در حال بارگذاری ...
 • رسیدگی به ۷۲۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقلی در آبان ماه امسال

  بر اساس آرای صادره ۱۳۶ شرکت به لغو پروانه فعالیت ۱۵۹۸ شرکت به جریمه نقدی ، ۴۹۷ شرکت تذکر کتبی محکوم و برای ۸۹۲ شرکت حکم برائت صادر شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در سی وپنجمین جلسه کمیسون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در آبان ماه امسال در ۲۵ استان ۷۲۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقلی رسیدگی شد و احکام حقوقی لازم صادر شد .

  عباسعلی بنی‌اسدی مدیرکل دفتر حقوقی و تدوین مقررات این سازمان با اعلام این خبر افزود : در اجرای بند ۴ ابلاغیه مورخ ۲۲ خرداد ماه سال‌جاری و با همکاری کارشناسان ستادی و استانی در زمینه اقدامات میدانی نظارت و برخورد با تخلفات در برخی از پایانه‌های بار و مراکز فعالیت شرکت‌های حمل و نقلی ، با تشکیل کمیسیون‌های اضافی و عدم پرداخت کرایه رسیدگی و احکام حقوقی برخورد با این تخلفات صادر و به اجرا درآمده است .

  وی افزود : بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۲۵ اداره‌ کل استانی به ۷۲۷ پرونده تخلف رسیدگی شد که از این تعداد ۲۱۰ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل کالا ۸۲ پرونده مربوط به حمل و نقل مسافر و ۸۱ پرونده نیز در بخش ایمنی مورد بررسی قرار گرفت که بنا به تصمیمات متخذه ، ۱۹۰ شرکت جریمه نقدی ، ۴۳ شرکت به تذکر کتبی محکوم و ۱۰۹ شرکت برائت و ۱۲ شرکت نیز لغو اعتبار پروانه شدند .

  بنی‌اسدی تعداد کل پرونده‌های رسیدگی شده از ابتدای کمیسیون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌ای از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه را تعداد ۳۱۲۳ پرونده تخلف  اعلام کرد و افزود : بر اساس آرای صادره ۱۳۶ شرکت به لغو پروانه فعالیت ۱۵۹۸ شرکت به جریمه نقدی ، ۴۹۷ شرکت تذکر کتبی محکوم و برای ۸۹۲ شرکت حکم برائت صادر شد .
  مطالب مرتبط

  مرمت ٧٥٠٠ کیلومتر از راه های شریانی کشور

  مرمت ٧٥٠٠ کیلومتر از راه های شریانی کشور

  امسال ٣ هزار کیلومتر روکش ضخیم و بازیافت آسفالت ، ٤ هزار کیلومتر روکش نازک و ٢ هزار کیلومتر لکه گیری و درزگیری آسفالت در شبکه راه های کشور انجام می شود و از مجموع ١٢ روش مرمت و نگهداری راه ها که شامل انواع آسفالت گرم ، بازیافت سرد و گرم ، روکش نازک ، درزگیری و انواع لکه گیری است ...

  |

  صرفه‌جویی یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتری سوخت با نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه کامیون فرسوده

  صرفه‌جویی یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون لیتری سوخت با نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه کامیون فرسوده

  هر مالکی که ماشین خود را اسقاط کند به شرکت سازنده معرفی می‌شود تا کامیون جدید را تحویل بگیرد . ضمن اینکه شرکت تولیدکننده نیز افرادی را که ما در قالب این طرح معرفی می‌کنیم در اولویت تحویل کامیون قرار می‌دهد .

  |

  نظرات کاربران