در حال بارگذاری ...
 • تهیه آیین نامه ها و مقررات منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اولویت کمک به رشد اقتصادی کشور

  آیین نامه ها و مقررات و رویه های مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اولویت کمک به رشد اقتصادی کشور ، سوددهی حداکثری برای سرمایه گذاران و همچنین کسب درآمدهای پایدار برای توسعه شهر فرودگاهی تهیه و تدوین خواهند شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست تخصصی بررسی آیین نامه ها و مقررات مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی با حضور جمعی از مدیران ارشد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی برگزار شد .

  علی رستمی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : در راستای مشخص شدن حیطه اختیارات شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در تدوین آیین نامه های مرتبط با مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی ، نشست تخصصی بررسی آیین نامه ها و مقررات این دو منطقه برگزار شد . در این نشست که با حضور جمعی از اعضای هیئت مدیره ، معاونین و مدیران کل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و همچنین مسئولان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی برگزار شده بود، آخرین مصوبات شورای عالی مناطق آزاد و هیئت وزیران در خصوص این مناطق مطرح گردید .

  وی بیان داشت : در ادامه نشست کلیه اسناد بالادستی ، قوانین مادر ، اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ، قوانین حاکم برای فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و ٢٢ آیین نامه و دستورالعمل در حوزه این مناطق بررسی شد تا اصلاحات مورد نیاز برای بکارگیری آن ها در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی انجام شود .

  مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : بررسی اسناد ، تاییده ها و مجوزهای لازم برای فعالیت سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی و همچنین استفاده از نرم افزارهای پنجره واحد خدمات در این مناطق ، بخش دیگری از مباحث مطرح شده در این نشست دو روزه بود . آیین نامه ها و مقررات و رویه های مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اولویت کمک به رشد اقتصادی کشور ، سوددهی حداکثری برای سرمایه گذاران و همچنین کسب درآمدهای پایدار برای توسعه شهر فرودگاهی تهیه و تدوین خواهند شد .

  گفتنی است ، این نشست با پیگیری معاونت های اقتصادی و سرمایه گذاری ، و توسعه مدیریت و منابع شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برگزار شده بود .
  مطالب مرتبط

  اجرای ۶۱ اقدام پدافند غیرعامل در تمام زیربخش‌های وزارت راه‌ و شهرسازی طی یک سال اخیر

  اجرای ۶۱ اقدام پدافند غیرعامل در تمام زیربخش‌های وزارت راه‌ و شهرسازی طی یک سال اخیر

  وزارت راه و شهرسازی با تنوع حوزه عملکردی خود در بخش ، حمل و نقل (جاده ای ، ریلی ، هوایی و دریایی) ، مسکن و شهرسازی یکی از مهمترین و گسترده ترین دستگاه‌های اجرایی در بخش پدافند غیرعامل است که به دلیل کاربردی بودن بیشترین سطح مخاطب را تحت تاثیر جدی قرار می‌دهد .

  |

  آغاز عملیات استقرار دومین سامانه کمک ناوبری فرود دقیق هواپیما در فرودگاه امام خمینی (ره)

  آغاز عملیات استقرار دومین سامانه کمک ناوبری فرود دقیق هواپیما در فرودگاه امام خمینی (ره)

  عملیات استقرار این سامانه کمک ناوبری توسط متخصصان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بعنوان مسئول سامانه های ناوبری فرودگاه بین المللی امام (ره) از روز گذشته آغاز شده و پس از اتمام عملیات ، این سامانه آماده سرویس دهی به پروازهای ورودی خواهد بود .

  |

  صدور کد ترانزیتی گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فروگاهی امام خمینی (ره)

  صدور کد ترانزیتی گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فروگاهی امام خمینی (ره)

  عملیات اجرایی منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به مساحت ١٥٠٠ هکتار به موجب ماده ١٦٦ برنامه پنجم توسعه و در راستای اهداف کلان اقتصاد کشور و تبدیل شدن شهر فرودگاهی به قطب راهبر کارگو در منطقه ، با حضور دکتر حسن روحانی ، ریاست جمهوری ایران در خردادماه ١٣٩٨ به بهره برداری ...

  |

  نظرات کاربران