در حال بارگذاری ...
 • افتتاح رسمی خط‌آهن میانه - بستان‌آباد در روز ششم آذرماه

  راه‌آهن میانه - تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است که موجب کاهش ۱۱۴ کیلومتری طول مسیر و کاهش ۵.۵ ساعته زمان سفر به تهران می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : افتتاح رسمی خط‌آهن میانه - بستان‌آباد که بنا بود با حضور رییس جمهور صبح روز دوشنبه برگزار شود به تعویق افتاد و روز چهارشنبه ششم آذرماه برگزار می‌شود .

  خیراله خادمی در خصوص زمان افتتاح راه‌آهن میانه - بستان‌آباد گفت : در پی درگذشت خواهر ریاست محترم جمهور برنامه سفر ایشان به آذربایجان شرقی به تعویق افتاد و مراسم افتتاح این مسیر ریلی روز چهارشنبه برگزار خواهد شد . راه‌آهن دوخطه میانه - بستان‌آباد - تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر با هدف کاهش مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور طراحی شده است و راه‌آهن میانه - بستان‌آباد بخشی از این طرح به طول ۱۳۲ کیلومتر است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی، تکمیل شبکه راه‌ها و اتصال به شبکه ریلی سراسری در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد داشت .

  خادمی ضمن تاکید بر عبور سه کریدور مهم اتصال شرق آسیا به اروپا از ایران بیان داشت : راه‌آهن میانه - تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است که موجب کاهش ۱۱۴ کیلومتری طول مسیر و کاهش ۵.۵ ساعته زمان سفر به تهران می‌شود .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات وزارت راه و شهرسازی در مقابله با سیل استان سیستان و بلوچستان

  تشریح اقدامات وزارت راه و شهرسازی در مقابله با سیل استان سیستان و بلوچستان

  در مجموع به ۵۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان سیستان و بلوچستان شامل ۸۷۶ راه روستایی به طول ۳۸۰۰ کیلومتر ، ۲۷ محور اصلی و فرعی به طول ۱۷۰۰ کیلومتر آسیب و خسارت وارد شد . همچنین بر اثر سیلاب ۸۵۰۰ متر دیوارهای حایل و ضامن آسیب دیده ، ۴۷ مسیر اصلی و فرعی مسدود شد (در ابتدای وقوع سیل) و ...

  |

  برگزاری آزمون تعیین صلاحیت مهندسین ناظر در پروژه‌های راهسازی

  برگزاری آزمون تعیین صلاحیت مهندسین ناظر در پروژه‌های راهسازی

  این آزمون در تاریخ نهم اسفند ماه در شهرهای تبریز ، مشهد ، کرمان و به صورت تستی و جزوه باز برگزار می‌شود . سوالات این آزمون توسط گروهی از خبرگان ناظر پروژه‌ها از بدنه مهندسان مشاور و دستگاه‌های اجرایی تدوین می‌شود که گام بسیار مهم و جدی در این مسیر است .

  |

  نظرات کاربران