در حال بارگذاری ...
 • تفاهم سازمان راهداری و هپکو برای ساخت و تحویل ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و راهسازی

  در شرایط جدید هپکو ، ‌در راستای حمایت از این شرکت ایرانی ما اعلام کردیم که باز با آنها قرارداد تولید ماشین‌آلات منعقد می‌کنیم منوط به اینکه دو کار را انجام دهند ، اول آنکه بهره‌وری را در سیستم خود افزایش دهند ، ضمن آنکه کارآمدی خود را به روز کنند ؛ به هر حال ما در کشور تولیدکننده این ماشین‌آلات زیاد داریم اما در راستای آنکه مشکل مجموعه هپکو را با هماهنگی و دستور دولت و سازمان برنامه و بودجه رفع کنیم ، مقرر شد قرارداد ساخت ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و راهسازی را با هپکو منعقد کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان راهداری با اشاره به تفاهم با هپکو برای ساخت و تحویل ۳۰۰ دستگاه انواع گریدر ، لودر و بیل مکانیکی ، گفت : مقرر شد تا پایان هفته هپکو قیمتی که مورد تأکید وزارت صمت و همچنین رقابتی باشد را به ما اعلام کند تا تفاهم‌نامه به قرارداد برسد .

  عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار داشت : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، پیش از این‌ دو قرارداد با شرکت هپکو بابت تولید ماشین‌آلات راهداری و راهسازی داشت‌ که هپکو به دلیل مشکلات خود ، نتوانست این قرارداد‌ها را اجرایی کند . یکی از این ‌قرارداد‌ها شامل ۷۵ دستگاه ادوات و ماشین‌آلات بوده است ، این رقم در ابتدا ۵۰ دستگاه بود اما آن را به ۷۵ دستگاه افزایش دادیم و ‌با پیگیری و ترک تشریفات به هپکو واگذار کردیم اما آنها این پروژه را انجام ندادند . همچنین مناقصه‌ای درباره ۳۴ دستگاه گریدر برای اقدامات ویژه راهداری زمستانی داشتیم که آن را هم شرکت هپکو اجرا نکرد .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد : در شرایط جدید هپکو ، ‌در راستای حمایت از این شرکت ایرانی ما اعلام کردیم که باز با آنها قرارداد تولید ماشین‌آلات منعقد می‌کنیم منوط به اینکه دو کار را انجام دهند ، اول آنکه بهره‌وری را در سیستم خود افزایش دهند ، ضمن آنکه کارآمدی خود را به روز کنند ؛ به هر حال ما در کشور تولیدکننده این ماشین‌آلات زیاد داریم اما در راستای آنکه مشکل مجموعه هپکو را با هماهنگی و دستور دولت و سازمان برنامه و بودجه رفع کنیم ، مقرر شد قرارداد ساخت ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و راهسازی را با هپکو منعقد کنیم .

  حسن‌نیا افزود : در حال حاضر مذاکرات در این‌باره در حال انجام است ، مقرر است هپکو آنالیز قیمت را به ما بدهد سپس بتوانیم اقدامات را انجام دهیم ، اما انتظار داریم که نظیر دو قرارداد قبلی با ما رفتار نکنند و برای ما و کشور دردسر ایجاد نشود . ما در فعالیت‌های راهداری خودمان خصوصاً راهداری زمستانی در سیل ، برف و غیره ‌به این ماشین‌آلات بسیار نیاز داریم ، اگر همین هپکو چند سال گذشته ماشین‌آلاتی را که قرارداد بسته بودیم به ما می‌داد‌ امروز مشکلات کمتری داشتیم؛ گله ما این است که اگر همان گریدرها را چند سال پیش به ما می‌دادند هم کارها زودتر انجام می‌شد هم هزینه های ما کاهش می‌یافت ، این گریدرها ، آن زمان حدود یک میلیارد تومان قیمت داشت‌ اما الان ۴ میلیارد تومان قیمت دارد و تهیه آن هم قطعا مشکل‌تر است .

  حسن‌نیا افزود : این دو قرارداد قبلی را هپکو‌ منعقد کرد اما تعهد خود را اجرا نکرد ، ضمن آنکه در مورد قرارداد گریدرها ترک تشریفات هم گرفته بودیم ، اما متأسفانه هپکو آن را اجرایی نکرد . امیدواریم هپکو با مدیریت جدید با سرعت نسبت به اجرای این تعهدات به خوبی عمل کند ، البته این ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات‌ هنوز تفاهم‌نامه است و به قرارداد نرسیده است .

  رئیس سازمان راهداری گفت : مقرر شده است هپکو قیمتی که مورد تأکید وزارت صنعت ، معدن و تجارت باشد و قدرت رقابتی با بقیه مجموعه تولیدکننده کشور داشته باشد را تا پایان هفته به ما بدهد و به ما قول دهند با حداکثر بهره‌وری پروژه را اجرا کنند تا ما فرایند عقد قرارداد را با آنها انجام دهیم . این تفاهم‌نامه سازمان راهداری با هپکو شامل ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات است که‌ گریدر ، لودر و بیل مکانیکی را شامل می‌شود البته تعدادشان متفاوت است . امیدواریم‌ هپکو بتواند بخشی از این ماشین‌آلات را تا شب عید تحویل ما دهد در غیر این صورت مجبور هستیم ماشین‌آلات لازم را از بخش خصوصی اجاره کنیم .
  مطالب مرتبط

  برگزاری نشست هم‌‌اندیشی اجرای طرح اتصال سامانه بارنامه برخط به سامانه جامع انبارها

  برگزاری نشست هم‌‌اندیشی اجرای طرح اتصال سامانه بارنامه برخط به سامانه جامع انبارها

  طی ۲ سال اخیر اقدامات خوبی در راه‌اندازی سامانه جامع انبارها صورت گرفته است و در حال حاضر بارنامه به عنوان یک سند مثبته از سوی بازرسان أخذ می‌شود و اگر کالایی در این سامانه درج نشود ، برخورد قانونی صورت می‌گیرد .

  |

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  در بارندگی های بهار امسال ، بخشی از جاده های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه ، در نشست هایی که برگزار شد ، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود .

  |

  الزام به دریافت بارنامه برای هرگونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور

  الزام به دریافت بارنامه برای هرگونه جابه‌جایی کالا در جاده‌های کشور

  مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ،‌ مکلف به پیگیری و اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای شایسته این بخشنامه بوده و نتیجه اقدامات انجام شده را به طور مستمر به دفتر حمل و نقل کالا گزارش دهند .

  |

  نظرات کاربران