در حال بارگذاری ...
 • رسیدگی به ۷۲۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقلی در آبان ماه امسال

  بر اساس آرای صادره ۱۳۶ شرکت به لغو پروانه فعالیت ۱۵۹۸ شرکت به جریمه نقدی ، ۴۹۷ شرکت تذکر کتبی محکوم و برای ۸۹۲ شرکت حکم برائت صادر شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در سی وپنجمین جلسه کمیسون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در آبان ماه امسال در ۲۵ استان ۷۲۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقلی رسیدگی شد و احکام حقوقی لازم صادر شد .

  عباسعلی بنی‌اسدی مدیرکل دفتر حقوقی و تدوین مقررات این سازمان با اعلام این خبر افزود : در اجرای بند ۴ ابلاغیه مورخ ۲۲ خرداد ماه سال‌جاری و با همکاری کارشناسان ستادی و استانی در زمینه اقدامات میدانی نظارت و برخورد با تخلفات در برخی از پایانه‌های بار و مراکز فعالیت شرکت‌های حمل و نقلی ، با تشکیل کمیسیون‌های اضافی و عدم پرداخت کرایه رسیدگی و احکام حقوقی برخورد با این تخلفات صادر و به اجرا درآمده است .

  وی افزود : بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۲۵ اداره‌ کل استانی به ۷۲۷ پرونده تخلف رسیدگی شد که از این تعداد ۲۱۰ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل کالا ۸۲ پرونده مربوط به حمل و نقل مسافر و ۸۱ پرونده نیز در بخش ایمنی مورد بررسی قرار گرفت که بنا به تصمیمات متخذه ، ۱۹۰ شرکت جریمه نقدی ، ۴۳ شرکت به تذکر کتبی محکوم و ۱۰۹ شرکت برائت و ۱۲ شرکت نیز لغو اعتبار پروانه شدند .

  بنی‌اسدی تعداد کل پرونده‌های رسیدگی شده از ابتدای کمیسیون ویژه ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌ای از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه را تعداد ۳۱۲۳ پرونده تخلف  اعلام کرد و افزود : بر اساس آرای صادره ۱۳۶ شرکت به لغو پروانه فعالیت ۱۵۹۸ شرکت به جریمه نقدی ، ۴۹۷ شرکت تذکر کتبی محکوم و برای ۸۹۲ شرکت حکم برائت صادر شد .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت ارائه سوخت به ناوگان وانت‌بار بر اساس پیمایش

  تشریح آخرین وضعیت ارائه سوخت به ناوگان وانت‌بار بر اساس پیمایش

  آن سهمیه ۳۰۰ لیتر و ۴۰۰ لیتر (برای ناوگان کم‌مصرف و پرمصرف) به عنوان سهمیه پایه در کارت سوخت ناوگان وانتی‌شارژ می‌شود و به عنوان کف سهمیه است ، اما در ازای پیمایش و تردد با بارنامه ، ناوگان وانتی سوخت بیشتری دریافت می‌کند ، زیرا این میزان سوخت کفاف ناوگان وانتی را نمی‌دهد .

  |

  تلاش شبانه روزی راهداران مانع از انسداد جاده‌ها بر اثر بارش برف سنگین

  تلاش شبانه روزی راهداران مانع از انسداد جاده‌ها بر اثر بارش برف سنگین

  برای تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور به همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است . همچنین مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۴۱ از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های سراسر کشور مطلع شوند .

  |

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در نهایی‌سازی نقشه راه ایمنی راه‌های کشور

  از ۲۵۱ نقطه پر تصادف معرفی شده در مرداد ماه از سوی پلیس راه به وزارت راه و شهرسازی ، پس از ابلاغ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۶۸ نقطه طی ۳ ماه برطرف شد و ۱۴۱ نقطه دیگر نیز در دست اجرا است که تا پایان سال جاری رفع می‌شود . همچنین اصلاح ۶۱ نقطه پر هزینه نیز در سال آینده پس ...

  |

  نظرات کاربران