در حال بارگذاری ...
 • تعیین سهمیه سوخت وانت بارهای بین‌شهری تک سوز و دوگانه سوز

  اگر هموطنان با شرایط تغییر قیمت مواجه شدند ، می‌توانند مراتب را به نمایندگی‌ها و شعب این سازمان که در تمام پایانه‌های حمل کالا و مسافر مستقر می‌باشند ، اطلاع‌رسانی کنند که شکایات و گزارش‌های دریافتی در کمیسیون‌‌های ماده ۱۰ و ۱۱ رسیدگی می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سهیمه سوخت وانت‌بارهای عمومی بین‌شهری به میزان ۳۰۰ لیتر برای ناوگان تک‌سوز و ۱۲۰ لیتر برای ناوگان دوگانه‌سوز تعیین شده است .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری اظهار داشت : بر اساس بخشنامه اخیر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فعالیت کلیه وانت بارها تحت صحابت بارنامه انجام می‌شود و مطابق قوانین موجود در بخش حمل و نقل کالا در کشور ملزم به صدور بارنامه می‌باشند که در این زمینه هم می‌توانند در زمره شرکت‌های حمل و نقل کالا و هم شرکت‌های حمل و نقل وانت‌بار ، فعالیت نمایند .

  وی با بیان این که طی ۲ ماه آینده ، عملکرد ناوگان وانت بار بر اساس بارنامه اخذ شده ، مورد بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد ، افزود : گزراش این بررسی‌ها، مبنایی برای تعیین پیمایش این ناوگان قرار می‌گیرد و در صورتی که سهمیه‌های سوخت تعیین شده ، کفایت نکند ، مازاد سوخت مورد نیاز ، تخصیص پیدا می‌کند .

  قربانی از فعالیت ۱۲ هزار ناوگان فعال اتوبوس در حوزه بین‌شهری در کشور خبر داد و افزود : با توجه به این که این ناوگان گازوئیل‌سوز هستند ، کماکان به فعالیت خود بدون هیچ تغییری در کرایه حمل مسافر ادامه می‌دهند .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سهمیه سوخت ناوگان سواری کرایه بین‌شهری را برای ناوگان تک‌سوز ۷۵۰ لیتر و برای ناوگان دوگانه‌سوز ۴۵۰ لیتر اعلام کرد و افزود : با توجه به بررسی پیمایشی که این ناوگان خواهند داشت ، با همکاری کانون‌ انجمن صنفی شرکت‌های سواری کرایه ، سهمیه سوخت این ناوگان متناسب با پیمایش مورد نظر ، تأمین و شارژ خواهد شد .

  وی با بیان این که در بخش حمل و نقل کالا ، کرایه‌ها بر اساس شاخص تن – کیلومتر اخذ می‌شود ، افزود : جلساتی به صورت دوره‌ای با کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالا و رانندگان برگزار می‌شود و شاخص‌ها مورد بازنگری و تجدیدنظر قرار می‌گیرد که در حال حاضر هیچ تغییری در کرایه حمل کالا مدنظر نمی‌باشد .

  عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد : اگر هموطنان با شرایط تغییر قیمت مواجه شدند ، می‌توانند مراتب را به نمایندگی‌ها و شعب این سازمان که در تمام پایانه‌های حمل کالا و مسافر مستقر می‌باشند ، اطلاع‌رسانی کنند که شکایات و گزارش‌های دریافتی در کمیسیون‌‌های ماده ۱۰ و ۱۱ رسیدگی می‌شود .  

  وی در زمینه اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت ، اظهار داشت : اجرای این طرح ، اقدام عظیمی در کشور و در راستای کاهش فاصله بین قیمت واقعی سوخت و قیمت مصوب است و در بخش حمل و نقل چشم‌انداز خوبی در نتیجه اجرای این طرح در راستای  ارتقای بهره‌وری در فعالیت‌های این بخش متصور می باشیم .

  قربانی اظهار امیدواری کرد با همراهی مردم عزیز و گذر از سختی‌های اجرای این طرح در کشور ، نتایج مثبت حاصل ازاجرای  طرح به زودی پدیدار شود .
  مطالب مرتبط

  صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی با به‌روزرسانی ۳۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی

  صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی با به‌روزرسانی ۳۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهسازی

  شاخص‌ترین بازسازی انجام گرفته در بحث بولدوزرها بوده است که با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان یک دستگاه بولدوزر بازسازی شد که در صورت موجود بودن در بازار بیش از ۱۰ میلیارد قیمت خواهد داشت .

  |

  صدور حواله دریافت ۶۶۵۳ حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده ای در استان قم

  صدور حواله دریافت ۶۶۵۳ حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده ای در استان قم

  لاستیک های تخصیصی که توسط وزرات صنعت ، معدن و تجارت تهیه و در شبکه توزیع قرار داده می شوند از ۲ نوع خارجی و ایرانی است که نوع خارجی آن به بهای ارز دولتی و لاستیک های ایرانی نیز براساس نرخ مصوب در اختیار مالکان ناوگان جاده ای قرار می‌گیرند .

  |

  تحول در فرآیندهای مدیریت حمل و نقل کالا با صدور اسناد حمل الکترونیکی

  تحول در فرآیندهای مدیریت حمل و نقل کالا با صدور اسناد حمل الکترونیکی

  با توجه به الزامات تخصیص سوخت بر اساس پیمایش و آماده شدن بسترهای لازم برای صدور الکترونیکی بارنامه جهت وانت بارها مقرر شد از تاریخ اول مردادماه سال جاری رانندگان وانت بار ها مطابق دستورالعمل ابلاغی سازمان نسبت به اخذ بارنامه الکترونیکی اقدام نمایند .

  |

  نظرات کاربران