در حال بارگذاری ...
 • فعال‌سازی کریدور بین‌المللی جاده ابریشم ایران از اولویت های معاونت حمل و نقل

  علاوه بر پیگری علل موانع ترانزیت در داخل کشور ، مواردی همچون راهکارهای افزایش ظرفیت‌های ژئوپولتیک کشور در برقراری اتصالات حمل‌ونقل با کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای نیز در شورای دیپلماسی حمل‌ونقل دنبال می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، امین ترفع گفت : با هدف فعال‌سازی کریدور بین‌المللی «جاده ابریشم ایران» و گسترش دسترسی‌های حمل‌ونقلی کشور تا این لحظه تفاهمنامه‌های گوناگونی با کشورهای منطقه منعقد شده است و تعدادی دیگر نیز در دست اقدام قرار دارد .

  امین ترفع با اشاره اقدامات انجام شده از سوی معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در راستای اقدام جامع دیپلماسی حمل‌ونقل اظهار داشت : در همین راستا دبیرخانه‌های کریدورهای مختلفی در این معاونت فعال شده است که یکی از آن ها ، دبیرخانه کریدور توسعه‌ای «جاده ابریشم ایران» با هدف فعال‌سازی این کریدور بین‌المللی و محوریت توسعه تجارت ایران است .

  وی اقدام فوق را مهم‌ترین اقدام وزارت راه و شهرسازی برای فعال‌سازی کریدور توسعه‌ای «جاده ابریشم ایران» عنوان کرد و افزود : با هدف گسترش دسترسی‌های حمل‌ونقلی ایران تا این لحظه تفاهمنامه‌های گوناگونی در رابطه با فعال‌سازی کریدور جاده ابریشم ایران با کشورهای منطقه منعقد شده است و تعدادی دیگر در دست اقدام قرار دارد .

  مدیرکل دفتر تجاری سازی و امور تشکل‌های معاونت حمل‌ونقل با اشاره به برگزاری اولین جلسه شورای دیپلماسی حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی نیز یادآور شد : تدوین منشور شورای دیپلماسی حمل‌ونقل در مراحل پایانی قرار دارد و تا کمتر از یک ماه آینده اولین جلسه شورای دیپلماسی حمل‌ونقل نیز برگزار می‌شود .

  ترفع در ادامه به اهداف مورد بررسی در شورای دیپلماسی حمل‌ونقل ، اشاره کرد و گفت : علاوه بر پیگری علل موانع ترانزیت در داخل کشور ، مواردی همچون راهکارهای افزایش ظرفیت‌های ژئوپولتیک کشور در برقراری اتصالات حمل‌ونقل با کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای نیز در شورای دیپلماسی حمل‌ونقل دنبال می‌شود . ما باید ضمن شناسایی و اشراف به تک‌تک همسایگان ، رفتار خود با هر یک از آنها را بر اساس منافع متقابل تعریف کرده و نسبت به اتصال زیرساخت‌های کشور به همسایگان با هدف حفظ مزیت حداکثری موقعیت ژئوپولتیک کشور تحلیل داشته باشیم .

  مدیرکل دفتر تجاری سازی و امور تشکل‌های معاونت حمل‌ونقل تصریح کرد : با توجه به اینکه ما به دنبال نقش‌‌آفرینی حد‌اکثری در کریدورهای حمل‌ونقل بین‌المللی هستیم باید وضعیت کشور را نسبت به کریدورهای رقیب تعریف کنیم و در این رابطه از کمک دستگاه‌های مرتبط در حوزه‌های زیرساخت ، تامین منابع مالی ، تحلیل و پژوهش و روابط خارجی استفاده می‌شود تا در نهایت تبدیل به نقشه واحد توسعه ارتباطات حمل‌ونقلی در حوزه بین‌الملل شود .
  مطالب مرتبط

  ضرورت تسریع در اقدامات جانمایی مراکز لجستیک در پهنه‌های مصوب

  ضرورت تسریع در اقدامات جانمایی مراکز لجستیک در پهنه‌های مصوب

  مقرر شد ظرف دو هفته آتی ، مطالعات مشاور شرکت راه‌آهن ، اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان و شرکت سرمایه‌گذار دهکده لجستیک اصفهان با محوریت شرکت راه‌آهن به عنوان سازمان مسئول پهنه اصفهان تجمیع شده و نتیجه به کمیسیون تخصصی ستاد مراکز لجستیک ارائه شود تا در صورت تایید ، برای ...

  |

  تحکیم وحدت و همبستگی میان وزارت راه و شهرسازی و تشکل‌های حمل‌ونقلی

  تحکیم وحدت و همبستگی میان وزارت راه و شهرسازی و تشکل‌های حمل‌ونقلی

  بر خلاف اظهار نظر افرادی در بخش خصوصی که معتقدند ترانزیت متولی ندارد ، اما باید اذعان کرد که متولی اصلی این حوزه ، شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی و کامیون‌داران فعال در این حوزه هستند .

  |

  جابجایی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در طرح نوروزی ۱۳۹۸

  جابجایی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در طرح نوروزی ۱۳۹۸

  بیشترین تعداد سفر با ناوگان عمومی برون‌شهری در سفرهای نوروزی امسال در تاریخ ۲۸ اسفند ۹۷ و ۱۷ فروردین ۹۸ حدود ۴۵۰ هزار سفر و کمترین آن در تاریخ ۱۳ فروردین ماه با حدود ۱۱ هزار سفر و جابجایی ۱۳۰ هزار مسافر بوده است .

  |

  تشریح وظایف و ماموریت‌های جدید دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ونقل

  تشریح وظایف و ماموریت‌های جدید دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ونقل

  دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری در نحوه و میزان پرداخت منابع صندوق به پروژه‌ها بر اساس تحلیل‌های اقتصادی طرح‌ها دخالت خواهد داشت . تدوین این مدل‌ها برای شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه به صد‌ها ساعت کار کارشناسی نیاز دارد که شروع شده است .

  |

  نظرات کاربران