در حال بارگذاری ...
 • بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، آمادگی کامل جهت همکاری در زمینه انتقال دانش و فناوری سامانه های نگهداری راه و ابنیه فنی ، حمل و نقل هوشمند ، مدیریت پایانه های مرزی و مراکز لجستیکی با طرف قرقیز را اعلام می نماید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان به همراه سفیر این کشور در جمهوری اسلامی ایران ، از مرکز مدیریت راههای کشور در محل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بازدید کرد .

  مهران قربانی عضو هیئت عامل و معاون حمل و نقل این سازمان در جریان این بازدید به تاریخچه همکاری های حمل و نقل جاده ای بین دو کشور اشاره کرد و افزود : موافقتنامه دوجانبه حمل و نقل بین المللی جاده‌ای کالا و مسافر در سال ۱۹۹۳ در تهران  ، امضاء و لازم الاجرا شده است ودرحال حاضر همکاری‌های فیمابین در چارچوب این موافقتنامه در وضعیت خوبی می‌باشد و روند رو به رشد همکاری‌های حمل و نقل جاده‌ای بین دو کشور و آمار تردد کامیون‌های دو کشور طی چند سال اخیر نشانگر این امر است .

  وی با بیان اینکه توسعه همکاری های حمل و نقل جاده ای با جمهوری قرقیزستان از اولویت های کاری وزارت راه و شهرسازی است ، افزود : خوشبختانه دو کشور با حسن نیت و با هدف ارائه تسهیلات بیشتر برای شرکت های حمل و نقل ایرانی و قرقیز طی سال های گذشته همکاری های خوبی داشتند . در چارچوب همکاری‌های چندجانبه نیز دو کشور همکاری های خوبی در حوزه کریدور شمال جنوب و کریدور تحت نظارت اکو موسوم به کریدور کتای با یکدیگر دارند .

  معاون حمل و نقل این سازمان خاطرنشان کرد : وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، آمادگی کامل جهت همکاری در زمینه انتقال دانش و فناوری سامانه های نگهداری راه و ابنیه فنی ، حمل و نقل هوشمند ، مدیریت پایانه های مرزی و مراکز لجستیکی با طرف قرقیز را اعلام می نماید .

  وی اظهار امیدواری کرد : دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور که طی امروز و فردا در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود و مسئولیت کمیته حمل و نقل و گمرک آن با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است ، تصمیمات خوبی برای تسهیل تردد ناوگان به قلمرو دو کشور اتخاذ شود .

  این گزارش حاکی است ، فرامرز مداح عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وظایف اصلی سازمان را در دو بخش نگهداری راه و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد و افزود : این سازمان مسئولیت نگهداری و پشتیبانی بالغ بر ۲۲۰ هزار کیلومتر از آزادراه ها ،بزرگراه ها ، راه های اصلی و فرعی و روستایی را برعهده دارد . مرکز مدیریت راههای کشور در این سازمان با بهره گیری از فناوری های نوین سیستم‌های هوشمند ، اطلاعات تردد ناوگان را در جاده های سراسر کشور ثبت کرده و با تحلیل این اطلاعات پیش بینی های لازم را در ایام پر تردد و رفع موانع و مشکلات ترافیکی به عمل می آورد .

  شایان ذکر است ، آقای جانات بیشن اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان به همراه آقای عبدالرزاق اوف سفیر جمهوری قرقیزستان در ایران ضمن بازدید از توانمندی ها و امکانات و خدمات قابل ارائه در مرکز مدیریت راه‌های کشور در زمینه افزایش همکاری ها و تعاملات حمل و نقلی و تبادل تجربه های موفق فیمابین دو کشور اظهار تمایل و علاقه مندی بیان داشتند .
  مطالب مرتبط

  برای ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر باقیمانده راه روستایی ، هم در جنوب و هم در شمال استان ، در مجموع به حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا بتوانیم راه های روستایی استان کرمان را تقریبا به ضریب برخورداری متوسط کشوری که ۸۲ هست ، برسانیم .

  |

  با اجرای این پروژه که با اعتباری بالغ بر ۶ هزارمیلیون ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری آغاز شده است ، شاهد کاهش تصادفات در محورها و مقاطع پرتصادف خواهیم بود .

  |

         

  |

  حضور مقام عالی استان در روند امور مربوط به پایانه مرزی رازی ، ساخت و سازهای موجود و هماهنگی بین دستگاه ها بسیار ضروری بود که با تحقق آن و تشکیل شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی استان با محوریت رازی مصوب و تمامی دستگاههای فعال مستقر تا ۲۰ شهریور در ساختمان جدید مستقر شوند و ...

  |

  اینجانب به پاس تمامی این تلاش‌های خالصانه و صادقانه به راهداران شریف و تمامی دست اندرکاران حوزه راهداری کشور که به انحاء مختلف در جهت خدمت رسانی شایسته به هموطنان در روزهای گذشته فعالیت داشتند ، خداقوت عرض می‌کنم .

  |

  نظرات کاربران