در حال بارگذاری ...
 • ممنوعیت تردد وانت بارهای حامل کالا بدون اخذ بارنامه در جاده های بین شهری استان فارس

  بر اساس تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیز به منظور تسهیل فرایند صدور بارنامه برای وانت بارها و حذف واسطه ها در نحوه فعالیت ناوگان وانت بار در جاده های برون شهری به زودی سیستم صدور بارنامه الکترونیکی وانت بار از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور راه اندازی و فعال می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس از ممنوعیت تردد وانت بارهای حامل کالا بدون اخذ بارنامه در جاده های بین شهری خبر داد .

  علی یزدانی در جلسه بررسی و ارزیابی فعالیت های ماهانه ادارات ستادی ایمنی و ترافیک و حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر استان اظهار داشت :  با توجه به افزایش تقاضا در حمل و نقل ناوگان وانت بار بین شهری به دلیل پایین بودن کرایه حمل ، تخلیه آسان و سرعت بارگیری بالا ، ضرورت اخذ بارنامه از طریق شرکت های حمل و نقل کالا در دستور کار قرار گرفته است .

  وی افزود : با توجه به الزامی بودن دریافت کارت هوشمند و بارنامه از سوی ناوگان وانت بار از سال ۹۴ و اطلاع رسانی های انجام شده و گذشت زمان مناسب برای تطبیق این دسته ناوگان با ضوابط قانونی با هماهنگی انجام شده با قرارگاه های پلیس راه شمال و جنوب فارس در سال جاری بزودی از تردد ناوگان وانت بار حامل انواع کالا فاقد بارنامه در جاده های برون شهری جلوگیری می شود . به همین  منظور لازم است مالکان و رانندگان این دسته ناوگان که قصد فعالیت در جاده های بین شهری را دارند ، هر چه سریع تر برای دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان به مراجع ذیصلاح مراجعه کنند .

  معاون حمل ونقل جاده ای استان فارس در ادامه با اشاره به این مطلب که انجام هر گونه عملیات حمل ونقل جاده ای کالا توسط انواع ناوگان باری بایستی تحت صحابت بار نامه بعنوان (یک سند رسمی دولتی) انجام پذیرد افزود : لازمه صدور بارنامه برای رانندگان و ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای داشتن صلاحیت های فردی راننده و ناوگان است که در این خصوص رانندگان بایستی از قبل نسبت به دریافت کارت هوشمند رانندگی و ناوگان اقدام کرده باشند .

  یزدانی یادآور شد : بر اساس تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیز به منظور تسهیل فرایند صدور بارنامه برای وانت بارها و حذف واسطه ها در نحوه فعالیت ناوگان وانت بار در جاده های برون شهری به زودی سیستم صدور بارنامه الکترونیکی وانت بار از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور راه اندازی و فعال می شود .

  وی ساماندهی و ایجاد نظم در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های بین شهری و ارتقای سطح  ایمنی جاده ها را از دیگر اهداف برشمرد و تصریح کرد : ارائه هرگونه خدمات به ناوگان حمل و نقل وانت باری با توجه به پیمایش و صدور بارنامه انجام می شود . رانندگان وانت بارهای استان فارس می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به انجمن های صنفی رانندگان کالا در شهرستان های محل سکونت خود مراجعه نمایند .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت ارائه سوخت به ناوگان وانت‌بار بر اساس پیمایش

  تشریح آخرین وضعیت ارائه سوخت به ناوگان وانت‌بار بر اساس پیمایش

  آن سهمیه ۳۰۰ لیتر و ۴۰۰ لیتر (برای ناوگان کم‌مصرف و پرمصرف) به عنوان سهمیه پایه در کارت سوخت ناوگان وانتی‌شارژ می‌شود و به عنوان کف سهمیه است ، اما در ازای پیمایش و تردد با بارنامه ، ناوگان وانتی سوخت بیشتری دریافت می‌کند ، زیرا این میزان سوخت کفاف ناوگان وانتی را نمی‌دهد .

  |

  نظرات کاربران