در حال بارگذاری ...
 • ضرورت پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت سازمان هواپیمایی کشوری بر ضرورت پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی نیز تاکید کرد و گفت : این طرح باید تا سال ۲۰۲۰ در تمام کشورها پیاده سازی و اجرا شود .

  جواد محمدپور امروز (۱۱ آذر) در نشست تخصصی «سیستم گزارش سوانح و حوادث» ، عنوان کرد : از زمان شکل گیری این اداره کل در سازمان هواپیمایی کشوری احساس کردیم نیازمند تدوین مقررات اولیه ای برای جمع آوری دیده ها هستیم تا از تجربه های گذشته برای جلوگیری از سوانح مشابه استفاده کنیم . تمام نهادهای وابسته به صنعت هوایی از جمله شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ملزم به ارایه گزارش بر اساس استانداردهای ایکائو هستند .

  محمدپور با بیان اینکه گزارش های ایمنی شامل سه دسته سوانح هوایی ، حوادث جدی و حوادث غیر جدی است ، از مدیران ایمنی و روسای اداره های مراقبت پرواز فرودگاه ها درخواست کرد که گزارش های ایمنی را علاوه بر سامانه سما متعلق به شرکت در سامانه سازمان هواپیمایی کشوری نیز قرار دهند و برای حل و فصل آنها اقدام کنند .

  وی بر ضرورت پیاده سازی طرح جامع ایمنی هوانوردی نیز تاکید کرد و گفت : این طرح باید تا سال ۲۰۲۰ در تمام کشورها پیاده سازی و اجرا شود . برای تحقق این مهم نیازمند استقرار سیستم مدیریت ایمنی هستیم که یکی از اجزای اصلی آن سیستم گزارش دهی است .

  مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از فراهم شدن مقدمات اجرای طرح حمایت از گزارش دهندگان حوادث و سوانح خبر داد و گفت : انتظار داریم که علاوه بر گزارش های اجباری ، گزارش های داوطلبانه نیز ثبت شوند تا از مجموع گزارش ها بتوانیم برای پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی و در نهایت ارتقای ایمنی صنعت هوایی کشور استفاده کنیم .
  مطالب مرتبط

  تحلیل ایکائو درباره تاثیرات ویروس کرونا بر سفرهای هوایی

  تحلیل ایکائو درباره تاثیرات ویروس کرونا بر سفرهای هوایی

  ایکائو تاثیر کرونا بر وضعیت هواپیمایی مناطق مختلف جهان را نیز به تفکیک پیش بینی کرده است که بر این اساس در اروپا کاهش ۴۱۱ تا ۷۱۸ میلیون نفری مسافر و نیز کاهش ۵۶ تا ۹۸ میلیارد دلاری درآمدها پیش بینی شده است .

  |

  انتشار آخرین بولتن تحلیلی ایکائو درباره بحران ویروس کرونا

  انتشار آخرین بولتن تحلیلی ایکائو درباره بحران ویروس کرونا

  براساس مدل های علمی و مبتنی بر تاریخچه بحران های گذشته ، ایکائو ، ACI و یاتا ضمن ارائه ارقام و اعداد ، از میزان کاهش تقاضا و ضرر و زیان مالی در حوزه های مختلف ، سناریوهای مختلف بازآفرینی در افق های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت را برای صنعت پیش بینی های لازم را هم به عمل آورده اند ...

  |

  نظرات کاربران