در حال بارگذاری ...
 • افزایش ایمنی و روان‌سازی ترافیک جاده‌ای از مهمترین برنامه‌های سازمان راهداری

  از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان است ، استفاده از این فناوری می‌تواند به شکل موثر در کاهش تصادفات ، پیشگیری از بروز ترافیک و در نهایت افزایش ایمنی موثر باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیئت عامل سازمان راهداری گفت : حفظ و حفاظت از دوربین های جاده ای مهمترین موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد .

  فرامرز مداح در کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل جاده ای استان همدان اظهار داشت : در سال‌های اخیر، استفاده از سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند نصب شده در جاده‌ها ، علاوه بر کاهش حضور مأموران پلیس‌راه در جاده‌ها ، میزان حوادث و تلفات رانندگی را به طور قابل توجهی کاهش داده ، این در حالیست که در این سال‌ها بر تعداد خودروها و سفرهای جاده‌ای اضافه شده است .

  وی ، افزایش ایمنی و روان‌سازی ترافیک جاده‌ای را از اولویت برنامه‌های این سازمان است ، افزود : از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان است ، استفاده از این فناوری می‌تواند به شکل موثر در کاهش تصادفات ، پیشگیری از بروز ترافیک و در نهایت افزایش ایمنی موثر باشد . با توجه به دستورالعمل ابلاغی همه تصاویر در صورت نیاز در اختیار دستگاه های امنیتی قرار می گیرد .

  این مسئول در ادامه رعایت قوانین و سرعت مطمئنه را از جمله عوامل بازدارنده عنوان کرد و یادآور شد : واقعیت امر این است که آنچه می تواند تأثیر اصلی بگذارد اجرای قانون و آموزش برای اجرای قانون است .

  گفتنی است ، در ادامه  این نشست ۱۱ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در ۲۰ محور استان با حضور مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و جمعی از مسئولان استان به بهره برداری رسید .

  این دوربین ها در مسیر رفت و برگشت محورهای همدان گنجنامه ، غار علیصدر ، سه راهی نوژه به کبودراهنگ، بهار و پادگان قهرمان نصب شده است.
  مطالب مرتبط

  ضرورت دریافت بارنامه توسط رانندگان وانت بارهای فعال در حمل و نقل برون شهری لرستان

  ضرورت دریافت بارنامه توسط رانندگان وانت بارهای فعال در حمل و نقل برون شهری لرستان

  بر این اساس تمام رانندگان و مالکان وانت بار باید با مراجعه به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و یا مراکز مجاز صدور کارت هوشمند (انجمن های صنفی،دفاتر پیش خوان دولت) که در کلیه شهرستان‌های استان وجود دارند ، نسبت به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام کنند ، تا ...

  |

  اولویت بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی سیستان و بلوچستان در قالب طرح ابرار

  اولویت بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی سیستان و بلوچستان در قالب طرح ابرار

  فرهنگ همیاری باید در مردم نهادینه شود به طوری که اگر مردم عزیز با ماشین آلات و تجهیزات خود در انجام عملیات راهداری و راهسازی به راهداران کمک نمایند ، قطعاً انجام پروژه ها با سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت .

  |

  نظرات کاربران