در حال بارگذاری ...
 • اتمام ۱۲ پروژه راه روستایی استان سمنان تا پایان سال جاری

  معمولا پروژه‌ها در پایان سال مالی حساب می‌شود ، اما به هر صورت به محض این‌که هوا در استان مساعد شود و بتوانیم در روستاهای شمالی کار کنیم ، سعی ما بر این است که در پایان سال شمسی ۹۸ این کار خاتمه پیدا کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت : از کل طرح ابرار ۱۸ کیلومتر مختص استان سمنان بوده که سعی داریم با مساعد بودن شرایط جوی تا پایان سال آن را به اتمام برسانیم .

  احسان منصورکیایی در خصوص آخرین وضعیت طرح "ابرار" در این استان اظهار داشت : همان طور که پیش از این مقام عالی وزارت و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کردند ، ۲۰۰۰ کیلومتر راه روستایی در سطح کشور وجود دارد که نیمه کاره بوده یا در راستای تکمیل راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار فاقد راه مناسب در نظر گرفته شده است . در مرحله نخست ۱۸ کیلومتر در استان سمنان که در شهرستان‌های سمنان ،‌ دامغان ، گرمسار و سرخه است ، پوشش داده خواهد شد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان تصریح کرد : مراحل کار در این میزان در نظر گرفته شده شامل عملیات خاک‌برداری ، خاک‌ریزی ، اجرای زیرساخت و اجرای روکش آسفالت حفاظتی با رعایت مشخصات فنی است که این کار توسط اداره کل استان انجام خواهد گرفت . در شهرستان‌های گرمسار کل پروژه‌ها انجام شده و کار در مرحله آسفالت است و با بهتر شدن هوا که برای آسفالت کردن مناسب باشد ، کار نهایی می‌شود . در شهرستان‌های دیگر مثل مهدی‌شهر و دامغان که روستاهای شمالی استان هستند با توجه به برفگیر بودن هم اکنون قابلیت آسفالت کردن ندارند اما ۴۰ تا ۵۰ درصد در بعضی از قسمت‌های آن‌ها پیشرفت فیزیکی داشته است .

  وی افزود : مطمئنا بعد از مناسب شدن هوا بقیه کار ادامه پیدا می‌کند و امیدواریم تا پایان سال این ۱۸ کیلومتر آماده و تحویل مردم استان شود تا بتوانیم گزارش آن را به مقام عالی وزارت و رئیس سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای ارائه کنیم .

  منصورکیایی در خصوص میزان اعتبارات و هزینه‌هایی که در این طرح به صورت امانی انجام می گیرد ، گفت : در این خصوص و بابت اجرای امانی و هزینه‌ها معمولا کار با پرسنل و ماشین‌آلات خود اداره کل انجام می‌گیرد و هزینه‌ای بابت این وضعیت فعلا شناسایی نشده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان در خصوص روکش آسفالت این مسیرها و اینکه چقدر از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کمک شده است ، اظهار داشت : بابت روکش آسفالت به دنبال استفاده از قیرهای سهمیه خودمان هستیم که هزینه آن بعدا مشخص و اعلام می‌شود .

  وی درخصوص زمان پایان ۱۲ پروژه‌ای که در قالب ۱۸ کیلومتر راه روستایی قرار است ، گفت : معمولا پروژه‌ها در پایان سال مالی حساب می‌شود ، اما به هر صورت به محض این‌که هوا در استان مساعد شود و بتوانیم در روستاهای شمالی کار کنیم ، سعی ما بر این است که در پایان سال شمسی ۹۸ این کار خاتمه پیدا کند .
  مطالب مرتبط

  صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی با به‌روزرسانی ۳۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی

  صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی با به‌روزرسانی ۳۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی

  شاخص‌ترین بازسازی انجام گرفته در بحث بولدوزرها بوده است که با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان یک دستگاه بولدوزر بازسازی شد که در صورت موجود بودن در بازار بیش از ۱۰ میلیارد قیمت خواهد داشت .

  |

  صدور حواله دریافت ۶۶۵۳ حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده ای در استان قم

  صدور حواله دریافت ۶۶۵۳ حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده ای در استان قم

  لاستیک های تخصیصی که توسط وزرات صنعت ، معدن و تجارت تهیه و در شبکه توزیع قرار داده می شوند از ۲ نوع خارجی و ایرانی است که نوع خارجی آن به بهای ارز دولتی و لاستیک های ایرانی نیز براساس نرخ مصوب در اختیار مالکان ناوگان جاده ای قرار می‌گیرند .

  |

  نظرات کاربران