در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۱۲۰ درصدی راه‌های اصلی چهارخطه استان خراسان جنوبی

  در حال حاضر ۱۷۱ کیلومتر از باندهای دوم استان در قالب هشت پروژه آماده مناقصه است . از این هشت پروژه مجوز برگزاری مناقصه سه پروژه گرفته شده و پنج پروژه دیگر نیز در حال اخذ مجوز هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در ابتدای سال ۹۷ در مجموع ۴۹۰ کیلومتر بزرگراه یعنی معادل ۱۰ درصد راه های استان زیر بارترافیک قرار داشت ، افزود : این در حالی است که متوسط کشوری این شاخص ۱۹ درصد است .

  جعفری در نشست خبری اظهار داشت : با پیگیری های استاندار خراسان جنوبی از ابتدای سال ۹۷ تکمیل عملیات اجرایی ۶۳۰ کیلومتر راه اصلی چهار خطه برای رسیدن به متوسط کشوری تا افق ۱۴۰۲ در دستور کار قرار گرفته است که با تکمیل این محورها طول راه های اصلی چهارخطه استان با افزایش ۱۲۰ درصدی به یک هزار و ۱۲۰ کیلومتر خواهد رسید .

  جعفری به آغاز عملیات اجرایی ۹۴ کیلومتر باند دوم با حضور وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت : همچنین در حال حاضر ۱۷۱ کیلومتر از باندهای دوم استان در قالب هشت پروژه آماده مناقصه است . از این هشت پروژه مجوز برگزاری مناقصه سه پروژه گرفته شده و پنج پروژه دیگر نیز در حال اخذ مجوز هستیم .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از افتتاح ۱۲۴ کیلومتر باند دوم در استان طی یک سال گذشته خبر داد و گفت : با افتتاح این پروژه ها طول بزرگراه های استان ۲۷ درصد افزایش یافته است .

  جعفری با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵ کیلومتر باند دوم آسفالت شده داریم که در حالی ایمن سازی آن هستیم ، بیان کرد : ۹۰ کیلومتر دیگر نیز آماده آسفالت است .

   
  مطالب مرتبط

  برگزاری مناقصه احداث ۴۹ کیلومتر مسیر دوبانده در سه محور مواصلاتی خراسان جنوبی

  برگزاری مناقصه احداث ۴۹ کیلومتر مسیر دوبانده در سه محور مواصلاتی خراسان جنوبی

  شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اسناد مناقصه محور دیهوک – طبس را آماده نموده که اعتبار لحاظ شده برای این محور ۵۰ میلیارد تومان است که در این سه محور مجموعا ۱۳۶ میلیارد تومان تا پایان امسال به مناقصه می رود .

  |

  نظرات کاربران