در حال بارگذاری ...
 • احیای راه روستایی در شهرستان ملایر با استفاده از روکش بتن غلطکی

  با توجه به تعداد کارخانه های تولید سیمان در کشور و افزایش روز افزون قیمت تولید قیر در مقایسه با تولید سیمان , استفاده از این نوع روکش ، ضمن کاهش مصرف قیر موجب رونق تولید سیمان در کشور می شود و امیدواریم روکش بتن غلطکی در آینده در بحث روسازی جاده ها مورد توجه و استفاده قرار گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان از احیای راه روستای نهنجه ملایر در قالب طرح ملی ابرار , با استفاده از روکش بتن غلطکی برای نخستین بار در استان خبر داد .

  مصطفی پناهنده اظهار داشت : در این طرح اجرای زیرسازی با استفاده از ماشین آلات راهداری استان در قالب طرح ملی ابرار به منظور احیای راه روستایی انجام شده و با توجه به تردد وسایل نقلیه سنگین برای نخستین بار بتن غلطکی در نوسازی راه دسترسی روستای نهنجه شهرستان ملایر استفاده شد .

  وی بیان کرد : از مزایای این روش می توان به صرفه جویی در هزینه نگهداری از جاده‌ها ، طول عمرِ بیشتر ، فشردگی بالا ، تحمل بارهای سنگین و مقاومت در برابر چین خوردگی در شرایط اقلیمی مختلف اشاره کرد . با توجه به تعداد کارخانه های تولید سیمان در کشور و افزایش روز افزون قیمت تولید قیر در مقایسه با تولید سیمان , استفاده از این نوع روکش ، ضمن کاهش مصرف قیر موجب رونق تولید سیمان در کشور می شود و امیدواریم روکش بتن غلطکی در آینده در بحث روسازی جاده ها مورد توجه و استفاده قرار گیرد .

  این مسئول ادامه داد : راه دسترسیِ روستای نهنجه در مسافتی به طول سه کیلومتر به ارتفاع ۱۶ سانتی متر و با عرض ۷ متر اجرا شده که در نهایت پس از تراکم بتون، ارتفاع نهایی آن به ۱۳ سانتی متری ، با مقاومت خاص تبدیل شده و جاده را پوشش می دهد .

  مدیرکل راهداری استان همدان ابراز داشت : برای احیای این راه , زیرسازی مسیر , در قالب طرح ملّی ابرار از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان اجرا و روسازی جاده به روش بتن غلطکی با همیاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی و مبلغی افزون بر یک میلیارد تومان هزینه شده است .
  مطالب مرتبط

  برگزاری نشست هم اندیشی در پایانه حمل و نقل کالای استان تهران

  برگزاری نشست هم اندیشی در پایانه حمل و نقل کالای استان تهران

  با پیگیری های صورت گرفته وضعیت بهداشتی و نظافت ، فضای سبز و خوابگاه رانندگان نسبت به قبل بسیار بهبود یافته است و امید است با تلاش همه جانبه مسئولین زحمتکش این مجموعه شاهد افزایش رضایتمندی کاربران باشیم .

  |

  ممنوعیت تردد وانت بارهای حامل بار بدون بارنامه در جاده های بین شهری همدان

  ممنوعیت تردد وانت بارهای حامل بار بدون بارنامه در جاده های بین شهری همدان

  لازمه صدور بارنامه برای رانندگان و ناوگان حمل و نقل عمومی داشتن صلاحیت های فردی راننده و ناوگان است که در این خصوص رانندگان قبلا باید نسبت به دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام کرده باشند .

  |

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

  در بارندگی های بهار امسال ، بخشی از جاده های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه ، در نشست هایی که برگزار شد ، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود .

  |

  نظرات کاربران