در حال بارگذاری ...
 • افتتاح رسمی خط‌آهن میانه - بستان‌آباد در روز ششم آذرماه

  راه‌آهن میانه - تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است که موجب کاهش ۱۱۴ کیلومتری طول مسیر و کاهش ۵.۵ ساعته زمان سفر به تهران می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : افتتاح رسمی خط‌آهن میانه - بستان‌آباد که بنا بود با حضور رییس جمهور صبح روز دوشنبه برگزار شود به تعویق افتاد و روز چهارشنبه ششم آذرماه برگزار می‌شود .

  خیراله خادمی در خصوص زمان افتتاح راه‌آهن میانه - بستان‌آباد گفت : در پی درگذشت خواهر ریاست محترم جمهور برنامه سفر ایشان به آذربایجان شرقی به تعویق افتاد و مراسم افتتاح این مسیر ریلی روز چهارشنبه برگزار خواهد شد . راه‌آهن دوخطه میانه - بستان‌آباد - تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر با هدف کاهش مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور طراحی شده است و راه‌آهن میانه - بستان‌آباد بخشی از این طرح به طول ۱۳۲ کیلومتر است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی، تکمیل شبکه راه‌ها و اتصال به شبکه ریلی سراسری در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد داشت .

  خادمی ضمن تاکید بر عبور سه کریدور مهم اتصال شرق آسیا به اروپا از ایران بیان داشت : راه‌آهن میانه - تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است که موجب کاهش ۱۱۴ کیلومتری طول مسیر و کاهش ۵.۵ ساعته زمان سفر به تهران می‌شود .
  مطالب مرتبط

  پیشرفت قابل توجه عملیات اجرایی راه آهن میانه - اردبیل طی یک ماه گذشته

  پیشرفت قابل توجه عملیات اجرایی راه آهن میانه - اردبیل طی یک ماه گذشته

  با توجه به قرار گرفتن این مسیر ریلی در منطقه کوهستانی و توپوگرافی محل پروژه این محور یکی از سخت‌ترین و در عین حال فنی‌ترین پروژه‌‌های ریلی در حال اجرای کشور محسوب می‌شود که حجم خاکبرداری و خاکریزی آن حدود ۳۶ میلیون متر مکعب است .

  |

  جهش بسیار خوب در احداث پروژه های راهسازی در سال جهش تولید

  جهش بسیار خوب در احداث پروژه های راهسازی در سال جهش تولید

  در پروژه های احداث باند دوم در محورهای اردبیل - مشکین شهر ، رضی - امیرکندی ، گرمی - بیله سوار و پارس آباد به سربند پیمانکاران پروژه ها فعال و کارها خوب پیش می رود و امیدواریم با تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها شاهد توسعه راههای استان باشیم .

  |

  نظرات کاربران