در حال بارگذاری ...
 • رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر در استان اردبیل

  در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو نماید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت : در قالب کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ به تخلفات شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر رسیدگی و ۱۰۹ رای صادر شده است .

  علی رحمتی که در جلسه کمیسیون های ماده ۱۱ و۱۲ راهداری سخن می گفت‌ افزود : از ابتدای سال جاری به ۱۳۹ تخلف مطرح شده در حوزه های ایمنی و ترافیک ، مسافر و کالا رسیدگی و ۱۰۹ رای نیز صادر شده است .

  وی با بیان اینکه از این میزان رای ۸۱ مورد مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ و ۲۸ رای نیز متعلق به کمیسیون ماده ۱۲ است ، عدم پرداخت کرایه رانندگان ، عدم اخذ بارنامه ، عدم رعایت ضوابط ایمنی ، شکایات حوزه حمل و نقل مسافر و اضافه تناژ را از عمده تخلفات رسیدگی شده در این کمیسیون ها دانست .

  رحمتی با قدردانی از فعالیت های شبانه روزی تلاشگران عرصه حمل و نقل استان افزود : در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو نماید . بر اساس ماده ۱۲ آیین نامه حمل بار و مسافر مصوب ۱۳۷۸ ، رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل ونقل جاده ای در خصوص عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده ۱۲ و هم چنین به استناد تبصره ماده ۶ اصلاحی قانون الزام شرکت ها و موسسات ترابری جاده ای به استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه مصوب ۱۳۸۱ به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی و باتوجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یکسال اقدامات لازم انجام می شود .

  وی برخورد قانونی و قاطع با متخلفان را یادآور شد و از مردم ، رانندگان و صاحبان کالا و بار خواست هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی سریع به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اطلاع دهند .
  مطالب مرتبط

  ضرورت دریافت بارنامه توسط رانندگان وانت بارهای فعال در حمل و نقل برون شهری لرستان

  ضرورت دریافت بارنامه توسط رانندگان وانت بارهای فعال در حمل و نقل برون شهری لرستان

  بر این اساس تمام رانندگان و مالکان وانت بار باید با مراجعه به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و یا مراکز مجاز صدور کارت هوشمند (انجمن های صنفی،دفاتر پیش خوان دولت) که در کلیه شهرستان‌های استان وجود دارند ، نسبت به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام کنند ، تا ...

  |

  اولویت بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی سیستان و بلوچستان در قالب طرح ابرار

  اولویت بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی سیستان و بلوچستان در قالب طرح ابرار

  فرهنگ همیاری باید در مردم نهادینه شود به طوری که اگر مردم عزیز با ماشین آلات و تجهیزات خود در انجام عملیات راهداری و راهسازی به راهداران کمک نمایند ، قطعاً انجام پروژه ها با سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت .

  |

  نظرات کاربران