در حال بارگذاری ...
 • افزایش ایمنی و روان‌سازی ترافیک جاده‌ای از مهمترین برنامه‌های سازمان راهداری

  از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان است ، استفاده از این فناوری می‌تواند به شکل موثر در کاهش تصادفات ، پیشگیری از بروز ترافیک و در نهایت افزایش ایمنی موثر باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیئت عامل سازمان راهداری گفت : حفظ و حفاظت از دوربین های جاده ای مهمترین موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد .

  فرامرز مداح در کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل جاده ای استان همدان اظهار داشت : در سال‌های اخیر، استفاده از سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند نصب شده در جاده‌ها ، علاوه بر کاهش حضور مأموران پلیس‌راه در جاده‌ها ، میزان حوادث و تلفات رانندگی را به طور قابل توجهی کاهش داده ، این در حالیست که در این سال‌ها بر تعداد خودروها و سفرهای جاده‌ای اضافه شده است .

  وی ، افزایش ایمنی و روان‌سازی ترافیک جاده‌ای را از اولویت برنامه‌های این سازمان است ، افزود : از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان است ، استفاده از این فناوری می‌تواند به شکل موثر در کاهش تصادفات ، پیشگیری از بروز ترافیک و در نهایت افزایش ایمنی موثر باشد . با توجه به دستورالعمل ابلاغی همه تصاویر در صورت نیاز در اختیار دستگاه های امنیتی قرار می گیرد .

  این مسئول در ادامه رعایت قوانین و سرعت مطمئنه را از جمله عوامل بازدارنده عنوان کرد و یادآور شد : واقعیت امر این است که آنچه می تواند تأثیر اصلی بگذارد اجرای قانون و آموزش برای اجرای قانون است .

  گفتنی است ، در ادامه  این نشست ۱۱ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در ۲۰ محور استان با حضور مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و جمعی از مسئولان استان به بهره برداری رسید .

  این دوربین ها در مسیر رفت و برگشت محورهای همدان گنجنامه ، غار علیصدر ، سه راهی نوژه به کبودراهنگ، بهار و پادگان قهرمان نصب شده است.
  مطالب مرتبط

  آسفالت ۱۶ کیلومتر راه روستایی در شهرستان میاندوآب در قالب طرح ملی ابرار

  آسفالت ۱۶ کیلومتر راه روستایی در شهرستان میاندوآب در قالب طرح ملی ابرار

  پروژه های مهم در دست اجرای این شهرستان در بخش راهداری را احداث راه جدید ، احداث باند دوم ، رفع نقاط حادثه خیز ، نصب حفاظ بتنی ، نصب گاردریل ، سیستم روشنایی شامل می شود که با انعقاد قرارداد ، مدیریت و نظارت می شود .

  |

  تعمیر و بازسازی ۳۵ دستگاه ماشین آلات راهداری سیستان و بلوچستان گامی ارزنده در مسیر اقتصاد مقاومتی

  تعمیر و بازسازی ۳۵ دستگاه ماشین آلات راهداری سیستان و بلوچستان گامی ارزنده در مسیر اقتصاد مقاومتی

  تحت تحریم های همه جانبه و ناعادلانه استکبار جهانی که منجر به مشکلات اعتباری و توقف واردات ماشین آلات سنگین راهسازی و راهداری شده است ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در کمتر از ۸ ماه موفق به بازسازی کامل ۳۵ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری با ارزش و ...

  |

  تسریع در روند عملیات احداث پل توکله شهرستان تنکابن

  تسریع در روند عملیات احداث پل توکله شهرستان تنکابن

  احداث پل توکله با دو دهانه ۲۲ و نیم متر و پیش بینی اعتبار ۳ میلیارد تومانی آغاز که تاکنون عملیات احداث شمع های پل به عمق ۲۵ متر ، کوله و تیرها انجام و نصب شده و در حال حاضر نیز احداث گوشواره های پل در دست اجراست .

  |

  اجرای طرح ملی بهسازی روکش آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

  اجرای طرح ملی بهسازی روکش آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

  جاده ها سرمایه های ملی به شمار می روند که قانون گذار حفظ ، نگهداری و مدیریت و تأمین حمل و نقل ایمن و روان در آن را به سازمان متبوع محول کرده و بدیهی است که اجرای طرح مذکور به سبب ارتقای کیفیت تردد از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

  |

  نظرات کاربران