در حال بارگذاری ...
 • آغاز فعالیت قرارگاه مرکزی راهداری زمستانی استان مرکزی

  تعداد ۳۲۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برای عملیات راهداری زمستانی امسال در استان تجهیز شده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قرارگاه مرکزی راهداری زمستانی استان مرکزی فعالیت خود را با ابلاغ به مسئولان شهرستان ها به عنوان اعضای قرارگاه و تشکیل اولین جلسه آغاز کرد .

  علی زندی فر گفت : یکی از اهداف تشکیل این قرارگاه مدیریت صحیح و برنامه ریزی دقیق و تقسیم وظایف طرح راهداری زمستانی برای تردد روان ، ایمن و بهینه رانندگان در شرایط بحرانی فصل سرما و هشدار و اطلاع رسانی به موقع  از طرف مسئولان قرارگاه با استفاده از سامانه های موجود و تلفن گویای ۱۴۱ است . با تشکیل این قرارگاه آمادگی اکیپ های راهداری جهت واکنش به موقع در قبل ، حین و بعد ازبحران ارتقا یافته و سازو کارهای لازم جهت تسریع در امدادرسانی و خدمات رسانی به مناطق بحران زده تعریف می شود .

  علی زندی فربا اشاره به تشکیل قرارگاه راهداری زمستانی گفت : تعداد ۳۲۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برای عملیات راهداری زمستانی امسال در استان تجهیز شده اند . این ۳۲۰ دستگاه شامل بلدوزر ، لودر ، گریدر ، کامیون ، برف خور ، نمک پاش ، تراکتور و سایر دستگاه های سبک و سنگین است . تعداد ۳۰۰ نفرنیروی راهدار زمستانی شامل نیروی انسانی ثابت ، فصلی در ۱۳ باب راهدارخانه ثابت و سیار و۵۴ اکیپ راهداری برای خدمات رسانی به کاربران جاده ای ساماندهی شده اند .

  به گفته زندی فر ، در این قرارگاه همچنین هماهنگی های لازم قبل از شروع بارش ها برای انجام عملیات راهداری زمستانی انجام می شود و کشیک های شبانه روزی در اتاق مدیریت بحران اداره کل و ادارات شهرستانی تعیین شده اند که وظیفه نظارت مستمر بر وضعیت راهها و محورهای مواصلاتی استان را برعهده دارند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی بیان کرد : قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی با ابلاغ ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادارات کل استان ها به ریاست مدیرکل، جانشینی معاون راهداری و دبیری مرکز مدیریت راه های ادارات کل تشکیل شده است .
  مطالب مرتبط

  کارنامه موفق راهداری آذربایجان غربی در زمینه توسعه مرزها و پایانه های مرزی

  کارنامه موفق راهداری آذربایجان غربی در زمینه توسعه مرزها و پایانه های مرزی

  با توجه به ظرفیت مطلوب اقتصادی و سایر ظرفیت‌های بالقوه استان آذربایجان غربی و همچنین قرارگیری در کریدورهای مهم و فعال حمل و نقلی کشور به عنوان مبادی ورودی و خروجی نگاه ویژه‌ای را به این استان ضروری ساخته و اقدامات بایسته ای را برای توسعه پایانه‌های مرزی لازم می سازد .

  |

  جابجایی بیش ۲ هزار مترمکعب ماسه های روان از سطح محورهای مواصلاتی شهرستان زهک

  جابجایی بیش ۲ هزار مترمکعب ماسه های روان از سطح محورهای مواصلاتی شهرستان زهک

  در این عملیات ۹ نفر از همکاران این اداره با استفاده از ۵ دستگاه ماشین آلات راهداری نسبت به جمع آوری و حمل ۲ هزار متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای ارتباطی و تنقیه ۲ دستگاه پل اقدام کردند .

  |

  صدور مجوز برگزاری مناقصه برای بهسازی محور دهدز - ایذه - سد کارون ٤

  صدور مجوز برگزاری مناقصه برای بهسازی محور دهدز - ایذه - سد کارون ٤

  با از سرگیری عملیات اجرایی پروژه بهسازی محور ایذه به سمت دهدز ، این اداره کل درصدد اضافه کردن اکیپ اجرایی دوم در قالب این پروژه است که با تدابیر اتخاذ شده این مهم نیز محقق خواهد شد تا فرآیند اجرای پروژه شتاب بیشتری به خود گیرد .

  |

  نظرات کاربران