در حال بارگذاری ...
 • آمادگی کامل برای اجرای طرح راهداری زمستانی ۹۸ در استان فارس

  در طرح راهداری زمستانی ۹۸ بر اساس پیش بینی های صورت گرفته ، ۶۳ راهدارخانه ثابت و ۹ راهدارخانه سیار استان آمادگی ارائه خدمات به کاربران جاده ای و اسکان مسافران در راه مانده و شرایط اضطراری را دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما و طرح راهداری زمستانی ۹۸ گفت : تعامل ها و هم افزایی های لازم با سایر دستگاه های خدمات رسان جاده ای در راستای برقراری تردد ایمن و روان صورت گرفته و راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با پیش بینی موارد لازم و آمادگی کامل به استقبال طرح راهداری زمستانی سال ۹۸ می رود .

  علیرضا سیاهپور ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته قبل از شروع اجرای این طرح افزود : بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته از ابتدای شهریورماه عملیات های مختلفی از جمله : تنقیه پل های با دهانه کمتر از ده متر و دریواسیون پل های بزرگ ، بازگشایی قنو ، بازگشایی کانال هدایت آب ، تأمین و توزیع شن و نمک در نقاط مورد نیاز تعیین شده ، تأمین قطعات ، تجهیزات ، لاستیک ، زنجیر ، تیغ ، دم تیغ ، تعمیرات اساسی و آماده به کار کردن تمام ماشین آلات راهداری زمستانی و استقرار ماشین آلات در نقاط کارشناسی شده ، استقرار نیروهای انسانی و تجهیز راهدارخانه ها قبل از شروع طرح صورت گرفته است .

  این مقام مسئول اشاره کرد : عملیات های متعدد ایمنی راه و حریم نیز تا پایان تابستان جهت ارتقاء ایمنی تردد و اجرای مطلوب تر طرح راهداری زمستانی از جمله بخشنده سازی ، تسطیح حریم ، خاکریزی نقاط پرتگاهی ، نصب و تعمیر تابلوهای اطلاعاتی ، انتظامی ، اخباری ، رفع نقاط حادثه خیز ، حاشیه سازی ، روشنایی ، نصب و تعمیر گاردریل ها و ... اجرا گردیده است . در طرح راهداری زمستانی ۹۸ بر اساس پیش بینی های صورت گرفته ، ۶۳ راهدارخانه ثابت و ۹ راهدارخانه سیار استان آمادگی ارائه خدمات به کاربران جاده ای و اسکان مسافران در راه مانده و شرایط اضطراری را دارد .

  سیاهپور ضمن تأکید بر تعامل مناسب با اداره کل هواشناسی و پلیس راهور و اورژانس تشریح کرد : ۲۴ ساعت قبل از هر بارش نیروهای کشیک که از قبل ساماندهی و در نقاط مشخص شده استقرار یافته اند ؛ توسط تیم های پشتیبانی ماشین آلات راهداری زمستانی مستقر در ستاد مرکزی هدایت و بصورت شبانه روزی مورد حمایت قرار می گیرند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس عنوان کرد : مرکز مدیریت راه های استان فارس نیز بصورت شبانه روزی برای پاسخگویی به هموطنان برای اعلام آخرین وضعیت جوی ، وضعیت ترافیکی ، محدودیت و انسدادهای ترافیکی و راهنمایی مسیر مناسب ، با استفاده از تلفن گویای ۱۴۱ و نرم افزار ۱۴۱ آماده است و توصیه می گردد همه هموطنان قبل از سفر از آخرین وضعیت راه ها اطلاع کسب کنند .

  سیاهپور ضمن اشاره به شاخص ها و ویژگی راه های استان گفت : عملیات راهداری زمستانی جاری با ۷۳ اکیپ و ۱۲۳ گشت ثابت و سیار راهداری توسط بیش از هزار راهدار و به کمک ۴۲۴ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و نیمه سنگین و تجهیزات راهداری شامل نمک پاش و تیغه برف روب در ۱۶هزار و ۹۱۵ کیلومتر  از راه های فارس با ۵۲گردنه مهم و ۴۱ مقطع مه گیر که از این طول راه ، ۶ هزار و ۳۸۵ کیلومتر نیاز به عملیات برفروبی و یخ زدایی داشته تحت پوشش قرار می گیرد .

  شایان ذکر است ویژگی های مختلف استان فارس از جمله وسعت ، طول و اهمیت راه ها، جاذبه های گردشگری و درمانی و کوریدور (دروازه) میان شمال و جنوب کشور  بودن و... وظیفه متولیان خدمات رسان جاده ای استان را افزایش داده و برای تأمین سفری ایمن و روان، مسئولیت آن ها سنگین تر می شود و لازم است تا هر دستگاهی برنامه ریزی منسجم و رو به رشدی را در کنار سایر دستگاه های خدمات رسان جاده ای با هم افزایی و تعامل متقابل صورت دهد.
  مطالب مرتبط

  برگزاری نشست هم اندیشی در پایانه حمل و نقل کالای استان تهران

  برگزاری نشست هم اندیشی در پایانه حمل و نقل کالای استان تهران

  با پیگیری های صورت گرفته وضعیت بهداشتی و نظافت ، فضای سبز و خوابگاه رانندگان نسبت به قبل بسیار بهبود یافته است و امید است با تلاش همه جانبه مسئولین زحمتکش این مجموعه شاهد افزایش رضایتمندی کاربران باشیم .

  |

  ممنوعیت تردد وانت بارهای حامل بار بدون بارنامه در جاده های بین شهری همدان

  ممنوعیت تردد وانت بارهای حامل بار بدون بارنامه در جاده های بین شهری همدان

  لازمه صدور بارنامه برای رانندگان و ناوگان حمل و نقل عمومی داشتن صلاحیت های فردی راننده و ناوگان است که در این خصوص رانندگان قبلا باید نسبت به دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام کرده باشند .

  |

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  در بارندگی های بهار امسال ، بخشی از جاده های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه ، در نشست هایی که برگزار شد ، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود .

  |

  نظرات کاربران