در حال بارگذاری ...
 • ایجاد زیرساخت ها برای افزایش رفاه مردم از وظیفه های مهم دولت

  افزایش مسیر ریلی از ۱۱ هزار کیلومتر به ۱۴ هزار کیلومتر حرکت بسیار خوبی در کشور است و بسیارخوشحالم که چندین استان در کشور طی این سال ها به راه آهن سراسری وصل شده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس جمهور با اشاره به افزایش ۳ هزار کیلومتری مسیر ریلی در دولت تدبیر و امید گفت : ایجاد زیرساخت ها برای افزایش رفاه مردم وظیفه دولت است .

  حسن روحانی در مراسم افتتاح راه آهن میانه - بستان آباد با اشاره به سفر مرداد ماه سال جاری کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان شرقی گفت : در آن سفر به مردم قول دادم هر زمان راه آهن میانه - بستان آباد آماده شود در خدمت مردم این منطقه خواهم بود و امروز برای من ، مردم آذربایجان شرقی و بستان آباد روز خوشحال کننده ای است .

  رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راه آهن میانه - بستان آباد باید تا تبریز ادامه یافته و این طرح تکمیل شود ، افزود : به وزیر راه و شهرسازی تاکید کرده و قول گرفتم که تا پایان سال آینده این خط آهن به تبریز متصل شود تا مردم با آرامش و طی کردن مسیر کوتاه تر و سهل تری به مقاصد خود از جمله سفر به مشهد مقدس و  زیارت امام رضا(ع) برسند .

  روحانی اجرای دو خطه راه آهن میانه - بستان آباد را آغازی خوب برای راه آهن های کشور دانست و خاطرنشان کرد : افزایش مسیر ریلی از ۱۱ هزار کیلومتر به ۱۴ هزار کیلومتر حرکت بسیار خوبی در کشور است و بسیارخوشحالم که چندین استان در کشور طی این سال ها به راه آهن سراسری وصل شده اند .

  وی با تاکید بر اینکه قول اصلی دولت تدبیر و امید آماده کردن زیرساخت ها برای رفاه و زندگی مردم و همچنین توسعه کشور است، تصریح کرد : بار اصلی این مهم به عهده مردم است و البته دولت نیز در این زمینه تلاش می کند . وظیفه دولت ایجاد زیرساخت های مهم کشور از جمله راه ها ، بزرگراه ها ، لوله کشی گاز ، آب ، برق ، احداث مسیرهای ریلی ، بنادر ، فرودگاه ها و توسعه ارتباطات و اینترنت است.

  رئیس جمهور با اشاره به اینکه از ابتدای دولت تاکنون در بستان آباد طرح های خوبی در زمینه های تولید، صنعت و امور عمرانی اجرایی شده است، گفت : تاکنون ۳۰۰ طرح تولیدی و عمرانی با ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار توسط دولت در بستان آباد اجرایی و عملیاتی شده است .
  مطالب مرتبط

  گزارش آخرین وضعیت پروازهای بین المللی و تردد در جاده ها به رئیس جمهور

  گزارش آخرین وضعیت پروازهای بین المللی و تردد در جاده ها به رئیس جمهور

  طبق آماری که خدمت آقای رییس جمهور اعلام شد ، تردد در استان های اصفهان (۲۷ درصد) ، مازندران (۳۶ درصد) و گیلان (۴۰ درصد) کاهش را در روزهای پنجشنبه و جمعه ثبت کرده اند . به این ترتیب به طور کلی تردد در جاده های کشور طبق آمارهای اعلام شده با کاهش ۲۵ درصدی مواجه بوده است .

  |

  نظرات کاربران