در حال بارگذاری ...
 • تشریح ساختار و شرح وظایف قرارگاه مرکزی حمل‌ونقل و راهداری زمستانی کشور

  اطمینان بخشی به کاربران جاده‌ها ، مبنی بر اینکه با تلاش و همت جدی مجریان طرح راهداری زمستانی در فصل زمستان به ویژه در ایام بارش‌های شدید و بحران‌ها ، در جاده‌ها حضور فعال داشته و سعی در بازگشایی راه ها و برقراری تردد خواهیم داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ساختار و شرح وظایف قرارگاه مرکزی حمل‌ونقل و راهداری زمستانی کشور ، در نشستی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و معاونان سازمان و مدیران کل دفاتر ذی‌ربط و موظف در اجرای طرح راهداری زمستانی سال جاری این سازمان ، تبیین شد.

  در این نشست تخصصی عبدالهاشم حسن  نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با اشاره به اهمیت مقوله راهداری زمستانی و ضرورت اجرای مستمر و دقیق وظایف و مسئولیت های مجریان این طرح گفت : تقویت امکانات و تجهیزات ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استانها ، ایجاد روحیه تعاملی ، هماهنگی در بین نیروهای انسانی موظف و همچنین برقراری انضباط کاری در روال های کاری پیش‌بینی شده در استانها و ستاد مرکزی اهمیت بسیاری دارد .

  حسن نیا اظهار داشت : ما باید شادابی را به مردم هدیه بدهیم و به جای آن خستگی و رخوت را برای آنان به ارمغان نداشته باشیم . اطمینان بخشی به کاربران جاده‌ها ، مبنی بر اینکه با تلاش و همت جدی مجریان طرح راهداری زمستانی در فصل زمستان به ویژه در ایام بارش‌های شدید و بحران‌ها ، در جاده‌ها حضور فعال داشته و سعی در بازگشایی راه ها و برقراری تردد خواهیم داشت .

  گفتنی است در ادامه این نشست تخصصی که با حضور معاونان و مدیران کل حوزه‌های حمل‌ونقل ، راهداری و راههای فرعی و روستایی تشکیل شد، ضمن تبیین ساختار وسیع وظایف قرارگاه مرکزی حمل‌ونقل و راهداری زمستانی و سیاست های کلی ، برنامه‌های عملیاتی و دستورالعمل‌های راهداری زمستانی تشریح شد و در این خصوص در بین اعضا بحث و تبادل نظر لازم صورت گرفت .
  مطالب مرتبط

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  بررسی عملکرد توسعه راه‌های روستایی نشان می دهد در صد راه‌های روستایی آسفالته رشد قابل توجهی داشته و در دهه چهارم این روند همچنان افزایش داشته است . طول راه های شوسه باقی مانده که عموما تبدیل به راه آسفالته می‌شوند ، به رغم توسعه ، کاهش داشته است که این تناسب حاکی از افزایش ...

  |

  بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، آمادگی کامل جهت همکاری در زمینه انتقال دانش و فناوری سامانه های نگهداری راه و ابنیه فنی ، حمل و نقل هوشمند ، مدیریت پایانه های مرزی و مراکز لجستیکی با طرف قرقیز را اعلام می نماید .

  |

  بارش‌ نزولات آسمانی و تلاش راهداران در برقراری تردد در جاده ها

  بارش‌ نزولات آسمانی و تلاش راهداران در برقراری تردد در جاده ها

  در ایام بارش ها عملیات برف روبی به طول ۱۷۹۱ کیلومتر انجام شد و شن و نمک مصرفی ، ۱۱۱۶ تن بوده است .این در حالی است که در این مدت ۱۸۱ مقطع ریزش برداری شده و به ۲۱۴ دستگاه خودرو کمک رسانی لازم صورت گرفت و ۲۶ مسافر در راهدارخانه ها اسکان داده شدند .

  |

  برگزاری نشست هم اندیشی راهکارهای صرفه جویی ، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

  برگزاری نشست هم اندیشی راهکارهای صرفه جویی ، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

  با توجه به آغاز موج دیگری از بارش ها و نزولات جوی مدیران استانی تمام هم و غم خود را در بازگشایی محورها و کمک به مسافران جاده ای به ویژه در محورهای کوهستانی و پربارش به کار گرفته و خدمات مناسبی برای کاربران جاده ای فراهم آورند .

  |

  برگزاری جلسه هماهنگی اجرایی راهداری زمستانی

  برگزاری جلسه هماهنگی اجرایی راهداری زمستانی

  با توجه به شرح وظایف مشخص شده برای نیروهای مجری طرح راهداری زمستانی امسال در قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری ، حضور به موقع در محل کشیک و نظارت بر روند اجرایی فرایندهای راهداری در محورهای مواصلاتی کشور و پویایی این افراد نقش مهمی در راهبری این طرح در ستاد مرکزی سازمان دارد .

  |

  نظرات کاربران