در حال بارگذاری ...
 • جابجایی بیش از ۴ میلیون تن کالا در سطح استان بوشهر طی ۸ ماه گذشته

  بر اساس آمارهای موجود شهرستان های عسلویه ، بوشهر ، دشتستان به ترتیب با ۳۴ ، ۲۳ و ۲۱ درصد بیشترین سهم و شهرستان های دیلم ، جم و تنگستان مجموعا با حدود ۱ درصد کمترین سهم در جابجایی کالا بر عهده داشته اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در ۸ ماهه سال ۹۸ بیش از ۴ میلیون و ۱۸ هزار تن کالا در سطح استان بوشهر و خارج از آن جابجا شده است .

  سید حمیدرضا علم با اعلام این خبر اظهار داشت : در ۸ ماهه منتهی به آذر ۹۸ مجموعا ۴ میلیون و ۱۸ هزار تن انواع کالا در سطح استان و خارج از آن جابجا شده که نسبت به مدت مشابه به سال قبل که ۳ میلیون ۸۴۱ تن بوده ۶/۴ درصد رشد داشته است . برای جابجایی این مقدار کالا بیش از ۲۴۸ هزار سفر باری به وسیله کامیون های استان انجام شده است .

  علم تصریح کرد : بر اساس آمارهای موجود شهرستان های عسلویه ، بوشهر ، دشتستان به ترتیب با ۳۴ ، ۲۳ و ۲۱ درصد بیشترین سهم و شهرستان های دیلم ، جم و تنگستان مجموعا با حدود ۱ درصد کمترین سهم در جابجایی کالا بر عهده داشته اند . کالاهای جابجا شده عمدتا شامل کلینکر سیمان ، میعانات گازی ، مواد اولیه پتروشیمی ، کالای اساسی ، لوازم خانگی و لوازم یدکی بوده است .

  وی گفت : شهرهای تهران ، مشهد و اصفهان عمده مقاصد بارهای جابجا شده از سطح استان است . در ۸ ماهه سال ۹۸ همچنین مقدار ۱۷۸ هزار تن کالا از بنادر استان به خارج از کشور نیز ترانزیت شده است . پیشبینی می شود با برداشت گوجه فرنگی در روزهای آتی شاهد افزایش جابجایی حمل بار در سطح استان به ویژه در شهرستان های دیر و دشتی باشیم .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود : چشم انداز و دورنمای جابجایی بار در استان با توجه به افزایش تولیدات صنایع خصوصا پتروشیمی روشن و امید بخش است و در حالیکه اکثر استان ها با کاهش جابجایی بار مواجهه هستند ما خوشبختانه روند افزایشی را طی می کنیم .

   
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران