در حال بارگذاری ...
 • تأمین ایمنی گردشگران ؛ مهم ترین اولویت سازمان بنادر برای سفرهای دریایی نوروزی

  سفرهای دریایی دیگر محدود به تعطیلات نوروز نیست و مسافران در فرصت های دیگر در طول سال نیز به سفر در دریا علاقه نشان می دهند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ چالش ها و مشکلات سفرهای دریایی در نشست برنامه ریزی و هماهنگی مسافرت های دریایی نوروز ۹۹ ، با حضور معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بررسی شد .

  محمد اسلامی ؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه آماده سازی طرح جامع و تخصصی گردشگری دریایی و برنامه ریزی های در این حوزه ضروری است ، اظهار داشت : نگاه سازمان بنادر و دریانوردی به حوزه سفر و گردشگری دریایی معطوف به ارتقای زیرساخت‌ها و ایمنی سفرهای دریایی است .

  در این نشست که مدیران کل و معاونان دریایی  بنادر جنوبی و شمالی کشور حضور داشتند ، نادر پسنده ؛ مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر ، با اشاره به استقبال مردم از سفرهای دریایی در سال های اخیر گفت : سفرهای دریایی دیگر محدود به تعطیلات نوروز نیست و مسافران در فرصت های دیگر در طول سال نیز به سفر در دریا علاقه نشان می دهند .

  پسنده با بیان اینکه بنادر باید برای پذیرش مسافران دریایی در تمام ایام سال آمادگی داشته باشند ، بر لزوم رسیدگی و برطرف کردن چالش های سفرهای دریایی و گردشگری دریایی تأکید کرد و افزود : ساماندهی لنج های مسافری در سفرهای نوروزی ۹۹ ، ضرورت تعامل هرچه بیشتر با شهرداری و هلال احمر برای رسیدگی به وضعیت های اضطراری در ساحل و نظارت بر اعمال قانون در دریا در صورت بروز تخلف به کمک ابزار مناسب ، از مهم ترین موارد برای رسیدگی درسفرهای دریایی ایام نوروز است .

  در این نشست همچنین محمد میرنژاد ؛ رییس اداره جستجو و نجات و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ، تامین ایمنی سفرهای دریایی را مهم ترین اولویت درجابه جایی مسافران در ایام تعطیلات عید برشمرد و بر آمادگی ۲۴ ساعته شناورهای ناجی در ایام نوروز ، مشخص کردن محل ترد شناورهای تفریحی بر روی نقشه های الکترونیکی ، تامین غواص و نجات غریق ، اطلاع رسانی جامع مربوط به موارد ایمنی و پیش بینی آب و هوا ، مطلع بودن مراکز MRCC از برنامه حرکت شناورهای مسافری تأکید کرد .

  بر اساس این گزارش ، در این نشست همچنین مقرر شد همه بنادر کشور طرح جامع و برنامه خود را برای برگزاری هرچه بهتر و ایمن تر سفرهای نوروزی ۹۹ تا پایان آبان ماه سال جاری ارائه کنند .
  مطالب مرتبط

  اهمیت بندر راهبردی چابهار در توسعه اقتصادی شرق کشور

  اهمیت بندر راهبردی چابهار در توسعه اقتصادی شرق کشور

  بندر چابهار ، بندر بسیار مهمی است و در آینده یکی از بنادر بسیار عظیم کشور خواهد بود و می تواند بخش بزرگی از حمل و نقل کالاها از این بندر برای ایران ، افغانستان ، هندوستان و هم برای کشورهای شمالی ، آسیای مرکزی ، قفقاز ، روسیه و حتی اروپا انجام گیرد . این یک اقدام بزرگی بود که این ...

  |

  نظرات کاربران