در حال بارگذاری ...
 • بررسی راهکارهای اقتصادی شدن حمل و نقل مسافربری از سوی تشکل ها و انجمن های صنفی

  بازنگری ضوابط طرح شبکه سیر شرکت‌های مسافربری یکی دیگر از موضوعات قابل بررسی در این نشست بوده است که با مشارکت و همفکری نمایندگان اصناف و انجمن ها ، در راستای برطرف شدن چالش ها و مشکلات موجود در بخش گام‌های خوبی برداشته شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌‌ معاون وزیر راه و شهرسازی در هشتمین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای بخش مسافربری بر بررسی راهکارهای اقتصادی شدن حمل و نقل مسافربری از سوی تشکل ها و انجمن های صنفی این بخش و مدیران و مسئولین ذیربط ، تاکید کرد .

  مهندس عبدالهاشم حسن نیا اظهار داشت : برای اقتصادی شدن بخش حمل و نقل مسافربری جاده‌ای می باید راهکارهایی ارائه شود که ضمن ایجاد ارزش افزوده در سرمایه گذاری انجام شده در این بخش ، در بلند مدت به نفع اقتصاد ملی و اشتغال در کشور باشد . انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری با تقویت نظارت بر نحوه عملکرد شرکتهای حمل و نقل و رانندگان می توانند زمینه‌های ارتقای رضایتمندی مسافران را از ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای فراهم آورند .

  حسن نیا ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و مشارکت اصناف بخش مسافربری در کار عظیم جابه‌جایی زائران اربعین حسینی افزود : یکی از دلایل موفقیت در اجرای این طرح عظیم، مدیریت و برنامه ریزی جامع در این طرح بوده است ، که از حداکثر ظرفیت ناوگان عمومی به ویژه ناوگان اتوبوسی استفاده بهینه به عمل آمد .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طی سخنانی اظهار داشت : در بخش حمل و نقل مسافربری دو عامل زمان سفر و ایمنی از اهمیت خاصی برای خدمات گیرندگان برخوردار است و در راستای ارتقای خدمات در این دو عامل می بایست راهکارهای مناسب اتخاذ شود . بازنگری ضوابط طرح شبکه سیر شرکت‌های مسافربری یکی دیگر از موضوعات قابل بررسی در این نشست بوده است که با مشارکت و همفکری نمایندگان اصناف و انجمن ها ، در راستای برطرف شدن چالش ها و مشکلات موجود در بخش گام‌های خوبی برداشته شود .

  داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، در ابتدای این نشست گزارشی از طرح جابه جایی زائران اربعین حسینی در سال جاری بیان کرد و افزود: با ایجاد ساختار تشکیلاتی منسجم در طرح حمل و نقل زائران اربعین حسینی با وجود افزایش دوبرابری زائران جابه‌جا شده با ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای نسبت به سال گذشته جابه‌جایی‌ها به نحو مطلوبی در سراسر کشور انجام شد .

  وی افزود : با مدیریت و کنترل لحظه ای ناوگان اتوبوسی از طریق سامانه سپهتن ، استقرار مدیران کل استانی در پایانه های مسافربری کشور ، بهره گیری از حداکثر ظرفیت سرویس دهی ناوگان عمومی ، کار عظیم جابه‌جایی بالغ بر سه و نیم میلیون نفر زائر به انجام رسید .

  گفتنی است در ادامه این نشست نمایندگان تشکل ها و انجمن های صنفی نظرها و پیشنهادهای خود را در زمینه بهبود خدمات رسانی به زائران در سال آینده بیان کردند .
  مطالب مرتبط

  تمامی هزینه مورد نیاز این پروژه از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تامین شده است .

  |

  زائران پس از خاتمه زیارت در خاک عراق و قصد حرکت به سمت مرز ، نام مرز مورد نظر خود را که مقرر است از طریق آن به کشور بازگردند را به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ ارسال کنند تا زمان ورود به مرز با پیش‌بینی لازم ، امکانات و ناوگان لازم فراهم شود و زوار عزیز در کمترین زمان به مقاصد خود عزیمت ...

  |

  مقرر شده است سامانه فروش بلیت به نحوی اصلاح شود که در زمان درج کد ملی زائران در صورتی که در سامانه سماح ثبت نام نکرده باشند ، بلیت صادر نشده و در صورت ثبت نام بلیت به مقصد شش مرز اعلامی صادر می‌شود .

  |

  در سال گذشته میزان خسارت ناشی از سیل ، طوفان و زلزله به زیرساخت‌های حمل و نقل کشور بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان بوده است که با توجه به اهمیت تردد وسایل نقلیه جاده‌ای ، عملیات راهداری و مدیریت بحران در اولویت برنامه‌های این بخش قرار می‌گیرد .

  |

  اعلام مرز ورودی از طریق این سامانه سبب کاهش ازدحام در مرزها در زمان بازگشت ، کاهش زمان انتظار در مرز ، مدیریت سفر و دسترسی بهتر به وسیله نقلیه می‌شود .

  |

  نظرات کاربران