در حال بارگذاری ...
 • بهسازی و آسفالت‌ ۴۰ کیلومتر راه روستایی در استان کردستان از ابتدای سال تاکنون

  هزینه بهسازی و آسفالت راه روستایی در هر کیلومتر در سایر استان‌ها که از توپوگرافی ملایم و دشت برخوردار هستند حدود ۳۰۰ میلیون تومان است ، اما این میزان هزینه در کردستان به دلیل توپوگرافی سخت و کوهستانی‌بودن منطقه در هر کیلومتر راه روستایی در برخی مناطق ، به بیش از ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۴۰ کیلومتر راه روستایی در این استان ، بهسازی و آسفالت‌ شده است ، گفت : از شش هزار و ۱۸۳ کیلومتر راه روستایی در کردستان ، تاکنون دو هزار و ۹۹۸ کیلومتر آن آسفالت‌ شده است .

  رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی این اداره کل اعلام کرد : امسال ۴۰ کیلومتر راه روستایی با ۲۸ میلیارد تومان اعتبار احداث شده تا متوسط برخورداری از راه آسفالت روستایی در این استان به ۴۸ و ۴۹ درصد افزایش یابد .

  نیاز راهسازی استان به ۷۰۰ میلیارد تومان

  کریم گلابی افزود : این شاخص با شاخص ۶۵ درصدی راه‌های آسفالت روستایی کشور فاصله دارد که در تلاش برای رسیدن به شاخص کشوری هستیم و برای رسیدن به شاخص کشوری نیاز به بهسازی و احداث هزار کیلومتر راه در استان هستیم که نیازمند ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار است .

  وی گفت : همچنین در بیش از ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی کردستان ، عملیات خاکی ، ابنیه فنی ، و روسازی با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار انجام شده است .

  هزینه بهسازی هر کیلومتر راه‌ روستایی در کوهستان معادل ۷۰۰ میلیون تومان

  رئیس اداره نظارت برساخت راه‌های روستایی اداره کل راه و شهرسازی کردستان افزود : هزینه بهسازی و آسفالت راه روستایی در هر کیلومتر در سایر استان‌ها که از توپوگرافی ملایم و دشت برخوردار هستند حدود ۳۰۰ میلیون تومان است ، اما این میزان هزینه در کردستان به دلیل توپوگرافی سخت و کوهستانی‌بودن منطقه در هر کیلومتر راه روستایی در برخی مناطق ، به بیش از ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد ؛ از شش هزار و ۱۸۳ کیلومتر راه روستایی در کردستان ، تاکنون دو هزار و ۹۹۸ کیلومترآن آسفالت‌ شده و بقیه راه خاکی و شوسه است .

  توجه به زیرساخت‌ها و مسائل زیربنایی مهم‌ترین عامل توسعه است و دراین بین توسعه ریلی و جاده‌ای نقش بسیار مهمی در این شاخص دارد که متأسفانه علی‌رغم تلاش‌های بسیار در چند سال گذشته هنوز هم آسفالت راه‌های روستا‌یی کردستان با میانگین کشوری فاصله بسیاری دارد .
  مطالب مرتبط

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  بررسی عملکرد توسعه راه‌های روستایی نشان می دهد در صد راه‌های روستایی آسفالته رشد قابل توجهی داشته و در دهه چهارم این روند همچنان افزایش داشته است . طول راه های شوسه باقی مانده که عموما تبدیل به راه آسفالته می‌شوند ، به رغم توسعه ، کاهش داشته است که این تناسب حاکی از افزایش ...

  |

  اتمام ۱۲ پروژه راه روستایی استان سمنان تا پایان سال جاری

  اتمام ۱۲ پروژه راه روستایی استان سمنان تا پایان سال جاری

  معمولا پروژه‌ها در پایان سال مالی حساب می‌شود ، اما به هر صورت به محض این‌که هوا در استان مساعد شود و بتوانیم در روستاهای شمالی کار کنیم ، سعی ما بر این است که در پایان سال شمسی ۹۸ این کار خاتمه پیدا کند .

  |

  قدردانی از توجه وزیر راه و شهرسازی به توسعه شبکه حمل و نقل در کشور

  قدردانی از توجه وزیر راه و شهرسازی به توسعه شبکه حمل و نقل در کشور

  با توجه به فعالیت قوی وزارت راه و شهرسازی در دوره کنونی اقدامات مورد نیاز در خصوص بودجه این وزارتخانه در مجلس را انجام خواهیم داد و همکاری لازم را به‌عمل می‌آوریم و با توجه به اهمیت توسعه راه‌های روستایی در کشور ، کمک می‌کنیم به بودجه این وزارتخانه ، توجه شود .

  |

  نظرات کاربران