در حال بارگذاری ...
 • تعیین سهمیه سوخت وانت بارهای بین‌شهری تک سوز و دوگانه سوز

  اگر هموطنان با شرایط تغییر قیمت مواجه شدند ، می‌توانند مراتب را به نمایندگی‌ها و شعب این سازمان که در تمام پایانه‌های حمل کالا و مسافر مستقر می‌باشند ، اطلاع‌رسانی کنند که شکایات و گزارش‌های دریافتی در کمیسیون‌‌های ماده ۱۰ و ۱۱ رسیدگی می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سهیمه سوخت وانت‌بارهای عمومی بین‌شهری به میزان ۳۰۰ لیتر برای ناوگان تک‌سوز و ۱۲۰ لیتر برای ناوگان دوگانه‌سوز تعیین شده است .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری اظهار داشت : بر اساس بخشنامه اخیر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فعالیت کلیه وانت بارها تحت صحابت بارنامه انجام می‌شود و مطابق قوانین موجود در بخش حمل و نقل کالا در کشور ملزم به صدور بارنامه می‌باشند که در این زمینه هم می‌توانند در زمره شرکت‌های حمل و نقل کالا و هم شرکت‌های حمل و نقل وانت‌بار ، فعالیت نمایند .

  وی با بیان این که طی ۲ ماه آینده ، عملکرد ناوگان وانت بار بر اساس بارنامه اخذ شده ، مورد بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد ، افزود : گزراش این بررسی‌ها، مبنایی برای تعیین پیمایش این ناوگان قرار می‌گیرد و در صورتی که سهمیه‌های سوخت تعیین شده ، کفایت نکند ، مازاد سوخت مورد نیاز ، تخصیص پیدا می‌کند .

  قربانی از فعالیت ۱۲ هزار ناوگان فعال اتوبوس در حوزه بین‌شهری در کشور خبر داد و افزود : با توجه به این که این ناوگان گازوئیل‌سوز هستند ، کماکان به فعالیت خود بدون هیچ تغییری در کرایه حمل مسافر ادامه می‌دهند .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سهمیه سوخت ناوگان سواری کرایه بین‌شهری را برای ناوگان تک‌سوز ۷۵۰ لیتر و برای ناوگان دوگانه‌سوز ۴۵۰ لیتر اعلام کرد و افزود : با توجه به بررسی پیمایشی که این ناوگان خواهند داشت ، با همکاری کانون‌ انجمن صنفی شرکت‌های سواری کرایه ، سهمیه سوخت این ناوگان متناسب با پیمایش مورد نظر ، تأمین و شارژ خواهد شد .

  وی با بیان این که در بخش حمل و نقل کالا ، کرایه‌ها بر اساس شاخص تن – کیلومتر اخذ می‌شود ، افزود : جلساتی به صورت دوره‌ای با کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالا و رانندگان برگزار می‌شود و شاخص‌ها مورد بازنگری و تجدیدنظر قرار می‌گیرد که در حال حاضر هیچ تغییری در کرایه حمل کالا مدنظر نمی‌باشد .

  عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد : اگر هموطنان با شرایط تغییر قیمت مواجه شدند ، می‌توانند مراتب را به نمایندگی‌ها و شعب این سازمان که در تمام پایانه‌های حمل کالا و مسافر مستقر می‌باشند ، اطلاع‌رسانی کنند که شکایات و گزارش‌های دریافتی در کمیسیون‌‌های ماده ۱۰ و ۱۱ رسیدگی می‌شود .  

  وی در زمینه اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت ، اظهار داشت : اجرای این طرح ، اقدام عظیمی در کشور و در راستای کاهش فاصله بین قیمت واقعی سوخت و قیمت مصوب است و در بخش حمل و نقل چشم‌انداز خوبی در نتیجه اجرای این طرح در راستای  ارتقای بهره‌وری در فعالیت‌های این بخش متصور می باشیم .

  قربانی اظهار امیدواری کرد با همراهی مردم عزیز و گذر از سختی‌های اجرای این طرح در کشور ، نتایج مثبت حاصل ازاجرای  طرح به زودی پدیدار شود .
  مطالب مرتبط

  لزوم تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی برای رفع گره‌های ترافیکی آزادراه تهران - کرج - قزوین

  لزوم تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی برای رفع گره‌های ترافیکی آزادراه تهران - کرج - قزوین

  تعریض آزادراه تهران - کرج - قزوین در ۴ پروژه با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیارد ریال تعریف شده است ، بخش اول در لاین جنوبی آزادراه تهران - کرج به طول یک و نیم کیلومتر بود که خرداد ماه زیر بار ترافیک رفت و در آن محدوده دو لاین به خطوط حرکت خودروها اضافه و منجر به روان سازی و رفع یکی از ...

  |

  بررسی راهکارهای اقتصادی شدن حمل و نقل مسافربری از سوی تشکل ها و انجمن های صنفی

  بررسی راهکارهای اقتصادی شدن حمل و نقل مسافربری از سوی تشکل ها و انجمن های صنفی

  بازنگری ضوابط طرح شبکه سیر شرکت‌های مسافربری یکی دیگر از موضوعات قابل بررسی در این نشست بوده است که با مشارکت و همفکری نمایندگان اصناف و انجمن ها ، در راستای برطرف شدن چالش ها و مشکلات موجود در بخش گام‌های خوبی برداشته شود .

  |

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  بررسی عملکرد توسعه راه‌های روستایی نشان می دهد در صد راه‌های روستایی آسفالته رشد قابل توجهی داشته و در دهه چهارم این روند همچنان افزایش داشته است . طول راه های شوسه باقی مانده که عموما تبدیل به راه آسفالته می‌شوند ، به رغم توسعه ، کاهش داشته است که این تناسب حاکی از افزایش ...

  |

  آغاز عملیات تعریض و آسفالت محور فرعی شهید داداش نیا در شهرستان بابل

  آغاز عملیات تعریض و آسفالت محور فرعی شهید داداش نیا در شهرستان بابل

  برای تعریض مابقی مسیر ( بیش از ۲ کیلومتر ) پیش بینی می شود با توجه به شرایط موجود اتمام عملیات تعریض نهایی محور نیاز به اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان داشته باشد که انشالله با تخصیص اعتبار و نهایی شدن عملیات تعریض ، اقدامات ایمن سازی و نگهداری محور در دستور کار قرار می گیرد .

  |

  نظرات کاربران