه به این شاخصه ها در دستور کار قرار دارد .

  شکری بیان داشت : آذربایجان غربی رتبه دهم شبکه معابر به لحاظ معابر روستایی ، اصلی و فرعی با اختصاص ۴.۲ درصد از کل راههای کشور به خود را داراست و در بخشی دیگر سهم ۲۵ درصدی از پایانه های مرزی کشور را با داشتن ۶  پایانه مرزی به خود اختصاص داده است . همچنین استان آذربایجان غربی در مسیر کریدورهای بین المللی قرار گرفته و با همسایگی با سه کشور مهم دارای ظرفیت های بالقوه لجستیکی ، گردشگری ، ترانزیتی و کشاورزی است .

  وی ادامه داد : امسال تردد مسافر از پایانه های مرزی استان بالغ بر ۴۶ درصد، تردد ناوگان مسافری ۴۹ درصد و  ناوگان باری ۱۷ درصد رشد را  نسبت به مدت مشابه سال قبل گواهی است . به دلیل اهمیت بخش حمل و نقل و ایمن سازی محورهای مواصلاتی همزمان با اجرای  عملیات آسفالت راه های ارتباطی ، ۵۰ کیلومتر انواع علائم و حفاظ ها ، ۳۲۰ کیلومتر روکش و بهسازی و آسفالت ، بالغ بر ۳ هزار کیلومتر خط کشی وسط و حاشیه جاده  انجام شده است .

  مدیر کل راهداری و حمل و جاده ای استان اظهار داشت : پیش بینی ۴۰۰ کیلومتر آسفالت راه های روستایی در قالب طرح ابرار تا پایان سال مالی ۹۸ و سرمایه گذاری افزون بر ۱۲۰ میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز ۶ پایانه مرزی استان از دیگر اقدامات در حال اجرا را شامل می شود .

  این مقام مسئول در پایان به اقدامات مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با پلیس راه استان از جمله در هوشمند سازی راه ها، بهره برداری از دوربین های نظارتی و ثبت تخلفات ، حذف نقاط پر حادثه ، گشت های مشترک ، کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل مسافری و باری ، ایمن سازی محورهای مواصلاتی اشاره کرد و گفت : بی شک با آغاز به کار فرماندهی جدید پلیس راه استان این همکاریها بیشتر از گذشته جهت تامین جاده های ایمن و آرامش مسافرین خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  اجرای عملیات خط کشی در محورهای مواصلاتی استان مازندران

  اجرای عملیات خط کشی در محورهای مواصلاتی استان مازندران

  از ابتدای سال تا به امروز اجرای عملیات خط کشی در محورهای بابل - بابلسر ، بابلسر - فریدونکنار ، کمربندی بابلسر ، آمل - بابل ، آمل - بابل قدیم ، قائمشهر - بابل و قائم شهر - جویبار به طول بیش از ۱۱۰ کیلومتر توسط این اداره کل به اجرا در آمد .

  |

  کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، شرکت ها و موسسات مسافربری لازم است ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، نسبت به ضدعفونی وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از حرکت و همچنین الزام پرسنل ، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک اقدام کنند .

  |

  نظرات کاربران