در حال بارگذاری ...
 • ثبت رکورد بی نظیر در انجام عملیات حج تمتع ۹۸ توسط ایران ایر

  «هما» امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۹۸ درصدی زائران ، افزایش ۹۷ درصدی پروازها ، افزایش ۷۰ درصدی ایستگاه های پروازی و کاهش ۷۴ درصدی تاخیرها را تجربه کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» با اشاره به افزایش ۹۷ درصدی پروازهای حج در سال ۹۸ گفت : ایران ایر در سال جاری توانست یک رکورد بی‌نظیر در انجام عملیات حج ثبت کند .

  تورج دهقانی زنگنه در مراسم تقدیر از دست اندرکاران عملیات حج تمتع سال ۹۸ با اشاره به اجرای موفقیت آمیز این عملیات گفت : ایرانیان نشان دادند در دفاع از کشور چه در عملیات حج ، چه در عملیات جنگی ، از جان مایه می‌گذارند .

  زنگنه با اشاره به آمار عملیات حج در سال ۹۸ افزود : ایران ایر امسال میزبان حدود ۹۰ هزار حاجی بود و در ۱۹ استان با انجام ۷۲۴ پرواز توانست رکوردی بی‌نظیر ، با میانگین تاخیر ۹ دقیقه از خود به جا بگذارد . در عملیات حج تمتع به‌رغم تمام کارشکنی‌ها از جمله محدودیت در استفاده از ناوگان داخلی و خارجی و اعطای زمان محدود در فرودگاه‌های عربستان برای عملیات نشست و برخاست هواپیما و با وجود همزمانی عملیات حج با برنامه پروازهای تابستانی ، «هما» توانست با اتکا به توان داخلی و همت کارکنان توانمند خود ، این عملیات را با موفقیت به اتمام برساند .

  زنگنه با اشاره به افزایش حجم کاری هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در عملیات حج تمتع سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ گفت : «هما» امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۹۸ درصدی زائران ، افزایش ۹۷ درصدی پروازها ، افزایش ۷۰ درصدی ایستگاه های پروازی و کاهش ۷۴ درصدی تاخیرها را تجربه کرد .

  مدیرعامل ایران ایر در انتها از خبرنگاران ، ایرلاین‌های داخلی ، کارکنان هما ، نهادها ، مدیران و کارکنان صنعت هوانوردی تجاری و وزارت راه و شهرسازی بابت نقش آفرینی در عملیات حج تمتع سال ۹۸ تقدیر و تشکر کرد .
  مطالب مرتبط

  لغو مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه

  لغو مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه

  پس از آنکه چندی پیش اعلام شد ، امکان انجام پرواز به کشور ترکیه فراهم است ، شرکت‌های هواپیمایی ایران فروش بلیت مسیرهای ترکیه را انجام دادند که با این مصوبه شب گذشته ترکیه ، به اجبار این بلیت‌ها کنسل می‌شود چون به هر حال ترکیه مجوز پرواز برای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی صادر ...

  |

  نظرات کاربران