در حال بارگذاری ...
 • بررسی راهکارهای اقتصادی شدن حمل و نقل مسافربری از سوی تشکل ها و انجمن های صنفی

  بازنگری ضوابط طرح شبکه سیر شرکت‌های مسافربری یکی دیگر از موضوعات قابل بررسی در این نشست بوده است که با مشارکت و همفکری نمایندگان اصناف و انجمن ها ، در راستای برطرف شدن چالش ها و مشکلات موجود در بخش گام‌های خوبی برداشته شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌‌ معاون وزیر راه و شهرسازی در هشتمین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای بخش مسافربری بر بررسی راهکارهای اقتصادی شدن حمل و نقل مسافربری از سوی تشکل ها و انجمن های صنفی این بخش و مدیران و مسئولین ذیربط ، تاکید کرد .

  مهندس عبدالهاشم حسن نیا اظهار داشت : برای اقتصادی شدن بخش حمل و نقل مسافربری جاده‌ای می باید راهکارهایی ارائه شود که ضمن ایجاد ارزش افزوده در سرمایه گذاری انجام شده در این بخش ، در بلند مدت به نفع اقتصاد ملی و اشتغال در کشور باشد . انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری با تقویت نظارت بر نحوه عملکرد شرکتهای حمل و نقل و رانندگان می توانند زمینه‌های ارتقای رضایتمندی مسافران را از ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای فراهم آورند .

  حسن نیا ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و مشارکت اصناف بخش مسافربری در کار عظیم جابه‌جایی زائران اربعین حسینی افزود : یکی از دلایل موفقیت در اجرای این طرح عظیم، مدیریت و برنامه ریزی جامع در این طرح بوده است ، که از حداکثر ظرفیت ناوگان عمومی به ویژه ناوگان اتوبوسی استفاده بهینه به عمل آمد .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طی سخنانی اظهار داشت : در بخش حمل و نقل مسافربری دو عامل زمان سفر و ایمنی از اهمیت خاصی برای خدمات گیرندگان برخوردار است و در راستای ارتقای خدمات در این دو عامل می بایست راهکارهای مناسب اتخاذ شود . بازنگری ضوابط طرح شبکه سیر شرکت‌های مسافربری یکی دیگر از موضوعات قابل بررسی در این نشست بوده است که با مشارکت و همفکری نمایندگان اصناف و انجمن ها ، در راستای برطرف شدن چالش ها و مشکلات موجود در بخش گام‌های خوبی برداشته شود .

  داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، در ابتدای این نشست گزارشی از طرح جابه جایی زائران اربعین حسینی در سال جاری بیان کرد و افزود: با ایجاد ساختار تشکیلاتی منسجم در طرح حمل و نقل زائران اربعین حسینی با وجود افزایش دوبرابری زائران جابه‌جا شده با ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای نسبت به سال گذشته جابه‌جایی‌ها به نحو مطلوبی در سراسر کشور انجام شد .

  وی افزود : با مدیریت و کنترل لحظه ای ناوگان اتوبوسی از طریق سامانه سپهتن ، استقرار مدیران کل استانی در پایانه های مسافربری کشور ، بهره گیری از حداکثر ظرفیت سرویس دهی ناوگان عمومی ، کار عظیم جابه‌جایی بالغ بر سه و نیم میلیون نفر زائر به انجام رسید .

  گفتنی است در ادامه این نشست نمایندگان تشکل ها و انجمن های صنفی نظرها و پیشنهادهای خود را در زمینه بهبود خدمات رسانی به زائران در سال آینده بیان کردند .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت ارائه سوخت به ناوگان وانت‌بار بر اساس پیمایش

  تشریح آخرین وضعیت ارائه سوخت به ناوگان وانت‌بار بر اساس پیمایش

  آن سهمیه ۳۰۰ لیتر و ۴۰۰ لیتر (برای ناوگان کم‌مصرف و پرمصرف) به عنوان سهمیه پایه در کارت سوخت ناوگان وانتی‌شارژ می‌شود و به عنوان کف سهمیه است ، اما در ازای پیمایش و تردد با بارنامه ، ناوگان وانتی سوخت بیشتری دریافت می‌کند ، زیرا این میزان سوخت کفاف ناوگان وانتی را نمی‌دهد .

  |

  تایید عملکرد و صورت‌های مالی طرح تملک دارایی های سرمایه ای سازمان راهداری در سال ۹۷

  تایید عملکرد و صورت‌های مالی طرح تملک دارایی های سرمایه ای سازمان راهداری در سال ۹۷

  بازنگری در طبقه بندی عملکردی انواع راه های کشور ، تجاری سازی فعالیت های حمل و نقل جاده ای و توجه به لجستیک حمل و نقل ، حفاظت از سرمایه های ملی و حریم جاده ها ، ازجمله موضوعاتی است که از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای می بایست مورد بررسی و اقدام به عمل قرار گیرد .

  |

  تلاش شبانه روزی راهداران مانع از انسداد جاده‌ها بر اثر بارش برف سنگین

  تلاش شبانه روزی راهداران مانع از انسداد جاده‌ها بر اثر بارش برف سنگین

  برای تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور به همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است . همچنین مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۴۱ از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های سراسر کشور مطلع شوند .

  |

  رسیدگی به تخلفات ۲۲۶ راننده حمل و نقل عمومی برون شهری در سیستان و بلوچستان

  رسیدگی به تخلفات ۲۲۶ راننده حمل و نقل عمومی برون شهری در سیستان و بلوچستان

  عدم رعایت ضوابط تهیه ، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت ، سوء استفاده از کارت هوشمند راننده و اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان از جمله تخلفات صورت گرفته از سوی شرکت‌ها و کسر تجهیزات ایمنی و عدم اخذ بارنامه و صورت وضعیت نیز برخی تخلفات انجام شده از سوی رانندگان حمل ونقل ...

  |

  نظرات کاربران