در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور

  با توافقات به عمل آمده فیمابین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان بنادر و دریانوردی مقرر شد از تاریخ ۲۰ آذرماه سال جاری ورود کامیون جهت حمل کالای بین شهری به بندر شهید رجایی ، صرفاً منوط به ارائه مستندات و مدارک لازم از جمله مجوز سالن اعلام بار و حواله بارگیری پایانه بندرعباس امکان پذیر خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور ، در نهمین جلسه کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

  مهندس عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با حضور در این نشست اظهار داشت : توزیع عادلانه بار در بنادر یکی از مطالبات اصلی رانندگان عزیز بوده است که حسب دستور وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور ، برنامه ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در دستور کار قرار گرفت . با توافقات به عمل آمده فیمابین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان بنادر و دریانوردی مقرر شد از تاریخ ۲۰ آذرماه سال جاری ورود کامیون جهت حمل کالای بین شهری به بندر شهید رجایی ، صرفاً منوط به ارائه مستندات و مدارک لازم از جمله مجوز سالن اعلام بار و حواله بارگیری پایانه بندرعباس امکان پذیر خواهد بود .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هدف اصلی از اجرای طرح را جلوگیری از سوء استفاده احتمالی در حمل و نقل مبادی ورودی کشور اعلام کرد و افزود : رانندگان و شرکتهایی که ضابطه فوق الذکر را رعایت ننمایند ضمن عدم اجازه ورود به محوطه بندر ، برخورد قانونی لازم در کمیسیون های مربوطه به عمل خواهد آمد .

  قربانی خاطرنشان کرد : با همکاری انجمن های صنفی شرکتها و رانندگان حمل و نقل کالای کشور ، اطلاع رسانی لازم به رانندگان انجام شود و مزایای طرح برای رانندگان تبیین و تشریح گردد . اجرای طرح پایلوت از ۲۰ آذرماه در بندر شهید رجایی آغاز می شود و سپس به سایر بنادر کشور تسری پیدا می کند .

  گفتنی است در این نشست رؤسا و نمایندگان انجمن های صنفی موسسات و شرکت های حمل و نقل و رانندگان کالای کشور حضور داشتند و ضمن تأیید و اعلام همراهی با انجام این طرح ، دیدگاه ها و نظرهای پیشنهادی خود را در خصوص اجرای آن طرح بیان کردند .
  مطالب مرتبط

  دعوت از رانندگان ناوگان باری جهت حمل ۵۰ هزار سرویس کالاهای کشاورزی از مبداء خوزستان

  دعوت از رانندگان ناوگان باری جهت حمل ۵۰ هزار سرویس کالاهای کشاورزی از مبداء خوزستان

  از ابتدای سال جاری ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزارتن محصولات کشاورزی ، دامی و مواد غذایی به عنوان ضروری ترین کالاهای مورد نیاز مردم در کشور حمل شده است که ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است .

  |

  جدیدترین اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در مقابله با ویروس کرونا

  جدیدترین اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در مقابله با ویروس کرونا

  تأمین تجهیزات لازم از قبیل تب سنج لیزری ، تجهیزات ضدعفونی (پمپ سمپاش ، مه پاش و ...) ، نصب تجهیزات ضدعفونی و شستشوی دست در بخش هایی از قبیل محل عبور مراجعین ، مسافرین و کارکنان از دیگر اقدامات صورت گرفته است .

  |

  نظرات کاربران