در حال بارگذاری ...
 • شارژ ۹۰۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای در کارت سوخت رانندگان حمل‌ونقل سواری برون شهری از اول آذرماه

  سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت کرایه‌ها ندارد و به صورت مستمر عملکرد ناوگان بخش اتوبوسی و سواری را رصد خواهد و به شدت با تخلف‌های احتمالی برخورد خواهد کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که کرایه حمل‌ونقل مسافری جاده‌ای افزایش نمی‌یابد ، گفت : اول آذرماه ۹۰۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای در کارت سوخت رانندگان حمل‌ونقل سواری برون شهری شارژ می‌شود .

  عبدالهاشم حسن‌نیا درباره سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن در حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای ، اظهار کرد : در حوزه حمل‌ونقل عمومی بار ، با توجه به این‌که هیچ گونه افزایش قیمت گازوئیل نداشته‌ایم از این رو هیچگونه افزایش قیمتی در این بخش نخواهیم داشت .

  وی با یادآوری این‌که سوخت تحویلی به ناوگان حمل‌ونقل بار بر اساس تن بر کیلومتر است ، ادامه داد : در بخش حمل‌ونقل مسافری اتوبوس نیز ۱۳ تا ۱۴ هزار دستگاه اتوبوس داریم که سوخت مصرفی آنها نیز گازوئیل است .

  وی با بیان این‌که بخش عمده مسافران توسط ناوگان اتوبوسی کشور جابجا می‌شوند ، افزود : قیمت کرایه‌ها در این بخش نیز به هیچ عنوان افزایش نمی‌یابد .

  رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ادامه به حمل‌ونقل جاده‌ای بین شهری توسط سواری‌ها اشاره کرد و در این‌باره گفت : در این بخش حدود ۳۰ هزار دستگاه سواری کرایه در سراسر کشور داریم. در گام اول برای حمایت از فعالان این بخش مصرف سوخت را بر اساس کارکرد برای آنها در نظر گرفته شده که ۷۵۰ لیتر بنزین با نرخ ۱۵۰۰ تومان است .

  حسن‌نیا با اشاره به این‌که اول ماه آینده ۹۰۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای (با احتساب ۶ روز آخر آبان ۹۸) در کارت سوخت ناوگان سواری شارژ می‌شود ، افزود : آن چیزی که مهم است این‌که به اطلاع مردم عزیز می‌رسانیم که هیچگونه افزایش قیمت حمل‌ونقل مسافری بخش عمومی کشور صورت نخواهد گرفت . در این راستا هم سازمان راهداری و هم اداره نظارت بر قیمت‌ها هیچ گونه افزایش قیمتی را لحاظ نخواهند کرد.

  وی همچنین از توافق اتحادیه‌ها حوزه حمل‌ونقل مسافری برای عدم افزایش نرخ کرایه‌ها خبر داد و اضافه کرد : پیش بینی می‌کنیم با افزایش قیمت بنزین ، استفاده از حمل‌ونقل عمومی مسافری جاده‌ای توسط مردم افزایش یابد . در مجموع سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت کرایه‌ها ندارد و به صورت مستمر عملکرد ناوگان بخش اتوبوسی و سواری را رصد خواهد و به شدت با تخلف‌های احتمالی برخورد خواهد کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : هموطنان عزیز در صورت مشاهده تخلف ، موارد را به سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ گزارش کنند که در اسرع وقت به آنها رسیدگی خواهد شد .

  حسن‌نیا با یادآوری این که ۵۰ تا ۶۰ هزار دستگاه سواری کرایه فعال در کشور داریم ، گفت : توقع داریم رانندگان در وضعیت کنونی نهایت همکاری را داشته باشند .

  وی همچنین از احتمال تحویل سوخت بیشتر به رانندگان این بخش در ابتدای سال آینده خبر داد .
  مطالب مرتبط

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  بررسی عملکرد توسعه راه‌های روستایی نشان می دهد در صد راه‌های روستایی آسفالته رشد قابل توجهی داشته و در دهه چهارم این روند همچنان افزایش داشته است . طول راه های شوسه باقی مانده که عموما تبدیل به راه آسفالته می‌شوند ، به رغم توسعه ، کاهش داشته است که این تناسب حاکی از افزایش ...

  |

  بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، آمادگی کامل جهت همکاری در زمینه انتقال دانش و فناوری سامانه های نگهداری راه و ابنیه فنی ، حمل و نقل هوشمند ، مدیریت پایانه های مرزی و مراکز لجستیکی با طرف قرقیز را اعلام می نماید .

  |

  برگزاری نشست هم اندیشی راهکارهای صرفه جویی ، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

  برگزاری نشست هم اندیشی راهکارهای صرفه جویی ، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

  با توجه به آغاز موج دیگری از بارش ها و نزولات جوی مدیران استانی تمام هم و غم خود را در بازگشایی محورها و کمک به مسافران جاده ای به ویژه در محورهای کوهستانی و پربارش به کار گرفته و خدمات مناسبی برای کاربران جاده ای فراهم آورند .

  |

  افتتاح ، بهسازی و روکش آسفالت ۲۴۰ کیلومتر راه روستایی در آذربایجان شرقی

  افتتاح ، بهسازی و روکش آسفالت ۲۴۰ کیلومتر راه روستایی در آذربایجان شرقی

  پروژه های آسفالت و روکش راه های روستایی در قالب ۴۹ پروژه راه روستایی در ۱۵ شهرستان استان آذربایجان شرقی شامل شهرستان های اهر ، آذرشهر ، بستان اباد ، بناب ، تبریز ، جلفا ، خداافرین ، سراب ، شبستر ، کلیبر ، مرند ، هریس ، هوراند ، ورزقان و میانه اجرا شده است .

  |

  نظرات کاربران