در حال بارگذاری ...
 • بررسی طرح سنجش سلامت روانی رانندگان در آزمایش‌های طب کار

  با اجرای این طرح ، شناسایی رانندگان پر خطر در ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافر مد نظر قرار می‌گیرد و تلاش می شود با این شیوه غربالگری ، از فعالیت رانندگان پرخطر جلوگیری یا نسبت به درمان آنها اقدام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طرح سنجش سلامت روانی رانندگان در آزمایش‌های طب کار در چهاردهمین نشست کارگروه ویژه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ؛ این طرح به صورت پایلوت برای سنجش اختلالات روانی و خواب رانندگان پرخطر ناوگان حمل‌ونقل عمومی اتوبوس برون شهری کشور در تهران انجام گیرد .

  چهاردهمین نشست کارگروه ویژه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به ریاست شهرام آدم نژاد دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور و معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با حضور اعضا و نمایندگان به منظور بررسی طرح سنجش سلامت روانی رانندگان در آزمایش‌های طب کار برگزار شد .

  در ابتدای این نشست معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی هدف از بررسی این دستور کار را سنجش رانندگانی که دچار اختلالات روانی و خواب هستند ، عنوان و گفت : با اجرای این طرح ، شناسایی رانندگان پر خطر در ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافر مد نظر قرار می‌گیرد و تلاش می شود با این شیوه غربالگری ، از فعالیت رانندگان پرخطر جلوگیری یا نسبت به درمان آنها اقدام شود .

  در ادامه این نشست پیشنهاد شد : رانندگان دارای رفتار پر ریسک و پر خطر که حتی تصادفات منجر به تلفات نداشته اند نیز مورد سنجش قرار گیرند و در صورت عدم احراز شرایط سلامت مورد نظر ، از چرخه فعالیت رانندگی ناوگان عمومی خارج شوند .

  سر انجام مقرر شد ؛ طرح سنجش سلامت روانی رانندگان در آزمایش‌های طب کار به صورت پایلوت در تهران برای رانندگان ناوگان عمومی اتوبوس شروع شود ، در این خصوص وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور مکلف شد ظرف یک ماه روش اجرایی را به کمیسیون ایمنی راه‌ها ارائه و دبیرخانه کمیسیون نسبت به ارائه روش شناسایی رانندگان دارای رفتار پرخطر با همکاری پلیس راهور و سازمان راهداری اقدام کند .
  مطالب مرتبط

  بررسی برنامه‌های مشارکت ایران و رومانی برای احیای جاده ابریشم

  بررسی برنامه‌های مشارکت ایران و رومانی برای احیای جاده ابریشم

  در روز اول ، نشست معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی کشورمان با وزیر حمل‌ونقل افغانستان برای همکاری‌های مشترک در حوزه حمل‌ونقل بین‌المللی و احیای جاده ابریشم از طریق ایران و افغانستان بحث و گفت‌وگو کرد و مقرر شد ؛ با بهره‌گیری از ابتکارات عنوان شده توسط ایران و افغانستان ...

  |

  کاهش تصادفات جاده ای نیازمند به دست آوردن آمار واقعی حوادث

  کاهش تصادفات جاده ای نیازمند به دست آوردن آمار واقعی حوادث

  به‌منظور تأمین ایمنی مسافران و ایجاد انضباط ترافیکی ، جلوگیری از انحراف به چپ متعدد خودروها که با حوادث تلخی نیز همراه می‌شود و همچنین کنترل سرعت غیرمجاز از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و تمامی نهادها باید زمینه پیشگیری از بروز چنین تخلفاتی را فراهم کنند .

  |

  نقشه راه ایمنی راه‌های کشور اقدامی اثر بخش در راستای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی

  نقشه راه ایمنی راه‌های کشور اقدامی اثر بخش در راستای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی

  سازمان برنامه و بودجه موظف است بودجه مستقل پیاده سازی طرح ارتقا ایمنی راه‌های کشور را در بودجه سالانه وزارت راه و شهرسازی (کمیسیون ایمنی راه‌های کشور) لحاظ کند و تامین اعتبار پیاده سازی «نقشه راه ایمنی راه‌های کشور» از محل در آمد حاصل از جرایم رانندگی و بند الف تبصره ۱۰ ...

  |

  امضا تفاهمنامه جامع گروه کاری همکاری‌های حمل‌ونقل ایران و روسیه

  امضا تفاهمنامه جامع گروه کاری همکاری‌های حمل‌ونقل ایران و روسیه

  راه‌اندازی خطوط کشتیرانی منظم میان بنادر ایران و روسیه در دریای خزر با هدف جابه‌جایی کالای کانتینری ، فله ، واگن و مسافر اقدام مهم و لازم است که تا سال آینده محقق شده و امیدوارم که ظرف ماه‌های آینده زمینه امضای یادداشت تفاهم شناسایی گواهینامه‌های دریانوردان فراهم شود .

  |

  نظرات کاربران