در حال بارگذاری ...
 • تمایل ایران و قرقیزستان برای برقراری ارتباطات حمل و نقلی هرچه بهتر با یکدیگر

  قرقیزستان می‌تواند یک شریک خوب در حوزه لجستیک برای ایران باشد که لازمه آن این است بتوان هاب‌هایی در بنادر ایران با سرمایه‌گذاری قرقیزستان انجام داد . تفاهمات اولیه انجام شده که امیدواریم به نتایج خوبی برسد تا بر این اساس شاهد افزایش تردد ، مبادلات کالا و بالطبع حمل و نقل باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : ایران و قرقیزستان تمایل زیادی دارند که ارتباطات حمل و نقلی هرچه بهتر با یکدیگر داشته باشند و این امیدواری وجود دارد که بتوان به این شکل در راستای توسعه روابط دو کشور گام برداشت .

  شهرام آدم‌نژاد ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در حاشیه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قرقیزستان با اشاره به اینکه این دو کشور در منطقه می‌توانند زیرساخت‌های ارتباطی بیشتری داشته باشند ، اظهار داشت : ایران و قرقیزستان تمایل زیادی دارند که ارتباطات حمل و نقلی هرچه بهتر با یکدیگر داشته باشند . یکی از این موارد تسهیل صدور ویزا بوده که شرایط بهتری دارد و قرار است تا آخر این ماه نیز بحث پرواز دو کشور دوباره راه‌اندازی شود . در حوزه حمل و نقل در سال ۱۹۹۳ یک تفاهمنامه خوب در حوزه جاده‌ای انجام گرفته بود که در این اجلاس روی عملی شدن آن به صورت ویژه تاکید شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در حوزه ریلی صادرات و واردات بین دو کشور وضعیت خوبی دارد اما با این حال وزرای دو کشور بر افزایش این میزان تاکید داشتند . بابت این‌که قرقیزستان بتواند به آب‌های آزاد دست پیدا کند ، سازمان بنادر و دریانوردی ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای حضور شرکت‌های قرقیزستانی در بنادر کشورمان فراهم کرده است . به همین خاطر این امیدواری وجود دارد که به این شکل این کشور بتواند کالاهای خودشان را از طریق اتصال به آب‌های آزاد به وسیله ایران جابه‌جا کنند .

  آدم‌نژاد تاکید کرد : قرقیزستان می‌تواند یک شریک خوب در حوزه لجستیک برای ایران باشد که لازمه آن این است بتوان هاب‌هایی در بنادر ایران با سرمایه‌گذاری قرقیزستان انجام داد . تفاهمات اولیه انجام شده که امیدواریم به نتایج خوبی برسد تا بر این اساس شاهد افزایش تردد ، مبادلات کالا و بالطبع حمل و نقل باشیم .

  معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در خصوص درخواست کشور قرقیزستان بابت بهره‌گیری از خدمات فنی و مهندسی ایران گفت : صنعت ساخت یکی از بحث‌هایی است که قرقیزستانی‌ها روی آن تاکید داشته و با استقبال مقام عالی وزارت همراه بوده است . درخواست قرقیزستان این است که ایران خدمات فنی و مهندسی خودش را به این کشور صادر کند . به همین دلیل آن‌ها مایل هستند که با شرکت‌های ایرانی در حوزه ساختمان ، راهسازی و خرید قیر فعالیت داشته باشد . قطعا این امیدواری وجود دارد که بتوان به این شکل در راستای توسعه روابط دو کشور گام برداشت .
  مطالب مرتبط

  تجهیز تمام آزادراه های کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیک تا پایان سال جاری

  تجهیز تمام آزادراه های کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیک تا پایان سال جاری

  با رصد رفتار راننده مشخص شد برخی راننده ها با نزدیک شدن به دوربین ، سرعت خود را کاهش می دهند و پس از عبور از دید دوربین سرعت را افزایش می‌دهند ، در این راستا سنجش متوسط سرعت بین دو دوربین در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام رفتار راننده ها در حوزه سرعت بهتر شد .

  |

  تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای جلوگیری از شیوع کرونا در انواع مدل‌های حمل و نقل

  تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای جلوگیری از شیوع کرونا در انواع مدل‌های حمل و نقل

  نمایندگان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در پایانه‌ها ، ایستگاه‌های راه‌آهن ، فرودگاه و بنادر حضور دارند و طبق پروتکل‌های خود ، غربالگری‌ها را انجام می‌دهند . به نظر می‌رسد که حمل و نقل عمومی خیلی بهتر از حمل و نقل شخصی از مسافر محافظت می‌کند و در ‌کنترل بیماری مؤثر ...

  |

  ورود تجهیزات جدید بندر شهید بهشتی چابهار در نیمه اول سال آینده

  ورود تجهیزات جدید بندر شهید بهشتی چابهار در نیمه اول سال آینده

  در شرایطی که به دلیل فشارهای ناشی از تحریم‌‌ها بسیاری از رفقایی که ادعای همراهی با ایران را می‌کردند ، ایران را کنار گذاشتند ، در این میان در جهان کشوری با صدای بلند اعلام همکاری با ایران را کرده و می‌گوید که روابطش را با کشورمان ادامه می‌دهد بنابراین ما هم نباید فرصت حضور ...

  |

  نظرات کاربران