در حال بارگذاری ...
 • آغاز بهره‌برداری از محور کوثر - خلخال در محدوده رانش و ریزش کوه

  راه زمینی به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت حمل و نقل در استان اردبیل است ، به دلیل نبود راه‌های دریایی و همچنین محدودیت سفرهای هوایی در این استان ، نقش عمده تبادلات کالا و نقل و انتقال مسافر را جاده‌ها ایفا می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت : عملیات اجرایی راهسازی در بخشی از راه تخریب شده از رانش کوه در مسیر ارتباطی کوثر – خلخال در شهرستان کوثر پایان یافته و بهره‌برداری از این مسیر آغاز شد .

  علی یوسف‌زاده آغاز بهره‌برداری از راه ارتباطی کوثر - خلخال با اعلام این مطلب اظهار داشت : با اجرا و اتمام آسفالت لایه نخست این جاده به طول هزار و ۲۰۰ متر در حوزه سد گیوی و نصب و راه‌اندازی تجهیزات ایمنی راه از جمله گاردریل ، علائم راهنمایی و همچنین خط‌کشی این راه زیر ترافیک قرار گرفت .

  وی گفت : مسیر تازه ‌احداث راه خلخال - کوثر در محدود سد گیوی از سال گذشته به علت رانش و ریزش کوه مسدود شده بود ، گفت : به علت مسدود شدن این مسیر به علت رانش و ریزش کوه دسترسی به شهر کوثر و مناطق مختلف شهرستان کوثر از مسیرهای دیگری صورت می‌گرفت که فاصله و زمان مسافرت به شهرستان را افزایش داده بود . به علت ادامه بارندگی‌ها و نامساعد بودن شرایط جوی اجرای لایه دوم آسفالت در این پروژه منتفی و راه با یک لایه آسفالت افتتاح شد .

  یوسف زاده گفت : عملیات اجرایی این پروژه در کمتر از یک سال از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اجرا شده و برای راهسازی ، ساخت ابنیه ، پل‌ها، زیرسازی ، روسازی  و آسفالت این مسیر تاکنون اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

  معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان اردبیل ۱۰۰ کیلومتر راه تازه‌ احداث در سطح استان اردبیل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد ، افزود : راه زمینی به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت حمل و نقل در استان اردبیل است ، به دلیل نبود راه‌های دریایی و همچنین محدودیت سفرهای هوایی در این استان ، نقش عمده تبادلات کالا و نقل و انتقال مسافر را جاده‌ها ایفا می‌کند .

  وی از اجرای ۱۹ کیلومتر بزرگراه در مسیر اردبیل-سرچم و خلخال خبرداد و گفت : این پروژه آماده بهره‌برداری است و در جریان سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل افتتاح خواهد شد .

  یوسف زاده با بیان اینکه ۹۰ کیلومتر از مسیر راه اردبیل - سرچم برای احداث بزرگراه مورد مطالعه است ، اظهار داشت : ۵۵ کیلومتر از مسیر اردبیل - سرچم در ۲ قطعه ۳۰ و ۲۵ کیلومتری برای اجرای بزرگراه به پیمانکار واگذار شده که قطعه ۲۵ کیلومتری در در دست ساخت و اجرا بوده و عملیات اجرایی قطعه ۳۰ کیلومتری نیز بزودی آغاز می‌شود .
  مطالب مرتبط

  شتاب در عملیات اجرایی احداث محور خلخال - منجیل با افزایش ماشین‌آلات راهسازی

  شتاب در عملیات اجرایی احداث محور خلخال - منجیل با افزایش ماشین‌آلات راهسازی

  با پایان مطالعات ، عملیات اجرایی ۴.۵ کیلومتر اضافه شده به حوزه استان اردبیل نیز در حال اجراست . عملیات اجرایی یک پل خاص از مجموع سه پل خاص سه دهنه باقیمانده واقع در مسیر پروژه پایان یافته و ساخت ۲ پل دیگر نیز بزودی پایان می‌یابد .

  |

  افتتاح محور گردشگری شال - ماجولان - ماسوله در اردبیل تا پایان امسال

  افتتاح محور گردشگری شال - ماجولان - ماسوله در اردبیل تا پایان امسال

  اولویت اول با روستاهای بالای ۵۰ خانوار سپس بالای ۲۰ خانوار است که به نظر می‌رسد در برخی از شهرها ما وضعیت مطلوب‌تری داشته باشیم اما در خلخال میانگین بهره‌مندی از راه‌های آسفالت ۸۸ درصد و در سایر مناطق استان تا ۹۸ درصد می‌باشد .

  |

  نظرات کاربران