در حال بارگذاری ...
 • آغاز بهره‌برداری از محور کوثر - خلخال در محدوده رانش و ریزش کوه

  راه زمینی به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت حمل و نقل در استان اردبیل است ، به دلیل نبود راه‌های دریایی و همچنین محدودیت سفرهای هوایی در این استان ، نقش عمده تبادلات کالا و نقل و انتقال مسافر را جاده‌ها ایفا می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت : عملیات اجرایی راهسازی در بخشی از راه تخریب شده از رانش کوه در مسیر ارتباطی کوثر – خلخال در شهرستان کوثر پایان یافته و بهره‌برداری از این مسیر آغاز شد .

  علی یوسف‌زاده آغاز بهره‌برداری از راه ارتباطی کوثر - خلخال با اعلام این مطلب اظهار داشت : با اجرا و اتمام آسفالت لایه نخست این جاده به طول هزار و ۲۰۰ متر در حوزه سد گیوی و نصب و راه‌اندازی تجهیزات ایمنی راه از جمله گاردریل ، علائم راهنمایی و همچنین خط‌کشی این راه زیر ترافیک قرار گرفت .

  وی گفت : مسیر تازه ‌احداث راه خلخال - کوثر در محدود سد گیوی از سال گذشته به علت رانش و ریزش کوه مسدود شده بود ، گفت : به علت مسدود شدن این مسیر به علت رانش و ریزش کوه دسترسی به شهر کوثر و مناطق مختلف شهرستان کوثر از مسیرهای دیگری صورت می‌گرفت که فاصله و زمان مسافرت به شهرستان را افزایش داده بود . به علت ادامه بارندگی‌ها و نامساعد بودن شرایط جوی اجرای لایه دوم آسفالت در این پروژه منتفی و راه با یک لایه آسفالت افتتاح شد .

  یوسف زاده گفت : عملیات اجرایی این پروژه در کمتر از یک سال از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اجرا شده و برای راهسازی ، ساخت ابنیه ، پل‌ها، زیرسازی ، روسازی  و آسفالت این مسیر تاکنون اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

  معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان اردبیل ۱۰۰ کیلومتر راه تازه‌ احداث در سطح استان اردبیل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد ، افزود : راه زمینی به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت حمل و نقل در استان اردبیل است ، به دلیل نبود راه‌های دریایی و همچنین محدودیت سفرهای هوایی در این استان ، نقش عمده تبادلات کالا و نقل و انتقال مسافر را جاده‌ها ایفا می‌کند .

  وی از اجرای ۱۹ کیلومتر بزرگراه در مسیر اردبیل-سرچم و خلخال خبرداد و گفت : این پروژه آماده بهره‌برداری است و در جریان سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل افتتاح خواهد شد .

  یوسف زاده با بیان اینکه ۹۰ کیلومتر از مسیر راه اردبیل - سرچم برای احداث بزرگراه مورد مطالعه است ، اظهار داشت : ۵۵ کیلومتر از مسیر اردبیل - سرچم در ۲ قطعه ۳۰ و ۲۵ کیلومتری برای اجرای بزرگراه به پیمانکار واگذار شده که قطعه ۲۵ کیلومتری در در دست ساخت و اجرا بوده و عملیات اجرایی قطعه ۳۰ کیلومتری نیز بزودی آغاز می‌شود .
  مطالب مرتبط

  احداث تونل دوم در محور حیران به صورت باند رفت و برگشت مجزا

  احداث تونل دوم در محور حیران به صورت باند رفت و برگشت مجزا

  مطالعات نشان می‌دهد ، احداث تونل برای اقلیم منطقه مشکلی به وجود نخواهد آورد که در این خصوص با منابع طبیعی استان رایزنی ­های لازم انجام شده است و جا دارد از مدیرکل منابع طبیعی استان و همکاران ایشان جهت مساعدت و تسریع در شروع عملیات اجرایی پروژه تشکر نمایم .

  |

  شتاب در عملیات اجرایی احداث محور خلخال - منجیل با افزایش ماشین‌آلات راهسازی

  شتاب در عملیات اجرایی احداث محور خلخال - منجیل با افزایش ماشین‌آلات راهسازی

  با پایان مطالعات ، عملیات اجرایی ۴.۵ کیلومتر اضافه شده به حوزه استان اردبیل نیز در حال اجراست . عملیات اجرایی یک پل خاص از مجموع سه پل خاص سه دهنه باقیمانده واقع در مسیر پروژه پایان یافته و ساخت ۲ پل دیگر نیز بزودی پایان می‌یابد .

  |

  نظرات کاربران