در حال بارگذاری ...
 • ایمنی مهمترین پارامتر شرکت فرودگاه ها به منظور افزایش پروازهای بین المللی

  طی مهر ماه سال جاری شاهد رشد ۴ درصدی پروازهای داخلی بودیم که مهمترین عامل آن توسعه ناوگان شرکت های هواپیمایی و همچنین آمادگی شرکت فرودگاه ها برای پذیرش پروازها به صورت ایمن چه در حوزه هوانوردی و چه در سطح ارائه خدمات فرودگاهی به تمامی ایرلاین ها بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از انجام ۴۵ هزار و ۵۲۵ پرواز در مهر ماه امسال خبر داد و پارامترهای فرودگاهی برای ارتقای پروازهای ایمن را تشریح کرد .

  محمد امیرانی با اشاره به اینکه بحث ایمنی مهمترین پارامتر شرکت فرودگاه ها به منظور افزایش پروازهای بین المللی است ، عنوان کرد : طبق آمار و گزارش های ارسالی از مرکز کنترل فضای کشور ، مهر ماه سال جاری تعداد پروازهای فایل شده نشست و برخاست بین المللی ۲۶ درصد رشد داشته است . شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن آماده کردن زیرساخت های متناسب با پروازهای بین المللی ، موجب پروازهای به موقع در فرودگاه ها شده به طوریکه پروازها در مهرماه سال جاری که غالب آن پروازهای زیارتی بوده به خوبی و با ایمن ترین شکل انجام شده است .

  امیرانی با یادآوری اینکه بیشتر پروازهای بین المللی در مهرماه ، از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) ، مشهد مقدس و ایلام انجام شد ، ادامه داد : بروز رسانی و نگهداری زیرساخت های ناوبری فرودگاه امام خمینی(ره) بر عهده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است و طبق قراردادی که با شهر فرودگاهی امضا شده ، ارائه سرویس هوانوردی در شهر فرودگاهی نیز برعهده شرکت فرودگاه ها است .

  معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ، آمادگی فرودگاههای کشور برای ارائه سرویس وخدمات ایمن را مهمترین عامل برای رشد پروازهای بین المللی اعلام و اضافه کرد : طی مهر ماه سال جاری شاهد رشد ۴ درصدی پروازهای داخلی بودیم که مهمترین عامل آن توسعه ناوگان شرکت های هواپیمایی و همچنین آمادگی شرکت فرودگاه ها برای پذیرش پروازها به صورت ایمن چه در حوزه هوانوردی و چه در سطح ارائه خدمات فرودگاهی به تمامی ایرلاین ها بوده است .

  امیرانی یادآور شد ؛ مجموع پروازها در مهر ماه سال جاری ۴۵ هزار و ۵۲۵ پرواز بوده است .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر اتمام پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز طبق برنامه زمان بندی شده

  تاکید بر اتمام پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز طبق برنامه زمان بندی شده

  شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با حساسیت بالا نسبت به اتمام این پروژه ، از هیچگونه همکاری و مساعدت دریغ نخواهد کرد و این ترمینال در موعد از پیش تعیین شده باید به بهره برداری برسد .

  |

  افتتاح ترمینال کارگو فرودگاه لارستان در آینده نزدیک

  افتتاح ترمینال کارگو فرودگاه لارستان در آینده نزدیک

  اداره کل فرودگاه لارستان با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص ، تمام توان خود را در راستای توسعه و ارتقای زیرساخت های فرودگاهی ، به روز نگه داشتن سیستم های CNS ، تقویت شاخص های ایمنی و امنیتی ، تقویت پروازها و افزایش خدمات فرودگاهی و تکریم مسافران به کار می گیرد .

  |

  برگزاری تمرین طرح اضطراری محدود در فرودگاه همدان

  برگزاری تمرین طرح اضطراری محدود در فرودگاه همدان

  این تمرین با مشارکت عوامل فرودگاهی ، مدیریت ، معاونت ، حراست ، آتش نشانی و هدایت زمینی و تمام واحد های حوزه اداره عملیات هوانوردی ، اداره اجرایی ، پلیس فرودگاه ، سپاه حفاظت هواپیمایی ، حوادث و فوریت های پزشکی و سوخت گیری برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران