در حال بارگذاری ...
 • ارتقا ایمنی و کیفیت آسفالت ۳۲۰ کیلومتر از راه‌های استان آذربایجان غربی

  به دلیل اهمیت بخش حمل و نقل و ایمن سازی محورهای مواصلاتی همزمان با اجرای عملیات آسفالت راه های ارتباطی ، ۵۰ کیلومتر انواع علائم و حفاظ ها ، ۳۲۰ کیلومتر روکش و بهسازی و آسفالت ، بالغ بر ۳ هزار کیلومتر خط کشی وسط و حاشیه جاده انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده پلیس راه استان گفت : در راستای تسهیل تردد حمل و نقل جاده ای بالغ بر ۳۲۰ کیلومتر از انواع راههای استان با اجرای اقدامات راهداری گسترده ارتقا می یابد .

  ارسلان شکری در مراسم تکریم و معارفه فرمانده پلیس راه استان ضمن اشاره به خبر فوق اظهار داشت : ۹۵ درصد حمل و نقل مسافر و کالا در استان آذربایجان غربی از طریق جاده انجام میگیرد که این موضوع لزوم توجه به جاده ها و ایمن سازی آنها را دوچندان کرده است . برای وجود حمل و نقل ایمن و روان به عنوان اساسی ترین مؤلفه توسعه اقتصادی نیازمند زیر ساخت های کارا و ایمن هستیم و توجه به این شاخصه ها در دستور کار قرار دارد .

  شکری بیان داشت : آذربایجان غربی رتبه دهم شبکه معابر به لحاظ معابر روستایی ، اصلی و فرعی با اختصاص ۴.۲ درصد از کل راههای کشور به خود را داراست و در بخشی دیگر سهم ۲۵ درصدی از پایانه های مرزی کشور را با داشتن ۶  پایانه مرزی به خود اختصاص داده است . همچنین استان آذربایجان غربی در مسیر کریدورهای بین المللی قرار گرفته و با همسایگی با سه کشور مهم دارای ظرفیت های بالقوه لجستیکی ، گردشگری ، ترانزیتی و کشاورزی است .

  وی ادامه داد : امسال تردد مسافر از پایانه های مرزی استان بالغ بر ۴۶ درصد، تردد ناوگان مسافری ۴۹ درصد و  ناوگان باری ۱۷ درصد رشد را  نسبت به مدت مشابه سال قبل گواهی است . به دلیل اهمیت بخش حمل و نقل و ایمن سازی محورهای مواصلاتی همزمان با اجرای  عملیات آسفالت راه های ارتباطی ، ۵۰ کیلومتر انواع علائم و حفاظ ها ، ۳۲۰ کیلومتر روکش و بهسازی و آسفالت ، بالغ بر ۳ هزار کیلومتر خط کشی وسط و حاشیه جاده  انجام شده است .

  مدیر کل راهداری و حمل و جاده ای استان اظهار داشت : پیش بینی ۴۰۰ کیلومتر آسفالت راه های روستایی در قالب طرح ابرار تا پایان سال مالی ۹۸ و سرمایه گذاری افزون بر ۱۲۰ میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز ۶ پایانه مرزی استان از دیگر اقدامات در حال اجرا را شامل می شود .

  این مقام مسئول در پایان به اقدامات مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با پلیس راه استان از جمله در هوشمند سازی راه ها، بهره برداری از دوربین های نظارتی و ثبت تخلفات ، حذف نقاط پر حادثه ، گشت های مشترک ، کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل مسافری و باری ، ایمن سازی محورهای مواصلاتی اشاره کرد و گفت : بی شک با آغاز به کار فرماندهی جدید پلیس راه استان این همکاریها بیشتر از گذشته جهت تامین جاده های ایمن و آرامش مسافرین خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  نصب و بهره برداری از ۹ دستگاه پل عابر پیاده در جاده های استان مازندران

  از مزایا اجرای این طرح ایجاد امنیت جانی شهروندان در حمل ونقل و تسهیل عبور و مرور ، افزایش ظرفیت سواره رو با حذف تداخل جریان عابران و افزایش سرعت وسایل نقلیه و افزایش ایمنی عابران پیاده برشمرد .

  |

  الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  الزام شرکت های حمل و نقل مسافربری به رعایت ضوابط جدید جابجایی مسافران برون شهری

  از هموطنانی که به ناوگان اتوبوسی سفر می‌کنند ، درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه وضعیت نامطلوب در حین رانندگی و نارضایتی از نحوه خدمات رسانی سریعاً از طریق تلفن گویای ۱۴۱ با این سازمان ارتباط برقرار کنند تا از سوی مسئولان و کارشناسان به موارد مطرح شده و شکایات رسیدگی شود .

  |

  نظرات کاربران