در حال بارگذاری ...
 • تأمین ایمنی گردشگران ؛ مهم ترین اولویت سازمان بنادر برای سفرهای دریایی نوروزی

  سفرهای دریایی دیگر محدود به تعطیلات نوروز نیست و مسافران در فرصت های دیگر در طول سال نیز به سفر در دریا علاقه نشان می دهند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ چالش ها و مشکلات سفرهای دریایی در نشست برنامه ریزی و هماهنگی مسافرت های دریایی نوروز ۹۹ ، با حضور معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بررسی شد .

  محمد اسلامی ؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه آماده سازی طرح جامع و تخصصی گردشگری دریایی و برنامه ریزی های در این حوزه ضروری است ، اظهار داشت : نگاه سازمان بنادر و دریانوردی به حوزه سفر و گردشگری دریایی معطوف به ارتقای زیرساخت‌ها و ایمنی سفرهای دریایی است .

  در این نشست که مدیران کل و معاونان دریایی  بنادر جنوبی و شمالی کشور حضور داشتند ، نادر پسنده ؛ مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر ، با اشاره به استقبال مردم از سفرهای دریایی در سال های اخیر گفت : سفرهای دریایی دیگر محدود به تعطیلات نوروز نیست و مسافران در فرصت های دیگر در طول سال نیز به سفر در دریا علاقه نشان می دهند .

  پسنده با بیان اینکه بنادر باید برای پذیرش مسافران دریایی در تمام ایام سال آمادگی داشته باشند ، بر لزوم رسیدگی و برطرف کردن چالش های سفرهای دریایی و گردشگری دریایی تأکید کرد و افزود : ساماندهی لنج های مسافری در سفرهای نوروزی ۹۹ ، ضرورت تعامل هرچه بیشتر با شهرداری و هلال احمر برای رسیدگی به وضعیت های اضطراری در ساحل و نظارت بر اعمال قانون در دریا در صورت بروز تخلف به کمک ابزار مناسب ، از مهم ترین موارد برای رسیدگی درسفرهای دریایی ایام نوروز است .

  در این نشست همچنین محمد میرنژاد ؛ رییس اداره جستجو و نجات و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ، تامین ایمنی سفرهای دریایی را مهم ترین اولویت درجابه جایی مسافران در ایام تعطیلات عید برشمرد و بر آمادگی ۲۴ ساعته شناورهای ناجی در ایام نوروز ، مشخص کردن محل ترد شناورهای تفریحی بر روی نقشه های الکترونیکی ، تامین غواص و نجات غریق ، اطلاع رسانی جامع مربوط به موارد ایمنی و پیش بینی آب و هوا ، مطلع بودن مراکز MRCC از برنامه حرکت شناورهای مسافری تأکید کرد .

  بر اساس این گزارش ، در این نشست همچنین مقرر شد همه بنادر کشور طرح جامع و برنامه خود را برای برگزاری هرچه بهتر و ایمن تر سفرهای نوروزی ۹۹ تا پایان آبان ماه سال جاری ارائه کنند .
  مطالب مرتبط

  تخفیف ۲۰ درصدی برای صاحبان کالاهای کانتینری صادراتی در بندر خرمشهر

  تخفیف ۲۰ درصدی برای صاحبان کالاهای کانتینری صادراتی در بندر خرمشهر

  به منظور تسهیل صادرات غیرنفتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و افزایش میزان صادرات کالاهای فله‌ای کیسه‌ای و غیرکیسه‌ای ، صادرات این محموله ها از طریق کانتینر به کشور کویت در حال انجام است .

  |

  موقعیت ، تخصص و توسعه ؛ سه عامل ایجاد بنادر جدید

  موقعیت ، تخصص و توسعه ؛ سه عامل ایجاد بنادر جدید

  هماهنگ سازی نقش ها و کارکردهای هر بندر با اهداف توسعه پایدار (SDG) حایز اهمیت است زیرا بنادر تأثیر مستقیمی در حمل و نقل بین المللی و داخلی و همچنین توسعه اقتصادی و اجتماعی محلی و ملی دارند .

  |

  اشتغالزایی ، رونق تجاری و کسب سود ؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر کشور

  اشتغالزایی ، رونق تجاری و کسب سود ؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر کشور

  بندر شهید رجایی یکی از بزرگترین بنادر ایران است و برای سرمایه گذاری بخش خصوصی محل بسیار مناسبی به شمار می رود و سرمایه گذاران می توانند علاوه بر فعالیت اقتصادی که منجر به رونق تجاری کشور می شود ، بازگشت سرمایه و سود مناسبی داشته باشند . بندر و دریا همیشه دارای خیر و برکت است و ...

  |

  نظرات کاربران