در حال بارگذاری ...
 • الزام به دریافت بارنامه برای هرگونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور

  مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ،‌ مکلف به پیگیری و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای شایسته این بخشنامه بوده و نتیجه اقدامات انجام شده را به طور مستمر به دفتر حمل و نقل کالا گزارش دهند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای شفاف‌سازی در فرآیند حمل و نقل کالا و جلوگیری از جابه‌جایی خارج از شبکه‌ حمل و نقل جاده‌ای کالا براساس ضوابط و مقررات جاری کشور ، هرگونه عملیات حمل و نقل کالا ، می بایست با طی فرآیندهای قانونی و تحت صحابت بارنامه انجام شود .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت : به تمامی رانندگان ، شرکت‌های حمل و نقل ، مالکان ناوگان و صاحبان کالا ، طی بخشنامه‌ای اعلام شده است ، هر گونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور ، مستلزم دریافت سند حمل (بارنامه) بوده و با متخلفان به صورت ویژه برخورد قانونی می شود . مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ،‌ مکلف به پیگیری و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای شایسته این بخشنامه بوده و نتیجه اقدامات انجام شده را به طور مستمر به دفتر حمل و نقل کالا گزارش دهند .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین از راه‌اندازی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت بارها خبر داد و افزود : با توجه به تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور تسهیل فرآیند صدوربارنامه برای وانت‌بارها و حذف واسطه‌ها در نحوه فعالیت این نوع ناوگان در جاده‌های برون‌شهری ، به زودی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت بارها راه‌اندازی می‌شود .

  حسن‌نیا تصریح کرد : در پی این امر ، ضمن جلوگیری از فعالیت و تردد ناوگان وانت بار فاقد اسناد حمل (بارنامه) در جاده‌‌های مواصلاتی بین‌شهری ، ارائه هرگونه خدمات مرتبط با پیمایش ، مستند به ارایه اسناد حمل معتبر و بارنامه خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای مرمت راه‌های استان کرمانشاه

  سال گذشته رتبه سوم لکه‌گیری و روکش آسفالت در کشور را کسب کردیم و امسال در مجموع با انجام حدود ۵۷۲ کیلومتر روکش آسفالت ، لکه‌گیری ، کارهای ایمنی و ... به صورت امانی و پیمانی ، رتبه دوم کشوری را به دست آوردیم .

  |

  نظرات کاربران