در حال بارگذاری ...
 • الزام به دریافت بارنامه برای هرگونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور

  مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ،‌ مکلف به پیگیری و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای شایسته این بخشنامه بوده و نتیجه اقدامات انجام شده را به طور مستمر به دفتر حمل و نقل کالا گزارش دهند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای شفاف‌سازی در فرآیند حمل و نقل کالا و جلوگیری از جابه‌جایی خارج از شبکه‌ حمل و نقل جاده‌ای کالا براساس ضوابط و مقررات جاری کشور ، هرگونه عملیات حمل و نقل کالا ، می بایست با طی فرآیندهای قانونی و تحت صحابت بارنامه انجام شود .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت : به تمامی رانندگان ، شرکت‌های حمل و نقل ، مالکان ناوگان و صاحبان کالا ، طی بخشنامه‌ای اعلام شده است ، هر گونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور ، مستلزم دریافت سند حمل (بارنامه) بوده و با متخلفان به صورت ویژه برخورد قانونی می شود . مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ،‌ مکلف به پیگیری و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای شایسته این بخشنامه بوده و نتیجه اقدامات انجام شده را به طور مستمر به دفتر حمل و نقل کالا گزارش دهند .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین از راه‌اندازی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت بارها خبر داد و افزود : با توجه به تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور تسهیل فرآیند صدوربارنامه برای وانت‌بارها و حذف واسطه‌ها در نحوه فعالیت این نوع ناوگان در جاده‌های برون‌شهری ، به زودی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت بارها راه‌اندازی می‌شود .

  حسن‌نیا تصریح کرد : در پی این امر ، ضمن جلوگیری از فعالیت و تردد ناوگان وانت بار فاقد اسناد حمل (بارنامه) در جاده‌‌های مواصلاتی بین‌شهری ، ارائه هرگونه خدمات مرتبط با پیمایش ، مستند به ارایه اسناد حمل معتبر و بارنامه خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  تقدیر از حرکت جهادی وزیر راه در مسیر محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم روستایی در قالب طرح ابرار

  بررسی عملکرد توسعه راه‌های روستایی نشان می دهد در صد راه‌های روستایی آسفالته رشد قابل توجهی داشته و در دهه چهارم این روند همچنان افزایش داشته است . طول راه های شوسه باقی مانده که عموما تبدیل به راه آسفالته می‌شوند ، به رغم توسعه ، کاهش داشته است که این تناسب حاکی از افزایش ...

  |

  بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  بازدید وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان از مرکز مدیریت راه‌های کشور

  وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، آمادگی کامل جهت همکاری در زمینه انتقال دانش و فناوری سامانه های نگهداری راه و ابنیه فنی ، حمل و نقل هوشمند ، مدیریت پایانه های مرزی و مراکز لجستیکی با طرف قرقیز را اعلام می نماید .

  |

  برگزاری نشست هم اندیشی راهکارهای صرفه جویی ، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

  برگزاری نشست هم اندیشی راهکارهای صرفه جویی ، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

  با توجه به آغاز موج دیگری از بارش ها و نزولات جوی مدیران استانی تمام هم و غم خود را در بازگشایی محورها و کمک به مسافران جاده ای به ویژه در محورهای کوهستانی و پربارش به کار گرفته و خدمات مناسبی برای کاربران جاده ای فراهم آورند .

  |

  نظرات کاربران