در حال بارگذاری ...
 • آغاز فعالیت قرارگاه مرکزی راهداری زمستانی استان مرکزی

  تعداد ۳۲۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برای عملیات راهداری زمستانی امسال در استان تجهیز شده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قرارگاه مرکزی راهداری زمستانی استان مرکزی فعالیت خود را با ابلاغ به مسئولان شهرستان ها به عنوان اعضای قرارگاه و تشکیل اولین جلسه آغاز کرد .

  علی زندی فر گفت : یکی از اهداف تشکیل این قرارگاه مدیریت صحیح و برنامه ریزی دقیق و تقسیم وظایف طرح راهداری زمستانی برای تردد روان ، ایمن و بهینه رانندگان در شرایط بحرانی فصل سرما و هشدار و اطلاع رسانی به موقع  از طرف مسئولان قرارگاه با استفاده از سامانه های موجود و تلفن گویای ۱۴۱ است . با تشکیل این قرارگاه آمادگی اکیپ های راهداری جهت واکنش به موقع در قبل ، حین و بعد ازبحران ارتقا یافته و سازو کارهای لازم جهت تسریع در امدادرسانی و خدمات رسانی به مناطق بحران زده تعریف می شود .

  علی زندی فربا اشاره به تشکیل قرارگاه راهداری زمستانی گفت : تعداد ۳۲۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برای عملیات راهداری زمستانی امسال در استان تجهیز شده اند . این ۳۲۰ دستگاه شامل بلدوزر ، لودر ، گریدر ، کامیون ، برف خور ، نمک پاش ، تراکتور و سایر دستگاه های سبک و سنگین است . تعداد ۳۰۰ نفرنیروی راهدار زمستانی شامل نیروی انسانی ثابت ، فصلی در ۱۳ باب راهدارخانه ثابت و سیار و۵۴ اکیپ راهداری برای خدمات رسانی به کاربران جاده ای ساماندهی شده اند .

  به گفته زندی فر ، در این قرارگاه همچنین هماهنگی های لازم قبل از شروع بارش ها برای انجام عملیات راهداری زمستانی انجام می شود و کشیک های شبانه روزی در اتاق مدیریت بحران اداره کل و ادارات شهرستانی تعیین شده اند که وظیفه نظارت مستمر بر وضعیت راهها و محورهای مواصلاتی استان را برعهده دارند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی بیان کرد : قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی با ابلاغ ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادارات کل استان ها به ریاست مدیرکل، جانشینی معاون راهداری و دبیری مرکز مدیریت راه های ادارات کل تشکیل شده است .
  مطالب مرتبط

  اولویت بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی سیستان و بلوچستان در قالب طرح ابرار

  اولویت بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی سیستان و بلوچستان در قالب طرح ابرار

  فرهنگ همیاری باید در مردم نهادینه شود به طوری که اگر مردم عزیز با ماشین آلات و تجهیزات خود در انجام عملیات راهداری و راهسازی به راهداران کمک نمایند ، قطعاً انجام پروژه ها با سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت .

  |

  تقدیر از سازمان راهداری در آیین اختتامیه پویش ملی «راهی شویم»

  تقدیر از سازمان راهداری در آیین اختتامیه پویش ملی «راهی شویم»

  یقینا رادیو سهم موثری در این فرایند ایفا می کند و می تواند در آرام سازی و ایجاد روحیه نشاط و طراوت در جامعه تاثیر گذار باشد و تدوین برنامه ای رسانه ای برای کاهش دغدغه های مردم امری ضروری به نظر می رسد .

  |

  جزئیات طرح تشدید انضباطی تردد کامیون های حمل بار در بندر شهیدرجایی

  جزئیات طرح تشدید انضباطی تردد کامیون های حمل بار در بندر شهیدرجایی

  اگر ضوابط خاص ترافیکی ایجاد شود نتیجه آن افزایش ظرفیت عملیاتی و ارتقا بهره‌وری در محدوده‌ دروازه‌های ورودی ، معابر ، محوطه‌ها ، پارکینگ‌ها و تجهیزات بندری ، یکپارچگی اقدامات و مدیریت واحد در تصمیمات مرتبط با ترافیک درون بندری و نیز ارتقا شاخص‌های لجستیکی بنادر از طریق ...

  |

  بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، آمادگی کامل جهت همکاری در زمینه انتقال دانش و فناوری سامانه های نگهداری راه و ابنیه فنی ، حمل و نقل هوشمند ، مدیریت پایانه های مرزی و مراکز لجستیکی با طرف قرقیز را اعلام می نماید .

  |

  نظرات کاربران